Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach? Maj 2014


Robal

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wyprawa na cały dzień ze znajomymi. Łowiliśmy co prawda dopiero od godziny 15 do 18-19 i mieliśmy zaledwie po parę rybek. Jeden znajomy łowił tyczką, a ja z drugim kolegą na odległościówkę. Płoci praktycznie zero co wywnioskowaliśmy, że jest już po tarle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 144
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Okazało się, że kto rano wstaje temu rzeka daje.

normal_bolo.jpg

Sprzętowo:

Team Dragon 2,70 m, 10 - 35 g

Shimano Ultegra XT 3000

Stren Sonic Braid 14 lb

a na końcu zestawu mój wobler 6 cm, 9 g

normal_bolomata.jpg

Chyba znaleźliśmy nową, fajną miejscówkę. Na razie ryby niewielkie ale woda chyba ma potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 maja dwa jeziora w okolicach Torunia. Zero.

Dziś pojezierze brodnickie i pomimo załamania pogody trochę połapaliśmy. Ja skończyłem krótkim szczupakiem + obcinka i kilkudziesięcioma okoniami. Niestety w większości małe. 99% brań to boczny trok. Na większe przynęty tylko jedno branie szczupaka ale nie zapina się. Kilku wędkarzy łapiących na duże przynęty kończy na zero. Co ciekawe z jednego miejsca mamy kontakt z 5 zębaczami jednak tylko na BT. Wszystkie wahadłówki wobki czy duże gumy były ignorowane (mimo wędkowania na zmianę raz tak raz tak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend majowy w okolicach Gołdapi.

Przez załamanie pogody za wiele nie połowiliśmy, 12 małych leszczy w okolicach 30cm, jeden większy koło 38, jeden "zielony krasnoludek" 35cm (mały, ale grubiutki i pierwszy w tym roku więc bardzo cieszy), płoć chyba w tarło poszła bo złowiliśmy ich tylko kilka małych sztuk a zawsze było ich od zaje******, dodatkowo przy nas na łódkach spinningiści wyjęli 5 szczupłych pistoletów ~50cm no i oczywiście zębacze sporo hałasowały po trzcinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również udało się wyskoczyć w weekend majowy na rybki. Niestety pogoda trochę pokrzyżowała plany- ryby zdecydowanie nie miały ochoty żerować.

Wybrałem się na pożwirowiska ( celem był szczupak, lin i karaś) aczkolwiek jak zobaczyłem różnicę temperatur między poszczególnymi dniami wiedziałem, że z tymi dwoma ostatnimi może być duży problem. Nad wodą byłem około 10.00.

W pierwszej kolejności w ruch poszedł spinning. Po półtorej godziny czesania wody różnymi przynętami dostałem konkretne branie. Emocjonujący hol ( mocno zarośnięte miejsce) i na brzegu melduje się szczupak o długości 65 cm - 1,7 kg. Był to jedyny drapieżnik, który zainteresował się przynętą, a skusił się na szybko prowadzone zielone kopytko relaxa w czarne paski na 3 gramowej główce.

Jako że w planach miałem aby posiedzieć za karasiem i linem poszedłem do auta po resztę sprzętu. Jedna wędka została postawiona na lekki grunt, druga spławik. Z gruntu na kanapkę z czerwonego robaka i dwoma białymi udało się złapać lina na 37 cm. Na spławik tylko drobnica- płoć i wzdręga.

Niestety nie udało się złowić żadnego karasia, ale jak wspominałem na początku wydaje mi się, że głównie wpłynęło na to mocne ochłodzenie ( temperatura spadła o dobre 10-12 stopni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z racji własnego ślubu i wesela nie udało mi się rozpocząć sezonu podczas długiego weekendu :mrgreen: Za to dzisiaj wykorzystałem ostatni wolny dzień (ŻONA w pracy :wink: ) i wyskoczyłem na jedno z nadwarciańskich starorzeczy. Coś tam połowiłem, ryby nie powalały wielkością. ogólnie złowiłem jednego okonia i 10 szczupaków (szczupaczków). z całej tej bandy może dwa miały około 55 cm reszta około wymiarowa, lub daleko od wymiaru. Zabawa była przednia ponieważ brodziłem po starorzeczu w wodzie po jajca i dzięki okularom mogę się przyjrzeć jak szczupaki atakują przynętę. Miło było również popatrzeć na minę innych wędkarzy którzy nie doczekali się żadnego brania :mrgreen:

Metoda spinningowa, przynęty to kopyta relaxa, perłowe z czerwonym lub niebieskim grzbietem, na 3 gramowej główce (w niektórych miejscach s racji lasu grążeli stosowałem antyzaczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaliczyłem spływ po Bugu ze spiningiem. Straszna studnia ogólnie mówiąc. Jedno pobicie , jeden spad sądząc po gumie szczupaka i jeden mały sandaczyk czepił się fatiego. Słabo jest nawet z jaziami. Może niedługo się poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem dzisiaj na Wiśle rano z 2 g przed pracą, to na smużaka jeden odczep, i dwa podbicia. klenia. Pozatym marnie strasznie, dziś wogole u mnie słaby żer ryby. Pozdrawiam. Tyle że burzowy dzień taki, może wahania cisnienia były i dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś spining od 5.30 do 7.30 wyniki u mnie to szczupaczek niewymiarowy i okoń, kolega dostał tylko szczupaczka. Potem pojechałem od razu na Wartę, do 11.30 bez żadnych brań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczypior, jak długo sypiesz grochem, zanim zaczniesz łowić?

Zawsze po wędkowaniu wrzucam od jednego litra do dwóch. Podczas łowienia podsypuję z ręki jeżeli coś się dzieje to częściej. Jednak nie mam określonej pory połowu bo to zależy już od wolnego czasu. Podejrzewam , że po części ostatnie niepowodzenia spowodowane są spadkiem wody.

maniek72 WIELKIE GRATULACJE sam nigdy nie złowiłem sazana , ale mój sąsiad chyba ze trzy sezony temu dwa złowił. Bardzo rzadka rybka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na Bugu, na groch, fedder i żyłeczka 0,22 45 minut szarpania się, ale ..... co to za ryba??;

Obrazek

I proszę nie piszczie po prostu "karp" bo to z pewnością nie jest typowy karp.

U nas na Wiśle mówią na nie dzikusy a tak to Karp sazan (dzika forma z Dunaju). Pozdrawiam i gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam łapiących! Widzę, że powyższy karp został omówiony więc nie wtrącam się dalej ;) Tym razem pokusiłem się o krótki filmik, który najlepiej zilustruje to jak było wczoraj na rybach:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Booseib - komercyjne nie jest, ale fakt, iż jest prywatne (należy do trzech kół z okolic Wrocławia) a co za tym idzie - bardzo dobrze zarybione. Nie mniej ucząc się nowych technik (na pelet i proteinę łowię dopiero od tego sezonu) ilość brań i testowych podejść stawiam ponad godność wędkarską:D A tak na poważnie - pomimo ogromnej populacji karpia i sporej ilości jesiotra 90% osób na tym łowisku z reguł wraca o kiju. Ryba jest tam przekłuta i na widok większej ilości zanęty ucieka gdzie pieprz rośnie. Do tego bierze ostrożnie, powoli etc. Niemniej kolejne wyjścia będą wyposażone w dwukrotnie większy pelet niż teraz, więc miejmy nadzieję iż uda się złapać w końcu coś większego.

maniu - no ja czekam już na tę zasiadkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja oczywiście nie wytrzymałem i na wieczór znowu poleciałem na nową mocno sypaną miejscówkę. Po 15stu minutach od zarzucenia zestawów poprawka z poranka, ale pewnie był większy, bo nie dał mi żadnych szans- nie wytrzymał haczyk, który po prostu sie rozprostował, ale branie było przecudne. Na osłodę dostałem ładnego jazika, którego wrzuciłbym na GP, gdybym wiedział jak regulaminowo wkleić fotkę;

out.php?i=793565_p5091054.jpg

Oczywiście federek i groch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.