Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisz , wypuszczasz czy zabierasz.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

a wlaśnie wczoraj w cerfurze najtansze filety z rybek morskich 7zł a najdroższe 20zł

i nie trzeba skrzybać a oszczedność wody

i zakupiłem kilo co za wyrzerka nie mieścccci mi sie brzuchol przy biurku

palce lizać

złów podziwiaj wypuśc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

WYPUSZCZAM ..chociaż każdy kto mnie zna się krzywo patrzy i mówi:

"po co ty na ryby chodzisz jak wszytko wupuszczasz?" - strasznie mnie to denerwuje :mad:

średnio w ciągu roku (wędkuję intensywnie od 4lat) zabieram 3 do 4 ryb (przeważnie jest to jakś pstrąg lub większy szczupak)

jak narazie w tym sezonie zabrałem 1 pstrąga (wczesną wiosną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rybkom zwracam wolność.dlatego większość uważa mnie za dziwaka,bo przecież na ryby sie chodzi po to aby coś złapać i przynieść do domu.Jednak ja chodzę na ryby po to aby poobcowac z przyrodą i przeżyć emocje związane z holem ładnej sztuki.Bo nie ma nic piękniejszego niż widzieć błyskające się ciało tuż przy naszym stanowisku podczas holu.niedawno sprawiłem sobie aparat cyfrowy,wiec będę go mógł brać na ryby i fotografować większe sztuki a potem z czystym sumieniem zwracac im wolność :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rybkom zwracam wolność.dlatego większość uważa mnie za dziwaka,bo przecież na ryby sie chodzi po to aby coś złapać i przynieść do domu
"po co ty na ryby chodzisz jak wszytko wupuszczasz?" - strasznie mnie to denerwuje

Ci ludzie ,ktorzy nie rozumieja i nie akceptuja Waszego postepowania to "wiesniacy",tacy sami jak Ci ktorzy patrzac na sportowe auto pytaja: I gdzie tym bedziesz jezdzil? Ile to pali!?. My- robmy swoje :wink: .

P.S. "Wiesniak to sposob zycia a nie miejsce zamieszkania :!: .Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"po co ty na ryby chodzisz jak wszytko wupuszczasz?" - strasznie mnie to denerwuje :mad:
Ci ludzie ,ktorzy nie rozumieja i nie akceptuja Waszego postepowania to "wiesniacy",tacy sami jak Ci ktorzy patrzac na sportowe auto pytaja: I gdzie tym bedziesz jezdzil? Ile to pali!?. My- robmy swoje :wink: .

Mimo, ze jestem młody i mało się udzielam na forum to się wypowiem na ten temat. Zastanawia mnie czemu się dziwicie takim sytuacjom. Taka jest mentalność naszego narodu. Przyzwyczajony jest do tego, ze jezeli płaci to mu sie nalezy i może brać ile wlezie. Taka sama sytuacja jest z łapówkami. Dają to wezmę, przyda się na przyszłość. Wszyscy ludzie, którzy nas wyśmiewają i nie rozumieją dlaczego rybki wracają do wody to ludzie starej daty. Oni są zamknięci na nowości i nie lubią zmian. Biorą ile wlezie, bo takie mają prawo. Tak im się wydaje. Przyszłośc należy do młodych i należy ich wychować tak, żeby (ktoś na forum miał taki podpis, niestety nie pamiętam kto) "Wędkarstwo to nie hobby,to nie pasja...to sposób na życie..." Tak, żeby młodzi wypoczywali na łonie przyrody, żeby wędkarstwo dawało im odskocznię od życia codziennego, żeby nie siedzieli zalani w trupa pod osiedlowym monopolem. Młodzi myślą, że to tylko do ich rodziców nalezy wychowanie. Otóż nie. Sami decydują o swoim losie. Jeżeli chcą skończyć gdzieś za kratkami to ich sprawa. Ja wolę posiedzieć z wędką nad wodą. Ryb jest mało to prawda, ale nie to się liczy. Będąc nad wodą zupełnie inaczej patrzę na świat. Prawie każdą rybke wypuszczam. Niestety tylko ja w rodzinie to czynię, a komentarze np babci możecie domyślić się jakie są. Tego już sie nie da zmienić. No są pewne wyjątki i znam ludzi starszych, dla których własnie wędkarstwo stało się sposobem na życie. Zwłaszcza jeden Pan o imieniu Czesław zrobił na mnie wielkie wrażenie. Jego uśmiech na twarzy podczas wędkowania. Jego zapał przy wtajemniczaniu wnuka w arkana wędkarstwa. Jestem pełen podziwu dla takich ludzi, którzy przezwyciężyli powszechnie panujące przekonania i robią to co uważają za słuszne. Bede kończył ten przydługi post i małe podsumowanie. Według mnie takim komentarzom z jakimi się spotykamy ze strony mięsiarzy, tak, wydaje mi się, ze moge ich tak nazwać; jest zwykle ludzkie przyzwyczajenie i postępowanie według ogólnie przyjętych zachowań.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

