Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowisz , wypuszczasz czy zabierasz.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przemoo90 Możesz, opłacając składki masz do tego święte prawo i nikt nie powinien tego podważać ;)

Ja rybki wypuszczam, nie przepadam za mięsem tego rodzaju, a wędkarstwo traktuje jako "sportowe hobby", w którym rybki są przeciwnikiem ;). Niemniej jak złapie i będę miał ochotę zrobić sobie grillowaną płotkę to ją zabiorę. Rozumiem i szanuję zasadę C&R ale popadanie w jej skrajny fanatyzm "bo ktoś kiedyś wziął rybkę to już mięsiarz, kłusol i bóg jeden wie kto jeszcze" wg mnie jest przesadą i rzuca trochę złe światło na niektórych jej zwolenników. Lepiej zajmijmy się prawdziwymi kłusolami, trucicielami i innymi którzy naprawdę szkodzą.

pozdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ryby teraz jest tak mało w wodach że każdy powinien zastanowić się po trzykroć zanim weźmie swoje zdobycze do domu. Chyba że ktoś łapie na zbiornikach gdzie ma przesyt niektórych gatunków. Osobiście wędkuje w rzekach mazowsza i nie biorę już nawet krąpi czy płotek. Taka bieda nastała. W zeszłym roku wziąłem cztery ryby, w tym już żadnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieda i w rzekach nastała gdzie i ja łowię :cry::cry: w tamtym roku nałapałem szczupaków to teraz pusta woda :cry: Ale wina jest brak opadów i brak przybytniej wody.W tamtym roku i w zeszłym były ulewy to i woda z Wisły podeszła z rybą a teraz susza ..więc nie dziwota że ryby nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tamtym roku nałapałem szczupaków to teraz pusta woda
bo zezarłes wszystko :mrgreen:

Zazdrość... :cool: .

Połapał, wyłapał ale przynajmniej wspomnienia zostały. Gdyby coś wypuścił to byłoby w tym roku jak znalazł.

Gdybym wypuścił złapali by inni i fige bym miał , teraz jest walka o rybe jak p.n.e :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam. Nie nagaduj na Polaków, bo sam nim jesteś. Mentalność oczywiście zła ale to cecha ludzka nie tylko polska. Po prostu u nas niesamowicie rozdmuchana, swoją drogą nie wiem dlaczego. Na szczęście się zmienia. Powoli ale się zmienia. Widać to bardzo dobrze nad wodą. Sam kiedyś, z 10 lat temu brałem każdego sandała jakiego wyhaczyłem, nie było zmiłuj się i to było normalne. Teraz w tym samym miejscu z tymi samymi ludźmi wypuszczamy sandały, któe łowimy. Nie mówię, że wszystkie bo zawsze ktoś weźmie jednego ale z czystym sumieniem moge powiedzieć, że 19/20 sandałów złapanych pływa dalej. Jeszcze z 10 lat temu byłoby 0/20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie mogę gadac na Polaków? Skoro takie przywary jak ta mi się nie podoba i uważam to za cechę naszego narodu to nie mogę o tym mówic ? Jakos w innych krajach ludzie potrafią zrozumiec, że wody są dobrem wspólnym, za które wszyscy są odpowiedzialni i to od ludzi zależy, czy będą tam ryby. Jakoś w innych krajach potrafią zrozumiec, że to wędkarze wyławiają najcenniejsze ryby, których jest najmniej, takie jak sandacze, szczupaki, brzany, bolenie, sumy. A u nas winni są kłusownicy, kormorany, wydry i to że woda z Wisły nie podeszła więc nie ma ryb. A wędkarze są do rany przyłóż bo robią wszystko legalnie, tak jak regulamin zezwala. Pora zrozumiec, że obecny regulamin pisany był 15-20 lat temu, kiedy ryb było więcej, wędkarzy mniej, a do tego posługiwali się dużo gorszym sprzętem, nie było echosond, gumowych przynęt, mocnych plecionek. Teraz nawet łowiąc zgodnie z regulaminem można wyczyścic łowisko z ryb w ciągu jednego sezonu. Przykład z Rożnowa, gdzie od kilka lat rybaków jest niewielu, kiedyś sandaczy było tam pełno, na nocke zawsze jakiś siadał na ukleje. Wystarczyło kilkudziesięciu specjalistów uganiających się po starym korycie, by w 4-5 lat sandacze wymiotło. Na początku codziennie zwozili po komplecie, bo było można. Potem mówili, że już gorzej biorą i trzeba się za nimi napływac. Potem była wersja, że powódź zabrała sandacze do Dunajca. Nikomu nie przyszło do głowy (albo nie chciało przyjśc), że sandaczy nie ma, bo po prostu zostały wyłowione. Teraz sytuacja na Rożnowie jest taka, ze wszyscy spece od sandaczy pływają za okonkami, bo za mięsem sandacza juz im się nie opłaca ganiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora zrozumiec, że obecny regulamin pisany był 15-20 lat temu, kiedy ryb było więcej, wędkarzy mniej,

