Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach? Maj 2014


Robal

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 144
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zwracam Panowie honor - łowisko prywatne :wink: - znam to miejsce, mój kolega należy do koła i jako, że ma dużo czasu bywa tam chyb regularnie - łowiąc jakieś 2-3tyg temu na method feeder złowił w raz z drugim kumplem kilkanaście karpi (do 50cm) i 2 amury w ciągu jednego dnia więc rybek tam nie brakuje :wink:

Gratuluję raz jeszcze Madman wyników :)

Jutro celem - BOLEŃ,

Panowie pora pomoczyć kija! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Booseib - no właśnie na tej wodzie jest tak, że jak się trafi, to na dwa kije nie połowisz. Jednak trzeba mieć szczęście... niestety. Przy takim farcie zdarza się, że na prawdę każdy może połapać (dziadki 5m od brzegu z glizdą tracą zestawy i kije). Jednak taka sytuacja trafia się bardzo rzadko. Metoda + odpowiedni pelet na dziś są jedyną gwarancją ryby na tej wodzie. Od paru zasiadek zawsze z rybą ;) No ale to wciąż ćwiczenia - w tym roku wybieram się po życiówkę na Odrę pod okiem paru doświadczonych karpiarzy, może uda się nagrać coś fajnego.

maniu394 - no tylko kije przezbrajaj i wiadra nie bierz ;)

maniek72 - piękny jaziu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek72, gratulacje. Gruby ten jasiek chyba od tego grochu :smile: .

Ja dzisiaj po kilku tygodniach "braku czasu" wybrałem się na moją rzeczułkę. Kilka jaśków i leszczyk. Czas połowu 4 - 10 przed południem. Jeden z ciekawszych:

"nadgryziona" ~50cm

normal_50cm.jpg

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypad spinningowy z firmowym kolegą mąż zakończył się złowieniem bardzo wielu okonków i dwóch małych szczupaków. Ryby nie powalały wielkością , ale na delikatnym sprzęcie zabawa była przednia. Miejsca oczywiście nie zdradzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.W piątek 9.maja choć pogoda była niepewna i silny wiatr,pojechałem nad wodę na łowisko gdzie wiatr nie powinien mi przeszkadzać.I tak było,łowiło się przyjemnie.Niestety rybki jeszcze chyba nie doszły do siebie po tarle,bo brały niewiele i bardzo delikatnie.Tylko 16 szt. płotek i 1 okonek.Wszystko ok.22 cm.

14uawz4.jpg

Wszystkie rybki złowiłem na czerwoną pinke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów :mrgreen:

Dziś wybrałem się nad Wisłę rybki z początku nie chciały współpracować ale pod wieczór gdy tylko ucichł wiatr. Zaczęły brać.

-okoń

-dwa klenie

-szczupaczek

a na koniec zameldowały się dwa bolki :mrgreen:

normal_SAM_0075.JPG

WSZYSTKIE ZŁAPANE RYBY WRÓCIŁY CAŁE I ZDROWE DO WODY ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypad nad wodę. Choć dzisiaj pogoda od samego początku nie rozpieszczała, to udało się połowić i całkowicie zapomnieć o deszczu. Ryby pokarm pobierały sporadycznie więc dlatego na nieco ponad 2h. wędkowania udało się złowić 10szt. płoci, 3szt. krąpie oraz jednego jazia.

6dbf0df4ed5dcfd3med.jpg

01282545f7cf542emed.jpg

ca8a6b8939b9ff7dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

połowić i całkowicie zapomnieć o deszczu
Na Mazurach też do południa siąpiło , miałem komplet goretex to nie zmokłem , ale chyba też kupię sobie parasol . Dziś byłem na karasiach ,gdzie testowałem swój nowy nabytek - 5m. Bolonkę Mistrall Nawigator :) jak dla mnie ma za giętką szczytówkę i nie nadaje się na deszcz , bo żyłka klei się do blanku :( Złowiłem 25 karasi od 1cm. malucha do 12 cm . i lina 15cm. mojego drugiego w życiu :) Jeziorko po torfowe niczyje więc nie wiem czy jest coś większego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś na krakowskiej Wiśle dominował kleń ale też zdarzyła się miła niespodzianka w postaci leszcza 64cm. Jeszcze do niedawnna myślałem, że leszczy się nie łowi na spinning, a tu już drugi w tym sezonie. Tarło leszcza na Wiśle jeszcze trwa.

post-14647-1454497369585_thumb.gif

post-14647-14544973696247_thumb.gif

post-14647-14544973696611_thumb.gif

post-14647-1454497369707_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaliczyłem pierwsze świadome branie bolenia. Tzn złapałem już tą rybę ale zawsze przez przypadek. Źle ustawiony hamulec spowodował szybkie spięcie ryby. Od jutra poświęcam swą uwagę głównie tej rybie. Branie atomowe z wyskokiem nad wodę. Poza tym jeden krótki szczupak spod nóg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy 4 godzinny wypadzik nad Bystrzycę nie przyniósł pożądanych efektów. Widać rybki nie zaczęły odpowiednio żerować, na BT kilka niewielkich pobić, jedna obcinka i dwa malutkie okonki. W najbiższy weekend kolejny wypad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dziś udało się wyskoczyć na 1,5 h za jaziem. Udało mi się złowić dwa jaziki i krąpia. Patrząc na ostatnie niepowodzenia uważam wypad za bardzo udany. Dziwne są tylko same brania. Krąp giął szczytówkę jak jaź a jazie trzęsą jakby to drobnica się dobierała. Wcześniej brania były dobrze widoczne i stanowcze. Gratuluje wszystkim wychodzącym na rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krąp giął szczytówkę jak jaź a jazie trzęsą jakby to drobnica się dobierała.