= ]

Mi sie zdarzyło w tym roku zabrac ok 10 leszczy i 2 jazie ;) co my tu mamy 9 miesiac sie zaczal to chyba nie duzo :D

W wcześniejszych latach nie wiem czy z 2 razy do roku jadlem rybke złowioną przezemnie. = ]

Ostatnio jade i sie pyta stary wędkarz...

-Co złapałeś

--Szczupaka

-Pokaż dawno nie złapałem szczupaka

--Wypuściłem go

-Głupi ty jestes? było mi przywieść, następnym razem przywieź mi jak złapiesz.

--Myśle sobie... A co sie bede wysilal i mu gadal jak i tak nie zrozumie.

Dziękuje za uwage Krzyś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj, pierwszy raz w roku przyszła mi ochota na płoteczki. ;)

pochrupać sobie, nie żeby się najeść.

jutro na śniadanie, dwie płotki - 22cm i 25cm.

akurat na ząbek. rzadko biorę ryby do domu, a jeśli już to ryby które bardzo szanuję i mam do nich sentyment (płotki, liny, okonie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedkuje od kwietnia tego roku po kilkunastoletniej przerwie. Wszystko co łapie wypuszczam i bardzo chwale sobie forum jerkbait.pl i multiplikator.pl gdzie na C&R jest kładziony ogromny nacisk. Niestety na forum splawik.com.pl czy haczyk.pl ten nacisk nie jest juz kładziony w ten sposób. Jest tu o wiele wiecej bardzo młodych osób, które nie sa od tej własnie młodosci nakierowywane na własciwy tor. Wystarczy aby zwracac uwage, ze zdjecia w domu na tle firanki albo w wannie sa niesmaczne i kilka temu podobnych zabiegów, które beda do bólu przypominane na forum a moze pare osob sie ocknie dzieki czemu moze chociaz nie bedzie jeszcze gorzej niz juz jest z naszymi wodami. Po kilkunastoletniej przerwie w wedkowaniu jestem w szoku jak obecnie wyglada rybnosc naszych wod a raczej bezrybie. Niektore gatunki prawie całkiem zanikły na niektórych wodach, inne nie potrafią dorosnąc wymiaru tak sa "trzepane". Techniki połowu z roku na rok sa coraz lepsze wedkarzy coraz wiecej a wody coraz mniej niestety. Ryby tez nie sa w stanie sie obronic przed tysiacami nowych coraz lepszych technik i przynet.

Troche pomyslunku.

