Skocz do zawartości
tokarex pontony

Co to za wędka..


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wrociłem z naszego osiedlowego sklepu wędkarskiego. Zauważyłem tam spining Shimano cw. 3-15 g. KOsztował 58 zł. Teraz właśnie się zastanawiam, czy moze kupic go. Tyle że nie wiem czy ta wędka jest dobra. Niestety nie pamiętam nazwy. Wiem jedynie ze była Shimano w kolorze czarno-niebieski. Chciałbym łowic na nią szczupaczki, sandaczyki powyzej 45 cm ( poniżej zreszta tez;p) Czy polecaci taki spining?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Zauważyłem tam spining Shimano cw. 3-15 g.

Ta wędka będzie dobra na okonie, klenie i jazie. Na szczupaki i sandacze raczej nie :smile: Na szczupaki i sandacze o rozmiarach około 50cm. musiał byś mieć wędkę o ciężarze coś około 10-30g. Jeszcze zależy gdzie łowisz, bo na odrze raczej byś musiał mieć 15-40g. albo 20-50g. Napisz gdzie będziesz łowić to Ci powiem jaki ciężar wyrzutu będzie dobry do sandałków i szczupaków. Chociaż powinieneś mieć dwie wędki - jedna na szczupaka druga na sandacza to było by najlepsze rozwiązanie tylko...troszke schudnie Ci porfel... :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kijek mikado cw 10-30 g . Teraz chiałbym sobie kupic cos na sandaczyki / szczupaczki.

Shimano wydało mi się okazją i zastanawiam się nad zakupem. Będe tą wedka głównie łowił na jeziorach, stawach. Btw. kiedys miałm kij robinsona 5-10 gram na ktorego złapałem 45 cm szczupaczka w rzece. Więc juz sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że jest dobry, ale nie odbiegaj od tematu, bo ja się pytam czy ten kij bęzie dobry ( 3-15 g) . Jak już mówiłem na kij o cw. 5-10 g zlowiłem wymiarowego szczupaka w Narwii.

Co do Ciebie shogun- no nie wiem zy 58 zł to mało. Widziałem spiningi po 25 zł, to jest dopiero , nie używając brzydkich słów, gówno:P. A z 58 zł kij shimano o cw. 3-15 g to chyba będe mógł coś złowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie odbiegaj od tematu

Wcale nie odbiedam - napisałem, że nie jest dobrze mieć jedno wędzisko "uniwersalne" tylko że lepiej mieć dwa... Ale to już kosztuje. Na to wędzisko złowisz szczupaka 45cm. ale lepiej będzie Tobie się łowiło na 10-30g. - przynajmniej mnie by się lepiej łowiło :cool: Będziesz polował na 45cm. szczupaka a weźmie Ci taki 80cm. i po wędce... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że z Ciebie zapaleniec :mrgreen:

Mówisz i masz :mrgreen: Zrobimy tak ... zostaw sobie pieniażki na ... np kołowrotek, na PW wyślij mi swój adres, a ja wyślę Ci kijek, który Cie zadowoli ... Zebco Hi Power, dł. 2,4 m, cw 10-30, grafit IM-7, przelptki SIC, krótki dolnik, twarda parabola.

Nie jest to nówka, ale jest w całkiem przyzwoitym stanie. Jedyne co go boli to trzeba wynienić szczytową przelotkę, bo plecionka ją troszkę podpiłowała ;)

I naucz sie jednej rzeczy na całe życie ... nie kupuj badziewia, bo będziesz kupował często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, cena mówi o jego jakości i wartości użytych materiałów, a w sklepach okazji nie ma. Dozbieraj stówkę a będiesz miał już w czym wybierać

Zgadzam się, ale niech taki czternastolatek uzbiera te 150zł. Troszke minie, chyba, że znajdzie pracę, albo będzie coś sprzedawał w internecie :???: Ja mam 4 spinningi - Mikado Dino 10-32g. 270cm. ( dostałem na gwiazdkę razem z kołowrotkiem mitchell czy jakoś tak ), York Mamba 270cm. 3-17g. ( sam na nią zarobiłem ), Dragon Mystery Pike Spinn 270cm 15-50g ( sam na nią zarobiłem ), Jaxon Crystalis 240cm. 10-40g. ( dostałem od znajomego ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz Zrobimy tak ... zostaw sobie pieniażki na ... np kołowrotek, na PW wyślij mi swój adres, a ja wyślę Ci kijek, który Cie zadowoli ... Zebco Hi Power, dł. 2,4 m, cw 10-30, grafit IM-7, przelptki SIC, krótki dolnik, twarda parabola.

Szacunek :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.