Skocz do zawartości
tokarex pontony

UŚMIECHNIĘTE SERDUSZKA


Gość bogdan39

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bogdan39

No pewnie.

Tylko Manius musimy to jakos uporzadkować.

TAK TAK TAK

Bedziemy wszyscy Świętymi Mikołajami.

Jestem w stanie utworzyc konto poszukać dom dziecka pko jeden msc 5,40 za obsługe

Porobic zdjecia i zdac relacje ja sie niewymiguje .

Tzlko powiedycie ye mi wieryzcie .

Tomik niech pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Uporządkować i owszem ale od początku najpierw sprawdz deklaracje użytkowników haczyka ile osób się zdeklaruje jak będzie 20 osób to zaczynamy jak nie to nawet nie zaczynaj bo będzie popelina itd.Daj ankiete kto się deklaruje z wpłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :!:

Mała prosba MADI troche cie skrzywdziłem na poczatku tego tematu ale teraz chce ci to wynagrodzic.

Jako kobieta wiesz co dzieciom potrzeba czy mogłabyś poprowadzic i przeprowadzic ten zamysł do końca.

Chciałbym zeby MADI dokonała analizy, wydusiła esensje i powiedziała jak to widzi,oraz cała reszta

Bogdan39 nie musisz mi nic wynagradzać, dla mnie jako kobiety, matki i niegdyś uczestniczki w takich akcjach "mikołajkowych" dla dzieciaczków to jest zaszczyt. Moim zdaniem pomysł jest jak najbardziej udany :!:

Jutro jadę na rybki, więc przeanalizuję całą sprawę na spokojnie, przypomnę sobie najważniejsze szczegóły organizacyjne i odezwę się wieczorkiem.

Pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemozna robic nic na łapu capu byłby i essox i witja i szogun troche ma daleko ale szczery z niego chłop.

Boguś skoro już mnie w to wkręciłeś :mrgreen: to tylko na jasnych zasadach z udokumentowanymi oficjalnymi rachunkami do wglądu na forum dla wszystkich użytkowników. Wszystko na wierzchu nic pod stołem i najlepiej w tej formie , że za zebrane pieniądze robi się zakupy np. w jakiejś hurtowni (słodycze , zabawki , artykuły szkolne itp,) i z tym jedzie się do wybranej placówki (najlepiej dom dziecka ) i przekazuje się bezpośrednio dzieciom a nie pani dyrektor (jestem podejrzliwy ale widziałem już taką pazerność wśród ludzi że głowa boli ). Oczywiście wszystko zależy od ilości osób deklarujących wpłatę i sumy zebranej na koniec .

Myślę , że szybka ,spontaniczna akcja może się udać (bez debat na który dom , po ile , do kiedy itd.)

Miło by było zrobić to na Mikołaja lub na Gwiazdkę .

Po 10 zł nie zbiedniejemy a dzieci będą miały radość .

Bardzo fajny pomysł miałeś Boguś . (tym razem :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utworzenie dodatkowego - odzielnego konta na ten cel nie stanowi problemu.

Wyciągi przychodzą raz w miesiącu, więc łatwo mieć wszystko pod kontrolą.

Pierwsze deklaracje wpłat już są, więc mogę takie konto założyć.

Przy okazji ponizej link do deklaracji dla pozostałych użytkowników:

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=2001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

dZIENKI tomik DZIENKI WIELKIE DZIENKI ZA WSPARCIE. :lol:

Essox jest dom w JAROSŁawiu żona mi podpowiedziała.

Mogło by tak być i bardzo dobrze kasa jedzie na konto do TOMIKA i kiedy uzbieramy odpowiednia kwote [jaka musimy sie zastanowic] tomik przewala na któreś znas spotykamy sie razem ja witja szogun i ty i za to wszystko na rachunek kupujemy prezent.

Wczesniej ja bym podjechał do tego domu dziecka i sie rozejzał.

Możemy sie umówić i zrobić to razem.

SUGESTIE.

ESSOX wszystko bedzie na papierze ja nic niechce litosci.

Honor drozszy od pieniedzy .