Na koniec powiem, ze najbardziej boli mnie zabieranie okazów. Wiekszosc jest niejadalna , ale ciagle słysze "wymocze tydzien w mleku, uwedze i palce lizac". Polak potrafi, niestety na własną niekorzysc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman, przeniosłem Twojego posta do właściwego tematu. :wink:

Niestety na forum splawik.com.pl czy haczyk.pl ten nacisk nie jest juz kładziony w ten sposób. Jest tu o wiele wiecej bardzo młodych osób, które nie sa od tej własnie młodosci nakierowywane na własciwy tor. Wystarczy aby zwracac uwage, ze zdjecia w domu na tle firanki albo w wannie sa niesmaczne i kilka temu podobnych zabiegów, które beda do bólu przypominane na forum a moze pare osob sie ocknie dzieki czemu moze chociaz nie bedzie jeszcze gorzej niz juz jest z naszymi wodami.

Widzę, że niezbyt dokładnie śledzisz forum :roll: Z powodu zdjęć było nawet kilka awantur. Tych spraw nie można załatwiać siłą, czy opieprzaniem na forum. Trzeba pokazywać dobre wzorce a młodzi muszą sami wyciągać wnioski. Do pewnych spraw należy dojrzeć. Gdybyś był stałym gościem na forum, wiedziałbyś, że nie jeden użytkownik przeszedł drogę od ryb leżących pokotem lub trzymanych na tle firanki do pięknych zdjęć nad wodą i wypuszczania ryb :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na forum splawik.com.pl czy haczyk.pl ten nacisk nie jest juz kładziony w ten sposób.
Rzucać oskarżenia jest najłatwiej i najwygodniej ,ciekawe co TY drogi Iceman zrobileś aby zmienić co kolwiek ,pewnie nic bo to najwygodniej wymagać od wszystkich a od siebie nic .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na forum splawik.com.pl czy haczyk.pl ten nacisk nie jest juz kładziony w ten sposób

Powtórzę po kolegach: Rzucać oskarżenia jest bardzo prosto, Ty na dodatek rzucasz je bezpodstawnie. Jeżeli dokładniej poczytał byś forum wiedziałbyś, że

zdjecia w domu na tle firanki albo w wannie
nie są u nas mile widziane, a wypuszczanie złowionych ryb jest jak najbardziej propagowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony rozumiem obronę forum, ale tak obiektywnie popatrzecie np. jakie zgłoszenia tomik umieszcza choćby w konkursie "sukcesy i rekordy". :???: A "awantury" jak to nazywasz brały się zazwyczaj stąd, że nikt z moderatorów nie zajmował zdecydowanej pozycji - raczej dbając bardziej o poprawnośc polityczną i rzucając oklepane slogany w stylu "jeśli zabiera zgodnie z limitem i wymiarem to prawa nie łamie i wszystko jest ok". (artech jest w tych sprawach najbardziej zdecydowany i nawet kiedyś w czasie takiej dyskusji pisałem na priv prosząc o zabranie głosu - licząc że zdecyduje się na bardziej stanowcze opinie.)

Niestety na forum splawik.com.pl czy haczyk.pl ten nacisk nie jest juz kładziony w ten sposób. Jest tu o wiele wiecej bardzo młodych osób, które nie sa od tej własnie młodosci nakierowywane na własciwy tor. Wystarczy aby zwracac uwage,
I tu trochę racji muszę przyznać. Aczkolwiek jak to słusznie na jerkbait.pl było napisane, powinno chodzić raczej o promocję a nie krucjatę. Potrzebne jest wywarzenie bo w innym wypadku pod byle pretekstem natychmiast wszczynane będą dyskusje o mięsiarstwie. Generalnie temat nie jest łatwy a już napewno nie łatwo jest wybrać a potem kroczyć odpowiednią drogą - myślę że nadal wszyscy jej szukamy. Nie zmienia to faktu że odczówam że na haczyk.pl przydało by się więcej właśnie promocji C&R i unikania zdjęć rybich trupów na frontowej stronie, tego co nazywamy "portalem" :shock::???:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(artech jest w tych sprawach najbardziej zdecydowany i nawet kiedyś w czasie takiej dyskusji pisałem na priv prosząc o zabranie głosu - licząc że zdecyduje się na bardziej stanowcze opinie.)