Tak właśnie się dzieje jak ryba się już "wytrze". Staje sie ostrożniejsza - przynajmniej takie mam spostrzeżenia jeżeli chodzi o jazia.

Ja wyskoczyłem w niedziele po południu. Z racji dość dynamicznie zmieniającej się aury brań było jak na lekarstwo. Kilka rybek wylądowało na brzegu ale szału nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast grochu założyłem pijawki

maniek72, popatrz popatrz. Widać niedługo sie zacznie z kleniem "eldorado". Ja z pijawką czekam na kilkudniową słoneczną aurę. Zazwyczaj jest to przełom maj/czerwiec ale w tym roku mamy wszystko wcześniej... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się jeszcze wieczorem połowić na czystej wodzie, jutro już będzie kicha bo woda zaczęła walić w górę i płynie piana więc się nie zapowiada ciekawie :(

Bolek zagryzł BB7 ekonom.

4d056198-b9cc-4514-8b8f-decb139a85f1_zps600adb95.jpg

54d962ad-6316-4229-b470-15afac040f46_zpse2a56454.jpg

c02fedf2-5ac4-4eae-885e-a057f3dcd3c5_zps7a4942f3.jpg

Zrobiłem sobie fotkę "normalnej" Wisły na pamiątkę :beczy:

16e64754-f3a5-4b7b-a9eb-088704b22ffc_zpsfc4dbddd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek72, popatrz popatrz. Widać niedługo sie zacznie z kleniem "eldorado". Ja z pijawką czekam na kilkudniową słoneczną aurę. Zazwyczaj jest to przełom maj/czerwiec ale w tym roku mamy wszystko wcześniej... .

Sumki podejrzewam, lub brzanę, klenia moje zestawy by wytrzymały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś popołudniowy wypad i moje rozpoczęcie sezonu nad rzeką, złowiłem dwa bardzo ładne jazie takie około 1,5kg i dwa urwałem :/ i powiem ci szczypior jazie brały identycznie jak opisujesz, może wernicjusz ma racje że jak się wytrze jest ostrożniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci szczypior jazie brały identycznie jak opisujesz, może wernicjusz ma racje że jak się wytrze jest ostrożniejszy.

Jak tylko zacząłem łowić to trzeba było używać wypychacza , a przed ustaniem brań złowiłem jednego dnia kilka dużych sztuk i wszystkie lekko zahaczone za pysk. Jednak gięły szczytówkę konkretnie , a nie tak jak teraz. To nic oby tylko brały. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dni poświęciłem Widawie.

Pogoda?

Można powiedzieć, że cztery pory roku.

Słońce, deszcz, wiatr, grad, zmienny poziom rzeki i jak tu sobie poradzić?

W dodatku dla mnie niezmiernie trudne zadanie, bo przynętami są smużaki i woblery do 35mm.

Czasami uda się bliżej podejść do ważki

thumb_2014_05_11_Widawa_28429_-_Kopia.JPG

lub największego eurpejskiego dzięcioła.

Ten jak przyładuje w drzewo, to jakby drwal rąbał.

thumb_2014_05_13_Widawa_282229_-_Kopia.JPG

Zanim zacznie się właściwe łowienie, to po pierwszych rzutach brodzenie

za przynętami obowiązkowe.

thumb_2014_05_13_Widawa_28129_-_Kopia.JPG

Przez te kilka dni nerwy już mi odmawiały posłuszeństwa. Jak się trafiło totalne bezrybie,

to w następny, jak po dotknięciu różczki, ryby biorą jak w amoku , ale mikre i nie do zacięcia.

thumb_2014_05_13_Widawa_28329_-_Kopia.JPG thumb_2014_05_13_Widawa_28529_-_Kopia.JPG

Kilka średniaków oszukałem. Parę fajnych rybek spadło.

Wytypowałem kilka przynęt na które częściej i agresywniej klenie i nie tylko reagowały.

thumb_2014_05_13_Widawa_283829_-_Kopia.JPG thumb_2014_05_11_Widawa_28229_-_Kopia.JPG

thumb_2014_05_08_Widawa_282129_-_Kopia.JPG thumb_2014_05_08_Widawa_281729.JPG

Sprawdziłem też miejscówkę na Odrze.

W jednym miejscu pewien woblerek potrafi wydłubać piękne płocie.

Tym razem w ciągu godziny miałem pięć płoci i żadna nie miała mniej niż 30cm.

thumb_2014_05_11_Odra_281029_-_Kopia.JPG thumb_2014_05_11_Odra_281429_-_Kopia.JPG

thumb_2014_05_11_Odra_28829_-_Kopia.JPG thumb_2014_05_11_Odra_28329_-_Kopia.JPG

Brań było jeszcze kilka i dwie rybki odpięły się same.

Dwa wyjścia za boleniem skończyły się klapą. Podziwiam regularnie łowiących te ryby.

W skrócie byłoby tyle. Następne wyprawy planuję z DS-em.

jaceen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.