Skocz do zawartości
tokarex pontony

Lekki spinning czyli okoniówka :)


Gość wobler129

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 324
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam właśnie długość kija chyba ma drugożędne znaczenie

Pewnie, że tak, ale ma. Sam często łowię z łódki kijem 2.7m, co podobno jest zbrodnią przeciwko sztuce wędkarskiej; ale lubię tę wędkę i dobrze mi się łowiło - trochę gorzej się podbiera i tyle. Podobnie jest z łowieniem krótkim kijem z brzegu - trochę bliżej rzucisz - dlatego o tym wspomniałem - ale nie musi Ci zależeć na długich rzutach, za to jest lepszy dostęp do ryby. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj bo shimano to najczęściej "kluski" o typowo parabolicznej akcji, a te catany to nie jest dobry pomysł

Święte słowa.

"No a po za tym artech sa strasznie ciezkie..."

Te też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wędzisko kongera maxim twist 2,4m c.w 2-12g. Nie wiem czy dobrze wybrałem bo w sklepie pojawił sie jeszcze wspominany wcześniej kijek o długości 215 i c.w 1-7. Ale coś z shimano musiało coś być wiec postawiłem na kołowrotek catana 1000FA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście cena nie jest miernikiem nieraz taniej a lepiej

Witam. Jasne, że tak - choć w pewnych granicach. Ja na przykład postanowiłem popróbować lekkiego spinningu. Wszedłem parę tygodni temu do ulubionego sklepu i od progu zarządałem jakiejś wklejanki Team Dragon; na co sprzedawca - doświadczony wędkarz, a przy tym człowiek, którego bardzo lubię, i któremu ufam - powiedział, że są lepsze i tańsze wklejanki niż TD. Tak kupiłem wspomnianego wyżej Kongera Tango. Naprawdę fajny kij - o stówę tańszy niż Dragon - choć jeszcze nie widział wody. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Pike masz fajnego sprzedawce

Cześć Tomek_N. Naprawdę lubię człowieka. Wiele razy szperając mu po półkach znajdowałem coś, co wydawało mi się przydatne, a on na to:

- Panie Tomku, daj pan spokój! Na co panu ten bubel...

To przywraca wiarę w człowieka w częstych chwilach zwątpienia :smile: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim miescie

Nie wiem czy to nie byłaby jakaś niedozwolona reklama (nie chce mi się czytać całego regulaminu - z pozdrowieniami dla władz Forum :cool: ), bo podałbym Ci adres, ale w Łodzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to nie byłaby jakaś niedozwolona reklama (nie chce mi się czytać całego regulaminu - z pozdrowieniami dla władz Forum ), bo podałbym Ci adres, ale w Łodzi. Pozdrawiam

Zainteresowanym proponuję porozumienie się za pomocą priva :wink::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu.....
Zainteresowanym proponuję porozumienie się za pomocą priva

Rzeczywiście... Dwóch Wodzów na jednego stukilogramowego bidulka? :grin:

Usuńcie Panowie to, co niepotrzebne: rzeczywiście temat był inny :cool: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Dzisiaj pierwszy połów na nowy sprzęt i łowi mi sie nim super . Wczesniej łowiłem jaxonem crystalis cw 10-30g wiec badylem duzo twardszym wiec tym kongerem łowi sie pięknie. Jestem zachwycony sprzecik czuły lekki i wogule eh i ah .... Złowiłem 20 okonkow - z czego 12 na boczny trok a 8 normalnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej łowiłem jaxonem crystalis cw 10-30g

Też nim łowiłem. Bardzo dobrze go wspominam. W jednym z działów mądrzy wędkarze napisali fajne teksty, że "nie sprzęt łowi a wędkarz", że "najsłabszym ogniwem jest trzymający wędkę" i różne tego typu. Ważne jest to, co ważne jest w każdej dziedzinie: wiedza, pasja/zaangażowanie, talent, szczęście i takie tam. Ale: oczywiście Małysz założy płozy od sanek zamiast nart i skoczy dalej niż ja na Atomicach; drugie "ale": ale porządne narty nie przeszkadzają mu w dobrych skokach... :cool: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam pytanko dotyczące cw. też planuję kupić okoniówkę 2,7 myślałem taką do 10g ale może ktoś z bardziej doświadczonych spiningistów :grin: doradzi cw. tym wędziskiem będę łowił okonie głównie na zbiornikach ale czsem chciałbym go wykożystać na jazia bądż klenia na rzekę i czy 10g to nie za mało może do 12g. (tylko czy dobrze będzie widać brania na wodzie stojącej) Wiele osób zachwala Konger Maxim Twist 2,7 2-12g pwiędz podzielcie się uwagami nt tego kijka. Konger w tym roku wypuścił model Aviator może o nim ktoś coś słyszał. Nigdy nie miałem doczynienia z kongerem na ale może sie przekonam a może inna firma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lary, osobiście do połowu okonia i jazioklenia wybrałbym wędzisko o gornym cw 12 do 15 g, ponieważ nawet z 50 cm jaziokleniem powinno bez problemu dać sobie radę a i zakres stosowanych przynęt większy co do widoczności brań mysle że nie powinno być prolemu. O Kongerze też słyszałem wiele dobrego ale o modelach ciut "wyższych" np: http://www.kamimarket.pl/shop/product.php?prod_id=3061

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram artecha mam ten model w swojej kolecji tylko 240 i łowie nim okonie a i z szczupakiem ten kijek sobie spokojnie poradzi największa ryba którą ta wędeczka wyjeła z wody to właśnie szczupły 5 kilo i dodam że katuje już ją kilka sezonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.