Tomaszek, opowiadam się stanowczo za tym aby złowione ryby wypuszczać szczególnie okazy danego gatunku, ale nie mam prawa narzucać komuś C&R ponieważ byłaby to z mojej strony hipokryzja. Wypuszczam 90 a może nawet 95% złowionych przez siebie ryb. Czasami jednak zdarzy mi się wziąć kika okoni do konsumpcji więc nie do końca stosuję się do zasad C&R, co zresztą nigdy nie było moim celem. Wypuszczam ryby bo tak chcę, bo jest ich w naszych wodach mało i jak wypuszczę tą rybkę to może będę miał okazję ją jeszcze kiedyś złapać, bo nie mam co z tą rybą zrobić, bo nie chce mi się jej skrobać i patroszyć, bo wypuszczam nie zastanawiając się dlaczego itd.

Co się natomiast tyczy zdjęć rybich trupów na tle boazerii czy innej terakoty, czy też pokotu ryb na trawie to jestem zdecydowanie na NIE, a zdecydowanie na TAK aby takie zdjęcia natychmiast usuwać z forum nie bacząc czy jest to nowy czy stary użytkownik forum. Bez zbędnych komentarzy czy kłótni na forum, ewentualnie mała wiadomość na priv z jakiego powodu zdjęcie zostało usunięte. Mam nadzieję, że kiedyś do tego dojdziemy. Moim zdaniem takie zdjęcia są nie estetyczne i wykazują brak poszanowania dla przyrody przez osobnika robiącego takie zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie na TAK aby takie zdjęcia natychmiast usuwać z forum nie bacząc czy jest to nowy czy stary użytkownik forum.
I o to właśnie mi chodzi. Mam nadzieję że pozostali animatorzy haczyk.pl też kiedyś dojżeją do takiej postawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lowie i... wypuszczam... wiadomo jak jest się pod namiotem na nocke wedkarską to miło spróbować smaku swieżej rybki z grilla... Ale rzadko mi się to zdarza, większość złowionych ryb wypuszczam do wody, jedynie wymiarowe szczupaczki, ale przekraczające, jak dla mnie minimalną granicę wielkości 60cm. Podsumowując, uważam, ze wypuściłem jakieś 90% złowionych przeze mnie rybek... Niech sobie żyją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedkuje od kwietnia tego roku po kilkunastoletniej przerwie. Wszystko co łapie wypuszczam i bardzo chwale sobie forum jerkbait.pl i multiplikator.pl gdzie na C&R jest kładziony ogromny nacisk. Niestety na forum splawik.com.pl czy haczyk.pl ten nacisk nie jest juz kładziony w ten sposób. Jest tu o wiele wiecej bardzo młodych osób, które nie sa od tej własnie młodosci nakierowywane na własciwy tor.

Nie wiem jak gdzie indziej, ale polecam przejżeć ( swoją drogą ładny sum wczoraj wrócił do wody):

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=48221#48221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że pozostali animatorzy haczyk.pl też kiedyś dojżeją do takiej postawy.
Oj Tomaszek troche zaczynasz pisać pod publike,wiem ze jesteś pod wpływem kolegów z jerkbajta ,ale jak wrócisz do mojch pierwszych postow i fotek to się przekonasz o kierunku jaki sobie narzucilem na forum ,napisze jeszcze raz i koniec ,jeśli wymagacie coś od kogoś sami bądzcie w porządku ,zwracając komuś uwage że ma postępować tak czy inaczej dajcie przykład ,bo najlepiej i najwydodniej kogoś krytykować ,nic w zamian nie dając z siebie .

PS. Nie oczekuje odpowiedzi ,ani wymiany zdani.Puste slowa nic nie znaczą dlamnie.Sorki ża taki post ale stanowisko krytykanckie ,dla samego stanowiska jest naganną postawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.