Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Konserwacja i samodziele przeróbki wędzisk


yossi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

To ja napisze conieco o konserwacji batów:

1. rozkładam wędkę na części

2. każdą część czyszczę z wieżchu szmatką namoczoną wodą z płynem do naczyń po czym wycieram do sucha

3. w środku każdą część wycieram ją szczotką do butelek z przedłużoną rączką

Na zimę bata chowam rozłożonego w miejscu gdzie się nie kuży (np. w środku łóżka).

Jak już smaruje czymś złącza to robie to nie teraz tylko przed sezonem.

I niestety juz niedługo trzeba będzie to zrobić :sad: , pod lodem nie łowie więc będe musiał czekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ja tam myje wędki tylko woda z płynem nastepnie wycieram je suchą ścierką no i tyle mam w garazu specjalny stojak na wedki i tam je wkładam i moga całą zime stać !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja juz to robiłem na wędce Shimano i nic mi sie nie slizga. !!!! Jak kupisz tani to nie wiem jak to bedzie ale ja kupiłem smar grafitowy Shimano jak byłem w Niemczech . Powiem krotko jest to bardzo dobry smar i dobrze słuzy mi jako konserwator do złoczy wędek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcie nie wystepoje w wedce ale w kołowrotku TAK. Jesli duzo jezdzisz na ryby i łapiesz na spining to sie zdzieraja złacza !!!!!!!! Ja uzywam wedek po 2000 zł i drozsze i ja nie musze smarowac ich bo sie nic mi nie sciera. Mam dwie wedki Shespira z USA i musze je smarowac smarem grafitowym bo złacza potem bede do niczego :mrgreen:!!!! Nie wiem jakich Ty stosojesz wedki ale ja konkretne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wędki kupione po 50 zł, poza tym mam 3 wędki niemieckie które mają po 17 lat (mieszkałem na Mazurach i pewien turysta dał je ojcu za jedną wędkę własnej roboty) i smaruję je oliwką wazelinową . Do kołowrotków używam smaru grafitowego.[glow=darkred][/glow]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomcio118 napisał/a:

Ja uzywam wedek po 2000 zł i drozsze i ja nie musze smarowac ich bo sie nic mi nie sciera. Mam dwie wedki Shespira z USA i musze je smarowac smarem grafitowym bo złacza potem bede do niczego !!!! Nie wiem jakich Ty stosojesz wedki ale ja konkretne .

Jestem na forum dopiero kilka dni, a juz musialem sie natchnac na cos takiego!! Bez obrazy ale teksty tego typu dla mnie sa oznaka buractwa, bo wyglada to tak, iz zamiast pomoc swoja rada piszesz tutaj jakies przechwalki, a chyba nie o to tutaj chodzi!! Nie miej zalu bo nie chce Cie obrazic tylko wyrazam swoje zdanie na temat Twojej wypowiedzi. Pozdrawiam serdecznie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na forum dopiero kilka dni, a juz musialem sie natchnac na cos takiego!!

To chyba jeden z użytkowników forum Onetu gdzie takie teksty to jest standard. Nie przejmuj się tym, bo takie teksty to margines o którym nie warto nawet mówić. Witaj na forum i nie przejmuj się :mrgreen:

A teraz wróćmy do tematu z poważnymi wypowiedziami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo korciło mnie te "nowinki techniczne" powycinać by nie mieszać narodowi w głowach, ale doszedłem do wniosku, że każdy ma jakiś tam sposób na określone dolegliwości ... jedni moczą nogi, inni biorą antybiotyk a jeszcze inni idą na ryby. Który jest skuteczny ... sami oceńcie ;)

Nie zaprzeczam natomiast, że sam grafit na złącze powinien być OK, ale w połączeniu ze smarem da skutek dokładnie odwrotny niż zakładaliśmy uprzednio :lol::lol::lol:

Czy jest odważny do przetestowania na swej wędce wyżej wspomnianego mteriału na złącza :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calkiem nie zly.nie zakleszczaja sie poszczegulne elemety

jak kupie sobie nowy spin to może na starym spróbuję ,wezme go jeszcze kilka razy nad wodę i jak się będzie sprawować "świeca na łączeniach" to bede smarował i nowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Niedawno w moje ręce wpadł feeder z korkową rękojeścią. Mam pytanie: czym czyścić ten korek, żeby nie był brudny, ale też żeby nie miał ubytków? A może go polakierować ? Jak polakierować to czym? (dokładna nazwa specyfiku). Jak ma przebiegać lakierowanie bądź czyszczenie rękojeści do A do Z. Jest to dla mnie ważne. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.