Szkoda ze niemaja tego rzadzacy i ci co sie pchaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku prosilbym aby post zostal przeczytany spokojnie do konca :cool:

Wczoraj rozmawailem na tematej tej akcji ze swoja dziewczyna

Oto jej uwagi co do calej akcji mysle ze warto bylo by je przemyslec

Po pierwsze (i tu prosze sie nie nerwicowac) zastanawialo ja czy jest sens pomagac domowi dziecka (po rozmowie z nia mam podobne do niej zdanie)

Dlaczego? Otoz podala mi dwie z zycia wziete sprawy

1. Mama jej najlepszej znajomej pracuje w domu dziecka (w polnocnej Polsce) i z tego co jej wiadomo dzieciaki z takich placowek przed Swietami sa zasypywane paczkami przez roznego rodzaju sponsorow

2. Po drugie kiedys kilka lat temu w jej liceum miala byc podobna akcja i dom dziecka odmowil jej tlumaczac ze paczek zadeklarowanych maja juz za duzo i nie maja co z nimi robic

Jej sugestia byla inna

Otoz na roznego rodzaju oddzialach leza dzieci nieuleczalnie chore

Bardzo czesto lekarze daja takim dzieciom nawet nie wiem jak to nazwac ale rokowania zycie kilkumiesieczne (dla mnie to brzmi jak "wyrok smierci" :roll: )

I przy takich rokowaniach pewnie beda to ostatnie Swieta takich dzieci

A podobno o takich dzieciach malo kto pamieta bo wszyscy sie"rzucaja" na domy dziecka

Sa jeszcze hospicja gdzie dzieci czekaja na smierc

Ciezko mi sie to pisze i nie chce porownywac ktore dzieci sa bardziej skrzywdzone przez los ale byc moze warto by bylo pomyslec nad tym kierunkiem calej akcji

Bo moze wlasnie lepiej by bylo wyszukac szpital z oddzialem gdzie leza dzieciaki chore na raka czy jakies inne nieuleczalne choroby i sprawic by te praktycznie ich ostatnie Swieta byly faktycznie przezyte z usmiechem na ustach aby je odwiedzil pan w czerwonym wdzianku

Na pewno nie ma sensu isc na oddzial gdzie dzieciaki maja "katar" (tak napisalem znaczy po prostu nie sa groznie chore)

Post napisalem po calodniowych przemysleniach i mam nadzieje ze was tez zastanowi to co napisalem

Na koniec dodam ze cala akcje zarowno moja kobieta ja i ja popieramy niezaleznie od tego ktore dzieciaki odwiedzi Swiety Mikolaj

Pewnie post wywola jakies kontrowersje ale mysle ze to co mialem do napisania bylo wazne i warte napisania tutaj

Pozdrawiam

Edit bo teraz zauwazylem co Bogdan pisal

Ja odnosnie konta juz pisalem aby najlepiej bylo Inteligo (internetowe i wplaty w PKO BP za darmo) ale prowadzic konta nie zamierzam bo uwazam ze akurat nie jestem ku temu odpowiednia osoba

Moge podpowiedziec ze z reguly najlepiej wplacac a ajencjach PKO (agencjach PKO zawsze my sie myla slowka i nie jestem pewien ktore jest poprawne) niz w oddzialach PKO bo z reguly sa mniejsze kolejki (oddzialy sa to wieksze kilku okienkowe placowki)

Tyle odemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P, Zgadzam się z Tobą

Moja żona wpadłą też kiedyś na ten pomysł i chciała oddać trochę ciuszków i pieluch dla dziecka i dom dziecka nam odmówił tlumacząc sie że aktualnie nie ma małych dzieci i nie potrzebne są im ciuszki i pieluchy.

Myślę że w wielu miastach są dzieci w szpitalach, hospicjach i nie jest to grupa jednego domu tylko wielu rodzin a wiadomo nie wszystkim się dobrze wiedzie a taki mały gest może wielu dzieciaczkom sprawić naprawdę wiele bardzo wiele radości.