Obecny regulamin ma podstawy w nowej ustawie o rybactwie śródlądowym i pochodzi z końca 2010 roku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Basia

Ja z bratem w weekend od 5 na rybkach niestety udało się tylko wycignąć 1 pstrążka na 39 cm.Ogólnie ryba nie brała.Przyznaje racje szczupakowi28 też jak w tamtym roku wędkowałam na zalewie i na Rabie drapieżniki to na żywca ale nie pozyskanego z łowiska ale zakupionego w sklepie.Nie widzę w tym nic dziwnego.A przepisu nie złamałam bo nie znam osoby co by go przestrzegała.Niedługo to pewnie wymyślą by przynęty na które wędkujemy by zakupić u wyznaczonych sprzedawców albo w sklepiku znajdującym się najbliżej łowiska. PARANOJA I RAZ JESZCZE PARANOJA !!!!!!!!!!!!! 1/4 przepisów powinna wrócić do poprawek i do likwidacji.Bo człowiek co wymyśla co niektóre przepisy najwidoczniej za duzo nadużywa alkoholu albo cierpi na nudę ogólnospołeczną.Druga sprawa jestem często w sklepach wędkarskich i widzę jak wędkarze kupuja małe karaski i nikt nie robi afery tak jak tutaj że nie wolno przywozić karasi z innego łowiska i wędkować na nie w innym łowisku.Dla mnie jest to śmieszne i nienormalne.Ja osobiście teraz wędkuje tylko i wyłącznie pstragi ale brat często wyjeżdża na Rabę z żywcami które zakupuje w sklepie wędkarskim.Każdy wędkuje jak może i to jest jego sprawa a ze mamy tu na forum gestapo w wykonaniu Pet-a , bumtarara itp to trudno , goście chcą zabłysnąć na forum jacy to są wspaniałomyślni a tak na prawde nad wodą Bóg jeden wie co wyczyniają .W marcu 2012 umówiłam się z kolegą tutaj z forum na ryby , na forum uznawany za Ok , przestrzeganie przepisów itp.Niestety nad wodą to co pokazał to nie skomentuje , pstragi po 25-30 cm ładował do plecaka bez problemu, bo akurat brania były ładne.Tak więc tutaj na forum każdy tylko chce się przypodobać jaki to nie jest wspaniało myślny a w realu pokazuje swoje prawdziwe oblicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia napisała:

A przepisu nie złamałam bo nie znam osoby co by go przestrzegała

Sorki, ale ja raczej sądzę że zarówno Ty jak i te wszystkie pozostałe osoby które znasz łamiecie jednak ten przepis- to tak jakbym tłumaczył się przed policją że jeżdżę szybciej niż jest to dozwolone bo przecież wszyscy tak jeżdżą??? :roll:

Szczupak28 napisał:

teraz jest walka o rybe jak p.n.e

Zapomniałeś chyba że na dzień dzisiejszy mamy 21 wiek!? Widać że w dzisiejszym świecie są jeszcze regiony gdzie trzeba tak zawzięcie walczyć o pożywienie. Z tego co pamiętam wspominałeś raz coś o tym że jesteś myśliwym o ile się nie mylę? Mam nadzieję że choć na polowaniach żyjecie w czasie teraźniejszym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Basia

Winko.Po prostu kilka przepisów jest dla mnie TOTALNĄ BZDURĄ i tyle.Tak jak np te karasie , powiedz mi po co w sklepach wędkarskich są karasie jak nie wolno na nie wędkować jak są z innego terytorium tak jak np. tutaj ze sklepu?Po co sprzedaja je> a wędkarze chętnie pytają o nie i je kupują, :) od tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo zezarłes wszystko

Zazdrość... .

