Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Lekki spinning czyli okoniówka :)


Gość wobler129

Rekomendowane odpowiedzi

Prosił bym o pomoc w wybraniu wędziska do spiningu woblerkami i innymi małymi przynętami.

Myślałem o jakiejś wklejance o długości 2,70 którą będę próbował swoich sił na jeziorze , ale i chciałbym też na Bugu pomachać.

Pieniądze jakie mogę przeznaczyć to 100 - 120 zł.

Co polecacie , a czego radzicie się wystrzegać???

Spory wybór jest wśród Mikado i Kongerów tylko co wybrać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 324
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

z kongerow to jedynie aviator, ale z ate pieniądze to pewnie lepiej mikado lexus sapphiere lub diamond tak zachwalane na forum, przekop stare posty i napewno sie zdecydujesz.

a i jescze hyba mikado feeling2.7/13g, dosc lekki cena kolo 100zl, blank hyba nawet w meshowym oplocie(dosc efektowny taj jak w daiwie PM, mialem jeszcze kiedys wklejke dragona za 180zl tez w technologi "mesh carbon" i sluzula przez lata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat niby ma kilka stron i można sporo opinii poznać na temat różnych wędzisk , jednakże tylko kilka ostatnich stron jest w miarę na czasie. Większość tematu ma już sporą odległość czasową.

Jeżeli to nie sprawi kłopotu to może zapytam jeszcze raz.

Dzięki Damian21 za odpowiedź, jednak nadal nie mogę się zdecydować pomiędzy Mikado a Kongerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle zadaje pytanie.

Postaram się podać moje namiary ,a Wy powiecie czy idę w dobrą stronę.

Konger Tiger Cross Max 2,70 m 3-18 gr UL

http://www.allegro.pl/item578223403_konger_tiger_cross_max_2_70_m_3_18_gr_ul.html

MIKADO LEXUS SAPPHIRE SPIN 2,6m/13gr

http://www.allegro.pl/item582475829_mikado_lexus_sapphire_spin_2_6m_13gr_super_gratisy.html

KONGER CARBOMAXX TEAM SPIN 2,7/10

http://www.allegro.pl/item579490194_konger_carbomaxx_team_spin_2_7m_10gr_wklejanka.html

MIKADO GOLDEN LION UFL SPIN 270/20

http://www.allegro.pl/item583323192_mikado_golden_lion_ufl_spin_2_7_20gr_od_ss.html#gallery

Cormoran Bull Fighter 2,7m 5-25g

http://www.allegro.pl/item587590250_cormoran_bull_fighter_2_7m_5_25g_23_02270.html

Nie zależy mi na korku ani na bajerach. Chcę by wędzisko było trwałe i mocne. Interesuje mnie połów małymi przynętami , z tym że chciałbym też móc to robić na Bugu.

Więc którą wybrać żeby było można spełnić powyższe warunki ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam te tanie z kompozytu, niewazne czy z korkiem czy bez - ta miekkosc wypacza idee spiningu :smile: naprawde jak amsz te 120zl to bierz weglowke, a 5-25 to juz raczej na sandacze/szczupaki.

wybor z weglowek konger lub mikado, jak masz mozliwosc to pomacaj obie - bo argumentow ktora lepsza i dla czego to raczej niema, beda wystarczajaco szybkie/lekkie i wytrzymale, komfort lowienia powinien byc niezly.

nadaje sie to na wode stojaca, glownie niewielkie gumy, BT, obrotowka aglia nr.1, na rzeczce polowisz od biedy.

jesli bardziej cie interesuja woblerki i blaszki to wez niewklejke o podobnym cw. i jak czesciej lapiesz na rzece to cw. nawet do 20g bedzie odpowiednie, z racji malego wyboru cienszych nie wklejek w tym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Cześć wszystkim kupuje nowy kijek na okonia do wydania mam ok 150zl i zainteresowany jestem

1 Mikado FEELING 240 10 GR

2 Mikado FEELING 270 13 GR

3 Mikado LEXUS SAPPHIRE SPIN 240 10g

4 Makido SENSUAL ULTRAFAST SENSI-SPIN 240 up to 10 g

Co o nich sadzicie może macie inne propozycje?? Z góry DZIĘKUJĘ i SERDECZNIE POZDRAWIAM!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Z tego co wiem to Lexus ma akcję zbliżoną do Black Drafta (na niego też możesz zwrócić uwagę swoją drogą), który ma akcję średnią skłaniając się w stronę szybkiej. Z kolei Sensual, którego podałeś, osobiście posiadam i muszę powiedzieć, że jest ma akcję na prawdę super szybką, z kolei wklejana szczytówka jest dość elastyczna i dobrze pokazuje co się dzieje z przynętą. Aczkolwiek może być nieco za sztywny jak na okonia (mogą się zrywać, chyba, że odkręcisz hamulec w kołowrotku :)). Technicznie nie mam mu nic do zarzucenia. Trok boczny dobrze się rzuca i prowadzi. Gumki na główkach też dobrze można wyczuć. Można rzucać celnie i na prawdę daleko (zależnie od przynęt i żyłki).

