Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak bylo dziś na rybach? Sierpień 2014


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pawciobra, chyba wszędzie jest podobnie. U mnie wczoraj pierwsze od dawna brania na rybkę, ale wszystkie bez efektu. U kolegi jeden mały sum. Może coś się ruszy, bo do niedawna sygnalizatory milczały na każdej zasiadce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest chyba tak wszędzie , dziś wypad z spinem z samego rana , od 6 do 9,30 i porażka :cry: , jedno branie , w sobotę siedem godz. nad wodą z kumplem i lipa , same małe sumiki , po sandaczu ani śladu , w niedziele pięć godz. nad Wisłą , trupek nic, żywiec nic a na rosówkę coś pociągało ale nie mogłem przyciąć ale to nic panowie nie poddawać się JUTRO BĘDZIE LEPIEJ , tak sobie zawsze to tłumacze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie z urlopu od razu wyskoczyłem na rybki, w godzinach 20.30-23.30 dwa brania w ciągu 2 minut, w obu przypadkach byłem spóźniony z zacięciem... to już ostatki jeśli chodzi o moje nocne połowy linów i karasi, miałem bardzo ograniczony czas, aby połowić tych rybek ale i tak z tego co słyszę to był słaby sezon.

W czwartek skoro świt ruszam ze spiningiem na szczupaki, przy tak niskiej wodzie nie spodziewam się rewelacji ale kto nie próbuje nie łowi.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ślubie będziesz miał jeszcze gorzej ;) zapomnij o rybach !

Wszystko zależy od żony, jak trafi na taką jak moja to będzie miał jak w niebie , nawet z nim na ryby pojedzie :oops: a jak trafi na zołze to masakra.

Ja długo szukałem i przebierałem aż w końcu trafiłem na taką która pójdzie za mną w ogień.

fotka

Fotka

fotka

Tobie MaryaChi też życzę fajnej żonki i wytrwania w związku.

Sorki że odbiegłem z tematu .

Tomek1 jeśli przeskrobałem to proszę o delikatne punktowanie :neutral:

Wracając do tematu to przy obecnym stanie wód w małopolsce to prędko na ryby się nie wybierzemy , bynajmniej na podkrakowskie rzeki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że odbiegłem z tematu .

Tomek1 jeśli przeskrobałem to proszę o delikatne punktowanie

E tam, fajna "rybka" :mrgreen: Tym bardziej, że przychylna wędkarstwu. :cool:

Wracając do tematu, to ten sezon wygląda naprawdę słabo w całym kraju. Wystarczy popatrzeć na ilość postów na naszym forum -30% miesięcznie w stosunku do wiosny przy tej samym, wysokim poziomie ilości odwiedzających, co jednoznacznie wskazuje na brak efektów u wędkarzy... :roll: Może jesień przyniesie przełamanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70% wędkarzy tutaj to wędkarze z południa Polski , począwszy od Wrocławia , po Opole Katowice Kraków Tarnów , a jak wiemy to południe Polski od 3 tygodni podtapia , są praktycznie codzienne deszcze , stąd wysoki stan wód oraz mętna woda , to zniechęca wędkarzy , a północ polski zaś susza .

Dlatego ten -30% brak postów.

Niestety z długoterminowej pogody nie zanosi się na poprawę :neutral:

Pozosteje tylko koszyk w reke i na grzyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wiemy to południe Polski od 3 tygodni podtapia , są praktycznie codzienne deszcze , stąd wysoki stan wód oraz mętna woda , to zniechęca wędkarzy , a północ polski zaś susza .

We Wrocławiu nie podtapia, woda czysta, piękna... tylko jakaś taka niska ;) Jedno ze starorzeczy, na które chodzę ma o ponad metr niższy poziom niż zwykle. Pogoda kręci, ciśnienie lata, pół dnia słońce (lampa), drugie pół dnia chmury i tak wkoło Macieja... Jakbym był rybą to sam bym nie brał, tylko schował się w jakimś miłym, zamulonym dole i ciumlał liście dębu udając, że dobre :D

szczupak28 - czym nęciłeś? Moja wzięła na samo zacinający zestaw. Sypałem parę miesięcy przeintelektualizowaniem i pseudointeligencją. Aha, jako przynęta poleciał naszyjnik, pierścionki ostatnio w modzie i rybeczki nie tak chętnie na nie biorą (a na pewno ostrożniej). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczupak28 - czym nęciłeś? Moja wzięła na samo zacinający zestaw. Sypałem parę miesięcy przeintelektualizowaniem i pseudointeligencją. Aha, jako przynęta poleciał naszyjnik, pierścionki ostatnio w modzie i rybeczki nie tak chętnie na nie biorą (a na pewno ostrożniej). ;)