Połapał, wyłapał ale przynajmniej wspomnienia zostały.

nie kompromituj sie prosze.Wspomnienia z zezarcia szczupaków...naprawde bezcenne :mrgreen:
szczupak28 napisał/a:

teraz jest walka o rybe jak p.n.e

Chyba u ciebie w domu...

ta walka jest na nasze własne zyczenie.
Gdybym wypuścił złapali by inni i fige bym miał
wydaje mi sie ze tata mama lub ktos bliski z rodziny musiał byc bardzo pazerny bo z takimi nawykami sie ludzie nie rodza.
A u nas winni są kłusownicy, kormorany, wydry i to że woda z Wisły nie podeszła więc nie ma ryb. A wędkarze są do rany przyłóż bo robią wszystko legalnie, tak jak regulamin zezwala
nic dodac nic ująć!
1/4 przepisów powinna wrócić do poprawek i do likwidacji
ze wzkazaniem do likwidacji zeby mozna było robic nad woda wszystko łącznie z pakowaniem do siaty piecia centymetrowych pstrązków?przepisy powinny byc znacznie surowsze!!
Każdy wędkuje jak może i to jest jego sprawa
i dlatego w tym kraju jest jak jest...
a ze mamy tu na forum gestapo w wykonaniu Pet-a , bumtarara itp to trudno
bo sa na tym forum ludzie ktorzy nie chodza "po ryby" tylko "na ryby".A tak na marginesie dalej z bratem handlujecie pstrągami? trzeba nie miec wstydu zeby dalej sie na tym forum wypowiadac i krytykowac innych.Ave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Basia

Pet87 nie ja handlowałam tylko brat a wstydu to Ty nie masz , bo jesteś fauszywy jak pies poniemiecki .Na forum każdy ma prawo się wypowiadać a na przyszłość czytaj uważnie co piszę i nie posądzaj mnie o handel rybami .Twoja inteligencja i rozum są na poziomie 0.Podlizujesz się tu na forum jak nie powiem co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winko.Po prostu kilka przepisów jest dla mnie TOTALNĄ BZDURĄ i tyle.Tak jak np te karasie , powiedz mi po co w sklepach wędkarskich są karasie jak nie wolno na nie wędkować jak są z innego terytorium tak jak np. tutaj ze sklepu?Po co sprzedaja je> a wędkarze chętnie pytają o nie i je kupują, :) od tak?

W sklepach karasie są dla zarobku i tylko dlatego , sprzedawcy nie interesuje co się z nimi dzieje ... "biznes jest biznes" ..... każdy chce zarobić a jak towar dobrze idzie to się nim po prostu handluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstydu to Ty nie masz , bo jesteś fauszywy jak pies poniemiecki
i vice versa.Zeby powiedziec ze ktos jest fałszywy trzeba go poznac,na szczescie nie mielismy tej przyjemnosci :evil:
Twoja inteligencja i rozum są na poziomie 0.Podlizujesz się tu na forum jak nie powiem co.
To własnie Twoja inteligecja jest bardzo płytka skoro wypowiadasz sie na mój temat nie znając mnie.Nikomu sie nie podlizuje ,po tym co pisze (a pisze poprostu to co mysle)mam wrazenie ze mam wiecej przeciników niz sojuszników.Bardzo Cie prosze nikomu nie ublizaj bo to nie o to chodzi a widze nerwy biorą u Ciebie góre.Z tym handlem rybami mam wrazenie ze poprostu prawda w oczy kole...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę w tym nic dziwnego.A przepisu nie złamałam bo nie znam osoby co by go przestrzegała.

Zlamalas przepis. Twoje rozumienie prawa jest zenujace. Poza tym, uwielbiam lowic na zywca i nigdy nie kupuje przynet w sklepie - poznalas wlasnie pierwsza osobe co przestrzega tego przepisu. Przez internet ale zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.