Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach? Maj 2014


Robal

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 144
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dawno nic nie pisałem. Dzisiejszy spontaniczny wyjazd. Wędkowanie połączone z grillowaniem. Piękna pogoda, miłe towarzystwo... Ryby?? A i owszem.... 8 Kleni:-) :-) :-) największy 59cm poniżej.... było jeszcze 53cm i sześć ponad 40cm..... brań ilość nie zliczona....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki spontaniczny wypad od 19.30 do 22.30.

Dzisiejszy efekt, to moja życiówka jazia 46cm i prawie 1,5kg. :mrgreen::oops: Emocje z holu nie do opisania, coś pięknego tak samo jak nieco mniejsza świnka! Oprócz tych dwóch kolosów były dwa krąpie i płoteczka. Wszystko złowiosne feederem na pęczki pinek :wink:

Zdjęcia dodam z opóźnieniem, bo tymczasowo mam zastępczy tel. do którego nie mam kabelka usb :sad: Jakościowo też nie będą dobre, bo robione kalkulatorem :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję Robal ,iż nie będziesz robił problemów z tego powodu przy zgłoszeniach w GP?

Nie, tylko podeślij mi zdjęcie tego kołowrotka z miarką, to będę miał skalę.

Gratki dla wszystkich co połowili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję kolegom pięknych okazów!

W dalszym ciągu pogoda płata figle.

Ostatnie ciepłe dni i noce spowodowały, że temperatura wód

podniosła się i ponownie niektóre ryby podeszły do tarła.

Wskaźniki na wrocławskich wodach rejestrowały ostatnio temp. powyżej 18*C.

Miejmy nadzieję, że zapowiadane opady i ochłodzenie nie spowodują drastycznych zmian w tym cyklu.

thumb_mapa_meteo.jpg

W poniedziałek wieczorem wybrałem się na sprawdzenie nocnych miejscówek.

Już nie mogę się doczekać wypraw na nocne drapieżniki.

Tym razem chciałem sprawdzić woblerki, które zrobiłem sobie pod białoryb.

Zacząłem łowić od najmniejszego 15mm.

Po kilkunastu minutach przytrzymanie i spory opór. Na dobry wieczór zapinam leszcza,

który ma widoczne oznaki godowe.

thumb_2014_05_26_Odra_28129.JPG thumb_2014_05_26_Odra_283229.JPG

Oddalam się od tych miejsc. Następna miejscówka przynosi mi kolejne brania.

Tym razem większość ryb to krąpie...

thumb_2014_05_26_Odra_282229.JPG thumb_2014_05_26_Odra_281129.JPG

i jazie

thumb_2014_05_26_Odra_281829.JPG

Zmieniam kolejno woblery na większe, aż do 30mm.

Chciałem sprawdzić do jakiego momentu będą brania.

Częstotliwość zmniejszyła się, a jak już następowało branie, to było energiczniejsze i trudniejsze do zacięcia.

thumb_2014_05_26_Odra_28629.JPG

Poniżej woblery, które używałem.

Mają bardzo drobną pracę, momentami prowadziłem je nie wyczuwając drgań na wędce.

Rybom to nie przeszkadzało.

thumb_WP_20140527_005.jpg

Przynęty najlepiej były atakowane, gdy sprowadzałem je wachlarzem w pobliże wypłyceń.

Brań niezliczona ilość. podczas ściągania były wyczuwalne kilkakrotne ataki.

Z zacięciem takich maluchów trzeba mieć sporo szczęścia.

thumb_2014_05_26_Odra_281529.JPG

Może ryby wyczuwały nadchodzące wielkie ulewy i burze, bo woda "żyła"

jak wcześniej nie obserwowałem tego. Brań naprawdę sporo i kolejne doświadczenia w łowieniu białorybu.

Sprzęt: spinning-wklejka do 15g, żyłka 0,16, kręciołek 1000,

______ przynęty-woblery wolno tonące 15-30mm

pzdr jaceen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 dni temu byłem na takim stawie który u nas się nazywa pod lasem niedaleko Wisły przy wale. bawiłem się na wieszakowe łapanko. Wyciągnąłem ładnego okonia 2 leszczyki i pięknego karasie. Miałem też albo dużego karpia na wędce albo coś innego. Nie mogłem utrzymać wędki po czym puściło. Multum brań, głównie na chlebek i czerwone. Z dna ciężko było coś wyhaczyć. Nie miałem białych i kuku, ze względu na łowienie po pracy ale i tak opłacało się posiedzieć chwilke czasu Pozdrawiam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi wyjazd na ryby w tym roku i pierwsza nocka z poniedziałku na wtorek. Celem odpoczynek i jezioro zaporowe Bukówka. Niestety znowu fatalna pogoda - burze i deszcz- cała noc w aucie. Na szczęście za dnia udało się złowić kilka jaśków 40-45 cm, o leszczykach i okonkach nie wspomnę ze względów na niesatysfakcjonujące rozmiary. Co ciekawe i na Bukówkę nieprawdopodobne, żadnej nawet najmniejszej płoci.To może tłumaczyć gotująca się woda w pobliskich, zalanych krzakach. Płoć w ferworze zalotnych szaleństw nie myślała o jedzeniu - niesamowity widok setek ryb w nieustającym, jakby chaotycznym i z pozoru bezsensownym ruchu....Stałem tam prawie po pas w wodzie i obserwowałem zdumiony to widowisko widząc niewielką cząstkę bogactwa tej przepięknej wody...Ech...

P.S Zdjęcia rybek robione telefonem, ale coś mi komp nie widzi ich...Coś pokombinuję i wstawię później...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza pełna nocka w tym sezonie z nastawieniem na węgorza, kolega złowił karpika 51cm 3,5kg na haczyk 12 i 2 węgorki 53 i 51cm, ja niestety bez węgorza ale za to z linem 42cm 1,2kg i mniejszym, prócz tego kilka krąpi po ok. 30cm Brania od 21 do 24, potem cisza, a od 2 do 3 mnóstwo brań. Prócz powyższych ryb zrywam przypon na ładnym linie lub karpiku. Niedaleko nas przez całą noc miało miejsce tarło uklei, stąd może taka aktywność węgorza, bo 2 brania skopałem, kolega ok. 4. Przeważnie za bardzo spieszyliśmy się z zacięciem, a trzeba było czekać aż węgorz porządnie "zassie" przynętę. Łowiliśmy tylko na rasówki, karpie na białe robaki. Nęciliśmy mieszanką zanęty gruboziarnistej ze zwykłą + krew suszona. Mieliśmy też kontrolę wędkarską przez zmrokiem.

thumb_10356214_641888255894463_655670312863852589_n.jpg

thumb_10374888_641888229227799_6101578948590462783_n.jpg

42cm.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robal, Gratki :)

Michcio, pierwszy piędziesiątak to teraz juz z górki :) Aby patrzeć pierwszego z 6stką z przodu :) Dziwne że taki chudy o tej porze roku powinny już być nieźle spasione, przynajmniej tak jest u mnie ale na każdej rzece inaczej, niemniej jednak gratulacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na mętną i podniesioną wodę Odrę i szukanie boleni odpuściłem. Nie wiem czy da się coś połowić na takiej wodzie. Wybrałem się nad Małą Panew na lekki spining. Efekt to kilka niedużych okoni i jaź 41cm.

thumb_2014-05-30_19_57_46.jpg

Jutro powtórka. Macie jakieś doświadczenia co do możliwości łowienie w wysokiej mętnej wodzie koloru kawy z mlekiem na takiej rzece jak Odra?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.