Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak bylo dzis na rybach? Czerwiec 2014


MaSsAcReR

Rekomendowane odpowiedzi

Miesiac sandaczy przed nami :)

Zapraszam do dzielenia sie zdjeciami i relacjami.

[ Komentarz dodany przez: artech: 01-06-14, 22:17 ]

Zdjęcie niezgodne z regulaminem wstawiania zdjęć na forum http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=19484

Druga sprawa, to może czasami warto pohamować "parcie na szkło" i pozwolić założyć wątek komuś kto ma do napisania coś więcej niż tylko "... chwalicie się wynikami ... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzis samodzielna nocka w to samo miejsce co 2 dni temu. Bran zdecydowanie mniej niz ostatnio, o 00:30 melduje sie wegorz 44cm, o 3:30 niewiele wiekszy 47cm, procz tego za dnia kilka krapi. Lowilem na rasowke od 19 do 4:30

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się dzisiaj wygospodarować chwilę aby wyskoczyć nad wodę. Postanowiłem nastawić się na szczupaki. Wędkowałem od godziny 10.30 do 14.30. Efekt to 3 złapane szczupaki (50,51,35), jedna spinka pod brzegiem ( krótki) i jedno nie zacięte branie. Najwięcej brań na biało niebieskie kopytko na 3 gramowej główce. Z racji, że wędkowałem na płytkim i dosyć mocno zarośniętym zbiorniku przynętę musiałem prowadzić praktycznie tuż pod powierzchnią wody co dawało super efekty wizualne w postaci szybkich i zdecydowanych brań szczupaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja swoje wyjścia nad wodę mogę nazwać porażką. Znalazłem czas tylko w weekend na łowienie. W sobotę cisza i nagle potężne branie kończące się rozgiętą agrafką. Wszystko trwało może 10-15 sekund. Nie wiem ile ryba miała , ale na takiej samej w poprzednim sezonie wyciągnąłem suma prawie 7kg i nie było problemu. Podejrzewam że to zbieg wszystkich okoliczności pozbawił mnie ryby. Branie raczej szczupaka według mnie.

Dziś powtórka , ale brania w tym samym miejscu nie było. Tylko jazie odprowadzały gumę.

Przeniosłem się wyżej rzeki i udało mi się zaciąć grubiutkiego szczupaka na oko ze 2kg. Poluzowałem hamulec i dokładnie widziałem , że hak jest przebity przez górną część pyska. Niby się wyszalał , a przy próbie podebrania świeca i tyle go widziałem.

Macie na to jakiś sposób ??? Bo w tym roku więcej mi ryb uciekło niż przez cały poprzedni sezon. Fakt , że jakby delikatniej biorą.

Udało mi się złowić jedynie okonka.

Gratuluje wszystkim co połowili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę cisza i nagle potężne branie kończące się rozgiętą agrafką
Najprawdopodobniej plecionka odpiela Ci agrafke (to sie wcale nie tak rzadko zdarza) Tez mialem w zyciu kilka podbnych przypadkow. Szansa na to zeby ryba rozgiela agrafke jest iluzoryczna (chyba ze agrafka jest wczesniej uszkodzona albo jakosci bazarowej) Predzej puscilaby plecionka albo hak by sie rozgial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaSsAcReR Najprawdopodobniej plecionka odpiela Ci agrafke (to sie wcale nie tak rzadko zdarza) Tez mialem w zyciu kilka podbnych przypadkow. Szansa na to zeby ryba rozgiela agrafke jest iluzoryczna (chyba ze agrafka jest wczesniej uszkodzona albo jakosci bazarowej) Predzej puscilaby plecionka albo hak by sie rozgial

Też myślę , że to mogło tak być. Małe rzeczy składają się na porażkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja bylem wczoraj na przylasku rusieckim. Rzucalaem na woblerka na stawie nr 12. Efekt to okolo 15 szczupaków. Z tym ze wszystkie nie miarowe najwiekszy mial moze 48. Nie mam zdjec bo telefon miałem padniety. Ale fajnie posiedziec nad woda i polowic fajne rybki. Oczywiscie wszystkie plywaja dalej ;]

Pozdrawiam !

Niech rosna ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dobekfooto gratuluję wrocławskiego sandała.

W weekend zaliczyłem trzy krótkie wypady,w sobotę wieczorem usiadł szczupły koło 60cm niestety byłem na łączach z żoną i się spiął.W niedzielę przed świtem złowiłem linka 41cm i okonia a popołudniu dwa bolki 55-60cm

2ephu1v.jpg

2s8qkk3.jpg

4tx83o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne sandacze Panowie na pierwszej stronie! Ja niestety wciąż nie mogę się odkleić od karpiowania mimo lichego okresu (pogoda, tarła etc.). Testowałem wczoraj nowe kije (TB Phantom Ex) i niestety nie miałem dużego pola do popisu. Trafił się tylko jeden 2.5 kg... No nic, czekam na lipiec, czystą Odrę i sumy :)

20140604_131142.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po południu udało się wyskoczyć porzucać spinningiem za szczupakiem. Nad wodą byłem od godziny 16.45 do 19.

Pierwsze branie dostałem w płytkim i bardzo trudno dostępnym miejscu ( stałem w krzakach, tak gęstych że nie można było wędki podnieść pionowo). Na biało- niebieskiego ripperka połakomił się miarowy szczupak, który skrzętnie wykorzystał moje ciężkie warunki do holowania i po dwóch młynkach pod brzegiem uwolnił się z przynęty.

Po kilku minutach w innym miejscu na tą samą gumę melduje się szczupaczek na ok. 30 cm, a kolejnego nie udaje się zaciąć.

Postanawiam zmienić przynętę i decyduje się na białego ripperka z czerwonym grzbietem- 3 cm na 2 gramowej główce. Po kilkunastu minutach następuje branie i wyciągam ładnego okonia- 30 cm ( niestety nie mam zdjęć nadających się do GP, a byłyby jakieś punkciki ;) ). Następuje jeszcze kilka okoniowych "puknięć" po których decyduje się zdjąć przypon. Wyciągam kilka mniejszych okoni, jednego szczupaczka ok. 30 cm, a na koniec wędkowania melduje się szczupak 44 cm ( nie przegryzł żyłki).

Ogólnie popołudnie zaliczone do udanych :) ładna pogoda i rybki chciały współpracować

normal_IMG_20140604_183110.jpg

IMG_20140604_183151.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.