Skocz do zawartości
tokarex pontony

Lekki spinning czyli okoniówka :)


Gość wobler129

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Już trzeci rok używam Kongr Tiger Spin 240 UL c.w. 3-18g. Jak widać kijek ma dość dużą "tolerncję". Jak na razie nie planuję go zmieniać na żaden inny. Muszę jednak przyznać, że kiedy go kupowałem, nie kierowałem się żadnymi parametrami, tylko tym - jak leży w ręku. A leży znakomicie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 324
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość wobler129
To ją wymień bo ci żyłkę przetrze

Trzeba umieć wymienić :roll: Sam napewno tego nie zrobię - jedynie w sklepie wędksrskim są "naprawy" to może zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy wędeczka powinna byc mniej czy bardziej sztywna (szczytowa akcja). Co lepsze?

Nie mam doświadczenia więc nie wiem, która mi będzie lepiej pasowała. Doradzaliście aby zajrzeć do sklepu i pomacać każdą ale i tak to nic mi nie da i nadal będę w kłopocie. Już tego próbowałem.

Zbliża się gwiazdka. Wiem, że rodzinka che złożyc się na wędeczkę do 250,00 PLN. MAM TYLKO WYBRAĆ. Wybieram juz około miesiąca i nic. Jeszcze bardziej jestem zakręcony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akino, wędka z akcją szczytową pozwala na łatwiejsze i pewniejsze zacięcie oraz lepsze czucie przynęty, natomiast ta z akcją paraboliczną "wybacza" więcej błędów podczas holu. Najlepsza była by wędka która podczas małego obciążenia ma akcję szczytową a pod większym przechodzi w parabolę ale za 250 PLN chyba takiej nie kupisz. Ja wybrałem wędkę o szczytowej akcji poza tym szybką i ciętą, czasami rybki spadają ale na niej się uczyłem i na nią nadal łowię.

Jeżeli zdecydujesz się na wędkę o akcji szczytowej to przejrzyj ofertę Dragona serii Milenium, trochę mniej sztywne są Daiwy Powermesh ale to wydatek około 300 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę przypomnieć, że okoń ma kruchy pysk i podczas trzepania łbm podczas holu na twardym kiju rozerwie go.
I tego się obawiam.

Większość z wędek jakie znalazłem ma akcję szczytową.

Miałem w ręku Mikado Diamond i Kongera, róznica była widoczna. Diamond był jeżeli mozna tak powiedzieć bardziej elastyczny.

W tej chwili zostały mi wybór z dwóch wędek:

1. MIKADO LEXUS SAPPHIRE SPIN 260 – 13 GR

2. Konger World Champion Tango 2,7m c.w. 1-10g

Niestety chyba obydwie o szczytowej akcji.

Mikado - po przeczytaniu kilkdziesięciu wypowiedzi na różnych forach to chyba obok Jaxona najbardziej nielubiana firma lecz jej wędka ma lepsze przelotki i wykonana jest z lepszego materiału IM9 niż Konger IM7. Za Kongerem przemawia ilość pozytywnych komentarzy (LEXUS SAPPHIRE SPIN jest mało znany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś mojemu koledze powiedział że Mikado jest fuj to by Tobie dopiero nawtykał :mrgreen::mrgreen: właśnie niedawno nabył drugi identyczny kijek jaki miał do tej pory a poszukiwania nieprodukowanego już kija z przed pięciu lat nie były łatwe :wink: I był to właśnie Mikado

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy mogę łowić Konger World Champion Tango na wodzie ze średniej wielkości nurtu?

Czy ta wędeczka nie będzie zbyt słaba (chodzi o szczytówkę i sygnalizację brań)?

Czy ta wędka jest tylko na wody stojące?

Będę łowił na zalewie zegrzyńskim i jego odnogach (np. Narew)

Z waszych wypowiedzi widać, że jest wytrzymała ale na jakiej wodzie będzie się dobrze sprawować? Czy macie jakieś swoje doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój kijek na garbusy to Mikado lexus sapphire spin 220 1-8g. Używam tylko na wodach

stojących , tudzież na bardzo wolnym uciągu. Akcja szczytowa , cięty . Mimo to bardzo

ładnie amortyzuje a ryba rzadko schodzi na chyba że jest słabo zahaczona . Poleciłbym

go ale nie wiem czy go jeszcze produkują , trzy lata temu stał 200pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój kijek na garbusy to Mikado lexus sapphire spin 220 1-8g. Używam tylko na wodach

stojących , tudzież na bardzo wolnym uciągu. Akcja szczytowa , cięty . Mimo to bardzo

ładnie amortyzuje a ryba rzadko schodzi na chyba że jest słabo zahaczona . Poleciłbym

go ale nie wiem czy go jeszcze produkują , trzy lata temu stał 200pln.

Miałem w ręku tę wędeczkę ale o długości 2.60 Myślałem o jej kupieniu (nadal myślę) Cena na dzisiaj jaką udało się mi znaleść to 260,00 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Pada nowa propozycja o kijek do 200zł. MA być w miarę lekki i mierzyć 200cm. - 240cm. Ciężar wyrzutu do 10g. Czekam na propozycję :cool:

Kaczor ten Mikado jest nawet nawet... ale dalej czekam na propozycje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

kaczor jak to możliwe, że kiedyś za tą wędkę dałeś 200zł. a teraz jest o prawie 100zł. droższa - 280zł. :???: Wizualnie podoba mi się ta wędka. Krutka dobry c.w. W weekend jade do wędkarskiego i zobacz jak leży w ręku :cool:

znalazłem tego Mikado za 199zł. Sprawdze jak leży w ręku i jak będzie ok to napewno kupuje :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

znalazłem tego Mikado za 199zł. Sprawdze jak leży w ręku i jak będzie ok to napewno kupuje :cool:

Jak go weźmiesz do ręki to chyba już nie puścisz.Pamiętam , że był spod lady , i na

zamówienie.Sprawia delikatne wrażenie ale wyszedł zwycięsko z potyczki z sandaczem 3,25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

kaczor już mam wybrany zestaw na okonia. Tobie dam punkcik za podsunięcie tego fajnego kija - bez Ciebie bym go nie znalazł... i kto wie może do teraz bym szukał jakiegoś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Dziś byłem w sklepie wędkarskim. Na miejscu pomacałem kijek Mikado i kołowrotek Tica. Bardzo mi się podobają. Tylko tyle, że na miejscy miueli trochę więlszą Tica Libra, ale ogólnie SUPER :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak bym miał Tobie zaproponowac wedke to bym wybrał Beast Master Spinning AX 240 L tylko z wklejka. Ostatnio kupiłem taka wedke tylko to było specjalne zamowienie, poniewaz firma Shimano nie ma w swojej ofercie wedki z wklejka. Jestem bardzo zadowolony z tej wedki poniewaz juz mam efekty i to bardzo dobre !!!!!!! Jak bys potrzebował jakies informacje jak cos takiego zamowic to PYTAJ !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.