Poszła na mój charakter :mrgreen: a jaki charakter mają szczupaki to już wiecie , nie jeden zdążył się przekonać .

Jak złowie to nie wypuszczam :mrgreen::lol: .

Po za tym to nie temat o swoich żonkach i narzeczonych :razz:

Niech ktoś założy temat w odpowiednim dziale to podyskutujemy i wymienimy się fotkami , pochwalimy się swoimi ozdobami ....... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz te fotki czy nie?
Witam wszystkich, nie wiedziałem gdzie to wrzucić, więc jeśli to niewłaściwe miejsce to proszę przerzucić.

Wczoraj w samo południe płynąłem swoim kajakiem Bugiem od siebie z Szumina do Kamieńczyka i trochę spiningowałem, woda mocno opadła i nie liczyłem na nic konkretnego.

Sprzęt delikatny: wędka shimano alivio 10-30g, żyła 0,24mm, kołowrotek spro passion fd 730, przypon wolframowy, przynęta- kopytko czarno żółte na 8g główce.

Spotykani po drodze wędkarze narzekali na "trzęsącą" się pogodę i silny wiatr. Generalnie popelina.

Ostry zakręt, silny nurt, piękna przykosa z wypłyceniem, małą plażą i głębią ponad 5m. Przyparkowałem kajaczkiem i nie wysiadając zacząłem rzucać. Łapałem z opadu rzucając tuż powyżej przykosy by nurt znosił na głębię gumę. I nagle XXXX! Myślałem, że zaczep ale po chwili okazało się, że jednak ciągnie i to solidnie. Kajak zaczęło ściągać z piachu przy brzegu więc szybki skok na wodę do klatki (jeszcze krok, dwa i byłoby ze 2-3metry), na brzeg i się zaczęło. Myślałem, że to sum bo siła ryby była konkretna, od razu wiedziałem , że na wędce zaciąłem coś grubszego. Siłowalem delikatnie i spokojnie, ryba cały czas murowała, gdy tylko trochę ją odciągałem od dna znowu cisnęła w dół i w środek nurtu. Na szczęście nie było ani powalonych drzew ani głazów. Po kilku minutach powoli, powoli zacząłem odzyskiwać żyłkę. Gdy zobaczyłem ją na powierzchni zupełnie byłem zbity z tropu, wiedziałem, że nie sum więc może wielki boleń ale był za silny. Po kilku odbiciach zlądowałem rybę wyślizgiem na piasek plaży.

Szok, co za bydlak wielki, po drugiej stronie brzegu był znajomy, który strzelał fotki (niebawem wrzucę). On też nie był pewien, ja myślałem, że to jesiotr ale w Bugu...

Następny wędkarz rozwiał wątpliwości -brzana icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif !!! ryba dość rzadka na tym odcinku rzeki.

Dziś się wszystko wyjaśniło:

nie dość, że to moja pierwsza brzana w życiu, to miała 82cm, 5,5 kg i 39 cm w obwodzie. To podobno złoty medal Polski -PZW. Rekord Polski to 85 cm więc mało brakowało-niezła jazda :lol:

Obrazek

mam :lol:

aaaa.jpg

aaaaaaaaaaaaa.jpg

jade dzis i będę łapał na tym winklu ostro cały weekend ale pewnie to byl fuks nad fuksami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 wypad w tym roku na ryby - spining od 6 do 9.30, złowiłem 2 szczupaczki niewymiarowe i 4 okonie takie jak na zdjęciu. Kolega 1 szczupaczek i też 4 okonie. Większy szczupak z pewnością jest, ale jeszcze nie gryzie.

thumb_CAM00415.jpg

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.