Skocz do zawartości
tokarex pontony

Lekki spinning czyli okoniówka :)


Gość wobler129

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 324
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie chciałbym zakładać nowego wątku, niedługo wypłata :D uciułam 150 złotych

proszę po propozycję wędziska o parametrach:

CW: 5-25(30)g

dł: 2,70(2,40 w ostateczności)m

dość szybkie/sztywnemozę być z czuła szczytówką (nie chce "kluchy" bo jedną juz mam Jaxona ;) )

cel: okonie, małe i średnie szczupaczki

teleskop odpada

tak żeby ładnie grała i śpiewała z Sh Cataną 2500FA

pozdrawiam i z góry dziękuje za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czesc

Planuje zkup kija spiningowego 240 cm do 13 g, (najlepiej wklejanki) o akcji szybkiej sczytowej, przedzial cenowy 300 - 450 zl. Nie mam mozliwosci fizycznego kontaktu z wiekszoscia produktow sprzedawanych na rynku polskim i zakupu musze dokonac przez internet, opisy w sklepach internetowych sa niestety dosyc ogolne. Przygladam sie Kongerom EQUS BRAVO 245 3-14g, ale boje sie ze moze byc za miekki, z kolei Shimano Technium DF Spinning AX 240UL 2-10g - za twardy. Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waki, pogadaj z tymi ludźmi a do 500 PLN raczej zrobisz sobie kijek jaki będziesz chciał:

http://www.fishingart.pl/

http://www.rodmas.pl/main.html?src=http%3A%2F%2Fwww.rodmas.pl%2Findex2.html

http://www.fishingcenter.com.pl/

http://www.wedki.pl/

Wpisz w profil skąd jesteś będzie łatwiej, np. w Szczecinie też coś znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o budowe wędzisk na prywatne zamówienie to chyba moja wiedza na temat znajomosci wszelkich komponentow itp. jest zbyt mala poza tym kontakt z wykonawca moglby byc utrudniony, nie dysponuje tez czasem i dlatego wolalbym dokonac zakupu gotowego produktu.

Jezeli chodzi o Mikado, to mam wlasnie ten kijek o dlugosci 2.70, jezeli chodzi o akcje to rzeczywiscie jest przyzwoita. Niestety kilka wad produkcyjnych zmniejszylo moje zaufanie do tej marki (odpadla szczytowa przelotka, oraz mam problem z uchwytem do kolowrotka).

Postanowilem wydac troszeczke wiecej i zakupic cos o wyzszym standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hym no wiesz jak ja narazie to nienarzekam sprawuje sie idealnie :) tylko w penych momentach wydaje mi ise ze jest za delikatna :P no ale chcialem bo lubie sie bawic okonkami i wypuszczac bo nie jem ryb heh :P wiec sprawia mi przyjemnosc lapanie

zobacze za jakis czas moze wiecej wad i zmienie na cos z wyzszej polki chociaz mialem kongera microsa i tez nie byl zly :) ale w tamtym roku sprzedalem bo myslem ze juz lowil niebede heh :P no ale sie nawrocilem :) i kupilem mikado i jest dobrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waki, jak chcesz, ale z panem Ireneuszem Matuszewskim (FC) Wszystko możesz załatwić przez telefon lub internet, a gdy wyjaśnisz mu o co chodzi to na pewno doradzi Tobie co wybrać. Ale skoro wolisz coś gotowego to nie wiem czy nie wystarczy Tobie WC Kongera. Albo przy podawanej kwocie może coś z Daiwy np. Infinirty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

Artech, sprawdzilem ta Daiwa Infinity Q Spinning i niestety sa tylko modele zaczynajace sie od dlugosci 2,60 i na dodatek najnizsza gramatura to 5-20g (jezeli skrot WC Konger znaczy tyle co Konger World Champion Tango, to kij ten przy rozmiarze 2,40 ma maxymalny wyrzut do 8g) , ja poszukuje czegos o dlugosci 2,40 i wyrzucie do 13g.

Reasumujac, szukam lekkiej, czulej i co najwazniejsze SZYBKIEJ wklejanki, ktora moglbym rowniez spinningowac gumami o wadze do 10g w przedziale cenowym 300-450 zl. Przepraszam za zawracanie glowy, ale jezeli trzymalibyscie w reku taki kij dajcie mi znac PROSZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Przyszedł czas na kupno okoniówki. Jako, że spiningiem bawię się stosunkowo niedługo, nie chcę na razie inwestować znacznych środków w takie wędzisko, chociaż znam powiedzenie "kto tanio kupuje, dwa razy płaci". Chciałem poradzić się odnośnie wędziska Konger Aviator Light Spin 2,4 cw. do 10g(cena 110 zł), czy na początek będzie dobre. Przy okazji pytanie do forumowiczów ze Śląska - gdzie można u nas znależć wędziska Kongera. W mojej okolicy - Czechowice, Bielsko niestety nie znalazłem żadnego sklepu z ich wyrobami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Aviatorze jest sporo napisane. Mam ten kijek tylko 2.9 jest super kilka szczupłych wyciągnął i leszcz bez najmniejszego kłopotu. Bardzo fajny kijasze. Możesz brać w ciemno. Ale poszukaj innych postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Chce w najbliższym czasie zakupić okoniówkę i zastanawiam się nad długością wedki :roll:

Nie wiem czy kupić 2,7m 3,18g ; czy 3,0m 5-25g [wędka-wklejanka w powyższego linku bboobb]

Zastanawiam się, jakie są plusy i minusy spiningów o długości 3m, czy lepiej się prowadzi przynęty? Lepiej się holuje rybę? A może lepszy mniejszy c.w.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homegeon, a dlaczego tak uważasz? Obecnie posiadam spinning 2,7m i nie mam do niego zastrzezen. Aha i lowił bede z brzegu :wink:

A jaki konkretny model mikado? Powiem szczerze ze teraz tez mam Cormorana i jestem zadowolony z niego w 100%. wedka nie do zajechania( przynajmniej przez 8miesięcy :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.