Mam nadzieję że dzieki tej akcji pokażemy Jak jesteśmy zgrani i jakie mamy wielkie serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P, pomysł bardzo dobry. Swego czasu chodziłem codziennie do szpitala onkologicznego i widziałem dzieciaczki nieuleczlnie chore, aż łza się w oku kręci. Co one zawiniły. Warto by zobaczyć uśmiech takich dzieci przy okazji naszej akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie: warto dać na każdy dobry cel. Czynienie dobra itd. Natomiast o ile wiem prowadzenie zbiórki publicznej wymaga zgody w tym pięknym kraju i to pod rygorem odpowiedzialności przed sądem grodzkim, jeśli się nie mylę. Więc jeśli już to rozliczenie tylko tu na Forum a nie w żadnej ogólnopolskiej gazecie, bo ofiarodawcy skończą jak ten gość, który zbankrutował za naliczony vat od darowizn chleba na domy pomocy społecznej (czyż to nie piękny kraj...). A co do zasady - trzeba się dzielić, poza wszelkim sporem ale zróbmy to tak, żeby się żaden "władza" nie przyczepił jako rzep do psiego ogona. Poza tym - niech organizator zechce porozumieć się z przyszłym obdarowanym co do zasady przyjęcia darowizny. Szczegóły trzeba z nim omówić, bo oni też prowadzą papiery i darowizny ujawniać wszelkie muszą...

Co do celu - ja proponuję hospicjum, obojętnie jakie. Tam działają tylko szaleńcy dobrych uczynków, inni nie wytrzymują psychicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andi ja tam nie znam wszystkich domow dziecka i to byly tylko przyklady ktore nie beda w 100% oddawac wszystkiego

Notos co do przepisow prawnych to ja sie totalnie nie znam ale wydaje mi sie ze mozna pojsc do kogos przelozonego (dyrektor domu dziecka, ordynator oddzialu, czy tez dyrektor hospicjum) popytac co potrzeba, co mozna kupic (nie wiem czy chorzy moga np wszystko jesc itp) a nastepnie pewnego dnia zjawia sie czerwony pan rozdaje paczki i sobie idzie

Chyba najmniejszy bylby wtedy problem bo zaraz zacznie sie robienie jakis papierkow itp czego zwolennikiem nie jestem

No i tak jak napisal Notos warto dac na kazdy dobry cel a grono forumowiczow niech zdecyduje na co

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Dokładnie tak jak mówi P .

Żona tez mi mówiła ze niejest to proste że trzeba to chyba jakos udokumentować.

Zadna gazeta niewchodzi w rachube .

Akcja ma być prtzeprowadzona pocichu.

Może byc hospicjum dawałem to pod rozwage.

TOMIK DAWAJ NR KONTA NA PIERWSZA STRONE PORTALU.

Nawet nie wiecie jakbym chciał zobaczyć na zdjeciu usmiech dzieci tak pokrzywdzonych.

Jestem za hospicjum .

P mam prosbe czy uciebie jest hospicjum poproś swoja kobiete z całym szacunkiem,niech sie tutaj wypowie daj jej klawiature :wink:

Jesli bedzie mało kasy trzeba kupic chocby jakies pluszaki.

Proszę zróbmy cos wielkiego.

Z tymi zdjeciami to troche przesadziłem,wszystkie dobre uczynki maja być ciche, poprostu bardzo chciałbym to widziec.

Dziś pisze ankiete na jeszcze dwuch forach jesli sie zgodza dołaczaja nowi oczywiscie konto haczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja ma być prtzeprowadzona pocichu.

jest troszeczke w sprzeczności z

TOMIK DAWAJ NR KONTA NA PIERWSZA STRONE PORTALU.
Przestańcie w końcu się egzaltować - konto jest - niech wszyscy szybko wpłacają i potem hops do hospicjum. Spytajcie co potrzeba - i szszszszt spowrotem i załatwione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

sorki Tomaszek ale chyba poszedł muj temat nie sprawdzajac co wysyłam.

czasami pisze rózne teksty [prtotypy] czyli temat roboczy rzekłbym pużniej amaliza .

