Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dzisiaj na rybach ? - Marzec 2014


GuCeK

Rekomendowane odpowiedzi

Jacek ładna klucha,@pawciobra gratuluję połowu.Sam nie mogę teraz biegać ze spinem po nocach ale za to regularnie nęcę miejscówkę kukurydzą i pszenicą,wczoraj z synem sprawdzałem czy coś weszło,złowiłem 2 płocie 30+ i jedna ładna mi zeszła.Syn spaprał kilka brania,ja z resztą też.Muszę połowić tam sam i zostać po zmroku,może już jakieś linki się uwieszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 131
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W końcu doczekałem się kilku dni urlopu które spędzam razem z rodziną w kraju. Oczywiście nie mogłem nie skorzystać z okazji aby w wolnej chwili nie zaglądnąć nad wodę. Nie ma to jak tak, po prawie trzech miesiącach przerwy znów móc łowić klenie a te dziś współpracowały jak na zawołanie. Nie powiem, musiałem przemierzyć spory kawałek rzeki aby je w końcu namierzyć i skusić je do brania. Przeważnie przebywały w pobliżu zalanych traw nie daleko od brzegu. W sumie udało mi się dziś złowić niecałe dwadzieścia sztuk z czego największe mierzyły odpowiednio 40, 43 oraz 48 cm. Niestety ale ten największy nie miał ochoty na wspólne pamiątkowe zdjęcie i czmychnął mi z ręki do wody! Pozostała po nim tylko byle jaka fotka oraz nagranie :laugh:

33xzodf.jpg

iqajio.jpg

vcq4k7.jpg

Oraz jedyna fotka jaką udało mi sie pstryknąć największej klusce.

2djdsee.jpg

Klenie dziś brały zarówno z powierzchni wody jak również na smużaczki prowadzone tuż pod jej powierzchnią, generalnie na INSECTa oraz chrabąszcze HUNTERa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu doczekałem się kilku dni urlopu które spędzam razem z rodziną w kraju. Oczywiście nie mogłem nie skorzystać z okazji aby w wolnej chwili nie zaglądnąć nad wodę. Nie ma to jak tak, po prawie trzech miesiącach przerwy znów móc łowić klenie a te dziś współpracowały jak na zawołanie. Nie powiem, musiałem przemierzyć spory kawałek rzeki aby je w końcu namierzyć i skusić je do brania. Przeważnie przebywały w pobliżu zalanych traw nie daleko od brzegu. W sumie udało mi się dziś złowić niecałe dwadzieścia sztuk z czego największe mierzyły odpowiednio 40, 43 oraz 48 cm. Niestety ale ten największy nie miał ochoty na wspólne pamiątkowe zdjęcie i czmychnął mi z ręki do wody! Pozostała po nim tylko byle jaka fotka oraz nagranie :laugh:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oraz jedyna fotka jaką udało mi sie pstryknąć największej klusce.

Obrazek

Klenie dziś brały zarówno z powierzchni wody jak również na smużaczki prowadzone tuż pod jej powierzchnią, generalnie na INSECTa oraz chrabąszcze HUNTERa.

No to czekamy na nagranie z GO PRO :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek gratuluję kluski.Boseib byczki też są mile widziane,tym bardziej,że w zaoczne pływają prawdziwe grubasy.Wczoraj powtórka necenia i po 5 minutach plotka 35cm później woda opadła o 15cm o po braniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś rano zrobiłem krotki rekonesans - wynik cztery klenie średniaki Za to wieczorem było już nieco lepiej. Osiem sztuk z czego największy miał już 4kę z przodu ;)

2rfve9z.jpg

Dziś nad woda fruwały INSECTy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , w piątek po południu byłem podsypać groszkiem i kukurydzą , w sobotę złowiłem dwa jazie i jednego klenika , wielkość około 30 cm :sad: dziś złowiłem z piętnaście sztuk takiej samej wielkości , jaź , kleń :lol: zabawa była fajna i pogoda dopisała , aha ryby rosną dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowny Panie MATCH 2000, czy Pan to na prawdę "przejada" ? taką ilością ryb można wykarmić pół wioski, nie czepiam się i nie oskarżam, nie sądzę że robi Pan coś wbrew jakiemukolwiek prawu, ale czy taka ilość jest faktycznie Panu potrzebna ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinny spacer z psem po jednej z nizinnych rzek Dolnego Śląska zaowocował pierwszym, spiningowym kleniem tego roku. Dla niektórych rozmiar ryby nie robi wrażenia - dla mnie to PB - całe 33 cm :mrgreen:

a405a16f99557174m.jpg

Pikanterii tej sytuacji dodaje fakt, że rybka połakomiła się na woblerka z "własnej stajni"

e6bcb767891be0b9m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej napisał/a:

gdyż jak się ryb nie zabiera to raczej się ich nie gromadzi

Na rybach nie byłem ale idąc tym tropem to kto zjada ryby złowione na zawodach?

Mamy inne tematy do takiej dyskusji. :evil:

Ktoś jeszcze był dziś na rybach?

Wczoraj pooglądałem sobie trochę ryb wygrzewających się na płyciznach- w tym stado liczące setki leszczyków- chyba szykują się do tarła. Płotki mają wysypkę tarłową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś jeszcze byłem ;) Jaśki, leszcze i tylko jeden karpik (taki czterdziestak). Jutro chyba załaduję do auta spin i wybiorę się na pierwszy w tym roku spacer (od tych karpi już du*&^a boli a i tak bierze jeszcze kulawo).

Gratki pięknych kleni kolegom powyżej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony z zakończenia marca. Trzy brania i dwie ryby zapięte.

Pierwszy klenik na swojego mini woblerka z "jajem".

normal_P1080006.JPG

Drugi na sklepowego, pływającego woblera 5cm.

normal_P1080032.JPG

Tak dzisiaj pięknie żerowały, że aż skóra mi cierpła.

Byłem przekonany, że przydzwoni jakaś klucha. Nie zawiódł mnie instynkt :)

Gratuluję wyników a szczególnie rekordów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.