Feeling to raczej wędki z minionej epoki (co nie znaczy, że są złe) i myślę, że na rynku jest na tyle szeroki wybór dobrych wędzisk wciąż produkowanych (jeśli Feelingi są to proszę mnie poprawić) w dobrych cenach, że można powybierać.

Zależy jakie wędki lubisz, jaka akcja ci pasuje, czy tylko na okoniobranie będziesz używał, czy może bardziej przyda się krótsza czy dłuższa (brzeg czy łodka/ponton). Napisz coś więcej to poradzimy.

PS. Obstaję za tym, abyś wybrał się do sklepu i pomacał. Zobaczysz, która wędka ci najzwyczajniej "leży".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porcelan, no fajnie ale te posty już nieco "zleżałe"

Po pierwsze, nie uważam jakoby było to aż tak dawno, żeby nie móc odpowiedzieć.

Po drugie wydaje mi się, że opinię mogę zostawić dla osób w przyszłości przeglądających forum (co sam niejednokrotnie robiłem, czytając urwane w dziwnym miejscu tematy - np. bez odpowiedzi na pytania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam! Odświeżę temat, bo mimo przeczytania 13 stron nadal nie wiem co wybrać. Proszę o radę. Poszukuje lekkiego spiningu, do małych woblerów, obrotówek 0-1, maleńkich wahadłówek, ewentualnie paprochów(póki co się nie mogę przekonać). Ryby na które chciałbym łowić to okonie ,klenie, jazie. Łowisko to rzeka warta okolice Poznania, względnie Warta w całej Wielkopolsce. Chciałbym też wybrać się na Wełnę,Noteć,Gwdę. Obecnie łowie na wędkę Mikado sensual spin 270 up to 23g. Obecną wędką fajnie się łowi większe okonie (23-4 cm i więcej), nie miałem żadnych problemów ze szczupakami około 50cm(jesten jeszcze mało doświadczonym wędkarzem).Brakowało mi czucia małych przynęt.

Cena na jaką mogę sobie pozwolić to do 200zl. Nie śpieszy mi się z kupnem. Nie pogardzę używanym sprzętem. Proszę Warciarzy i nie tylko o rady i propozycję... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Odświeżę temat, bo mimo przeczytania 13 stron nadal nie wiem co wybrać. Proszę o radę. Poszukuje lekkiego spiningu, do małych woblerów, obrotówek 0-1, maleńkich wahadłówek, ewentualnie paprochów(póki co się nie mogę przekonać). Ryby na które chciałbym łowić to okonie ,klenie, jazie. Łowisko to rzeka warta okolice Poznania, względnie Warta w całej Wielkopolsce. Chciałbym też wybrać się na Wełnę,Noteć,Gwdę. Obecnie łowie na wędkę Mikado sensual spin 270 up to 23g. Obecną wędką fajnie się łowi większe okonie (23-4 cm i więcej), nie miałem żadnych problemów ze szczupakami około 50cm(jesten jeszcze mało doświadczonym wędkarzem).Brakowało mi czucia małych przynęt.

Cena na jaką mogę sobie pozwolić to do 200zl. Nie śpieszy mi się z kupnem. Nie pogardzę używanym sprzętem. Proszę Warciarzy i nie tylko o rady i propozycję... :roll:

Nie miałem tego konkretnego kijaszka w ręce, ale po cw. 23 gr, mogę mniemać, że będziesz potrzebował czegoś do 12-15 gram (jeśli mają być bardziej obrotówki/wobki, do gumek - albo typowo okoniowo 6-8 gram, albo coś pomiędzy czyli 9-12gr) i nie musi być to koniecznie wklejka. Kwestia jeszcze tego jakie kije ci "leżą" - bardziej sztywne czy miękkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj wędki ok. 10 gram c.w. długość to sprawa indywidualna ale ja na Warte wolałbym kij o długości od 2.7 w góre. Poszukaj czegoś w ofercie Kongera albo Mikado. Nie wiem jak cenowo stoi Tango Kongera ale ja bym zaczął rozglądanie właśnie od niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze piszecie.:)Długość może być 2,7 a nawet 3, bo mam cicha nadziej podejść jednego małego klenika chociaż. A z ta 2,7 nie było źle nawet z łódki na takim może 3-4h jeziorku max 2m głębokim,tylko jak pisałem nie czułem okoni. Mam woblerki od 1,5cm nie wiem ile waza,a le chciałbym na nie połowic. Jeśli chodzi o miękkość kija, to zdarzyło mi się kilka razy nie zaciąć ryby, ale nie wiem czy to nie moje błędy amatora,czy też nie odpowiednio miękki kij na Wartę. Łowiąc na obrotówkę nr3 8g szczytówka mi się troszkę uginała(Warta). Martwiłem się czy nie nadwyrężam.Nie wiem czy tak ma być, czy po prostu za ciężką używałem. Za to na wspomnianym jeziorku nawet 4 obrotówka fajnie szła powoli ściągana. Tango ma chyba odpowiednią gramaturę 1-10, i długość 3m też ok, ale nie wiem czy mój budżet pozwoli na 300zl. Macie inne propozycję. Może trochę chaotycznie piszę, ale starm się przedstawić warunki w jakich łowie i zamierzam łowić dokładnie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. obrotówki 3 - 4 to dla lekkiego spinningu już całkiem sporo i nie chodzi mi tutaj o ugięcie szczytówki podczas prowadzenia takiego wabika ale o komfort łowienia (tak na marginesie jak prowadzisz przynętę stawiającą spory opór w wodzie to nie nadwyrężasz wędki. Podczas holu bardziej się ugina i nic złego się nie dzieje). Trudno będzie znależć wędkę która obsłuży niewielkie przynęt (małe wobki, blaszki i gumki na lekkich główkach) ze średnimi przynętami jakimi są obrotówki 3-4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne, że obrotówka w rzece stawia dużo większy opór niż na wodzie stojącej. Ja łowiąc swoim kijem o cw. 28gr rzadko kiedy używam obrotówek nr 3 sciągając pod prąd rzeki.

Jeśli chodzi o długość : 2,7m to dość uniwersalna długość i na rzekę i na łódkę.

Jeśli celem nr 1 mają być okonie to polecam coś do 10-12 gram.

Przykłady:

- Mikado Lexus Sapphire 260 lub 280 - obydwa do 13gr (ponoć trochę zawyżone). Było na forum kilka postów o nim. Link

- Konger Arcus Ultra Light Spin także 260 lub 280 , cw. do 10gr - wygląda bardzo ciekawie, szczególnie pod kątem ceny. Link

- Konger Maxim Twist - wielokrotnie polecana, ale także droższa od poprzedników. Link

- Mikado Sensual Soft Sensi-Spin 270 cw do 12gr , tylko nie pomyl z Fast- i Ultrafast-, bo te są znacznie sztywniejsze, aczkolwiek radzę pomacać w sklepie zobaczyć jak na "sucho" wędka reaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrodziej1983, Tango to wyśmienita okoniówka, ale nie na Meppsy trójki! 2 to moim zdaniem maks dla tego kija, to jest okoniowa wklejanka do finezyjnego dłubania a nie kij do rzecznej orki. O komforcie łowienia, zacięciu itd - nawet nie wspomnę.

Spróbuj blaszek 00, 0, 1 i twisterów na trzygramowych główkach, małych wobków, mikro kopytek itd. Świetnie nadaje się do wszelkiego rodzaju paprochów na główkach do 5-7g(plus guma). Śmiało można powalczyć z tym kijem na rzece i przyłów w postaci szczupaka nie jest jakimś mega problemem podczas holu. Jednak domeną tego kija są okonie, klenie, jazie, wzdręgi. Poza tym bardzo dobrze spisuje się z bocznym trokiem, czuła wklejana szczytówka, to jedno, a drugie - bardzo ładnie przenosi brania na dolnik, krótki i na tyle sztywny, że można zacinać z nadgarstka, ale nie na obtrotówki nr 3 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyliczenia porcelan dodałbym jeszcze Mikado Feeling (z tego co pamiętam do 13 gr) - jest to torszkę wolniejszy kijek od typowego fasta ale też kluską z pewnością nie jest. W dodatku wydaje mi się, że zmieścisz się z kasą bo to dosyć stara ale sprawdzona konstrukacja. Znam wędkarza - zawodnika, który do dnia dzisiejszego podczas zawodu używa tego kija. I tak jak napisał abu - lekki spinning to lekka przynęta a niekoniecznie mała ryba więc z większym przyłowem spokojnie sobie poradzisz. (sam często na Odrze używam kija do 11 gram i łowie nim bolenie na bardzo lekkie wobki - bolek 60 cm nie robi na wędce dużego wrażenia. Podobnie jest ze szczupakami w granicach 50-60 cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. Na tą chwile abu mnie najbardziej przekonał,więc myślę o przyoszczędzeniu na

Tango. Jeśli za miesiąc półtora nie doskładam wezmę pod uwagę propozycje porcelana. Teraz muszę odbyć wycieczkę do sklepu,żeby złapać polecane cudo w rękę. Może nawet wezmę swój kołowrotek,żeby zobaczyć jak zagrają razem. A można dostać za 309zł i jakiś rabat,jak kupisz z kołowrotkiem ( kołowrotek do innej wędki już mam wybrany). Może znacie tańsze oferty? Póki co spojrzałem tylko na allegro. Będę wdzięczny za sklepy w Wielkopolsce i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.