Jeszcze raz sorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl jest ok,chetnie sie dolacze do calej akcji i mam nadzieje ze jeszcze wiele osob bedzie za bo to szlachetny cel.czekam na dalszy ciag tej sprawy,osobiscie sprubowalbym sie bardzie zaangazowac ale niestety pracuje w delegacji i po powrocie do domu mam malo czasu dla siebie i rodziny,nie mowiac o krutkim wypadzie nad wode,pozostaje mi wiec czekac na numer tego konta i dalszego rozwoju sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ja coś podpowiem a'propos akcji i wyboru celu pomocy

Najmpierw uzasadnienie:

Biorąc ślub blisko rok temu postanowiliśmy z żoną powiadomić wszystkich zaproszonych żeby nie kupowali nam kwiatów tylko przynosili maskotki i pluszaki. Z góry założyliśmy że kwiaty po tygodniu zwiędną a zabawki zawsze możemy przekazać do domu dziecka. I tak się stało. Nazbieraliśmy cały bagaznik róznych zabawek. Zawieźliśmy wszystko do domu dziecka a tam widok który zatkał nas dwa razy.

Po pierwsze budynek jak willa. :shock:

Po drugie dzieciaki bawiące się klockami lego w firmowych ciuchach jakich nie jedno dziecko nie zobaczy dopóki samo nie zacznie zarabiać. :shock:

Z wyjątkiem miłości rodziców tym dzieciom naprawdę nic nie brakowało.

W tej samej miejscowości dom małego dziecka. Zgroza :!::!::!:

Poniemiecki zawilgocony budynek w stanie agonalnym :shock:

Malutkie dzieci w podartych butach i koszulkach :shock:

Wniosek jaki wyciągnąłem z tego doświadczenia jest taki:

Trzeba dobrze wybrać cel bądź instytucję jakiej chcemy pomagać

Według mnie aby zebrane pieniądze nie zostały zagospodarowane na cele administracyjne najlepiej jest zasięgnąć opinii kierownika ośrodka w temacie:

"co jast placówce najbardziej potrzebne :?: "

i poprostu zakupić to czego najbardziej potrzebują. Wtedy mamy pewność że pieniądze nie zostaną zagospodarowane w sposób niezgodny z celem dotacji a instytucja dostanie to czego najbardziej potrzebuje.

Akcja podoba mi się i popieram ją w 100 %. Wpłaty oczywiście dokonam na podane konto.

Boguś życzę powodzenia :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P mam prosbe czy uciebie jest hospicjum poproś swoja kobiete z całym szacunkiem,niech sie tutaj wypowie daj jej klawiature :wink:

Nie wiem czy u mnie jest hospicjum

Moja dziewczyna nie jest z Torunia wiec akurat w tym temacie ci tez nie podpowie

Klawiature moge jej dac ale ona ma dostep do netu tylko w weekendy aczkolwiek jest dosc mocno zabiegana dlatego po rozmowie z nia jej sugestie napisalem sam na forum

Ona moze jedynie nam podpowiedziec co do Poznania gdzie takie miejsca sie znajduja jednak mysle ze niestety nie pomoze nam w samej akcji bo po prostu ma bardzo duzy zapierdziel na studiach az do samych Swiat

Co do Poznania to ja ewnetualnie moge wziasc sobie urlop na ktorys z piatkowych dni przedswiatecznych i jesli znajdzie sie ktos z Poznania kto by mi pomogl to wtedy moge sie postarac wszystko zorganizowac (chodzi o zakupy i dostarczenie paczek, aczkolwiek rekonesans raczej odpada bo jak jestem w Poznaniu to raczej poznymi popoludniami)

Niemniej jednak wydaje mi sie po tym co pisal Bogdan w innych tematach ze region poludniowo-wschodni Polski to ten gdzie powinnismy pojsc z akcja bo jest tam po prostu bardziej ubogo

I tak jak tu piszecie to faktycznie najpierw jakies rozeznanie bo nie ma reguly gdzie dzieciaki moga miec zle

I panowie nie denerwujcie sie tak

Bogdanie po to jest forum by dyskutowac i nie bierz tak wszystkiego do siebie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że zmienilismy tor działania i wszystko ok :!:

Naszukałam się Domów Dziecka w okolicy zamieszkania Bogdana39, adresy mam może się przydadzą na nastęną okazję.

A co do hospicjum hmmm poszperałam trochę i znalazłam stronę z Hospicjami Dziecięcymi w całej Polsce, są tam również informacje na temat zapotrzebowania w danym ośrodku.

Oto link: http://www.hospicja.pl/hospicja/article/917.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.