Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak bylo dziś na rybach? Sierpień 2014


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

to masz te fotki czy nie?

Witam wszystkich, nie wiedziałem gdzie to wrzucić, więc jeśli to niewłaściwe miejsce to proszę przerzucić.

Wczoraj w samo południe płynąłem swoim kajakiem Bugiem od siebie z Szumina do Kamieńczyka i trochę spiningowałem, woda mocno opadła i nie liczyłem na nic konkretnego.

Sprzęt delikatny: wędka shimano alivio 10-30g, żyła 0,24mm, kołowrotek spro passion fd 730, przypon wolframowy, przynęta- kopytko czarno żółte na 8g główce.

Spotykani po drodze wędkarze narzekali na "trzęsącą" się pogodę i silny wiatr. Generalnie popelina.

Ostry zakręt, silny nurt, piękna przykosa z wypłyceniem, małą plażą i głębią ponad 5m. Przyparkowałem kajaczkiem i nie wysiadając zacząłem rzucać. Łapałem z opadu rzucając tuż powyżej przykosy by nurt znosił na głębię gumę. I nagle XXXX! Myślałem, że zaczep ale po chwili okazało się, że jednak ciągnie i to solidnie. Kajak zaczęło ściągać z piachu przy brzegu więc szybki skok na wodę do klatki (jeszcze krok, dwa i byłoby ze 2-3metry), na brzeg i się zaczęło. Myślałem, że to sum bo siła ryby była konkretna, od razu wiedziałem , że na wędce zaciąłem coś grubszego. Siłowalem delikatnie i spokojnie, ryba cały czas murowała, gdy tylko trochę ją odciągałem od dna znowu cisnęła w dół i w środek nurtu. Na szczęście nie było ani powalonych drzew ani głazów. Po kilku minutach powoli, powoli zacząłem odzyskiwać żyłkę. Gdy zobaczyłem ją na powierzchni zupełnie byłem zbity z tropu, wiedziałem, że nie sum więc może wielki boleń ale był za silny. Po kilku odbiciach zlądowałem rybę wyślizgiem na piasek plaży.

Szok, co za bydlak wielki, po drugiej stronie brzegu był znajomy, który strzelał fotki (niebawem wrzucę). On też nie był pewien, ja myślałem, że to jesiotr ale w Bugu...

Następny wędkarz rozwiał wątpliwości -brzana icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif !!! ryba dość rzadka na tym odcinku rzeki.

Dziś się wszystko wyjaśniło:

nie dość, że to moja pierwsza brzana w życiu, to miała 82cm, 5,5 kg i 39 cm w obwodzie. To podobno złoty medal Polski -PZW. Rekord Polski to 85 cm więc mało brakowało-niezła jazda :lol:

Obrazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek, nie mam pytań... Jeszcze mi powiedz, że to dzika woda a zapiszę się do Ciebie na jakieś odpłatne korepetycje. Będę płacił w naturze... np w ziemniakach!

Nie znam dzikiej wody gdzie są możliwe takie cuda. :wink: Nawet na komercyjnej taka zasiadka pozostaje długo w pamięci. :wink:

A korepetycji nie potrzebujesz, bo na zlocie widziałem, że dajesz radę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoo... maniek72, a gdzieś Ty był jak Cię nie było???

Połowiłeś coś?

Masz coś do GP? :cool:

Oj jestem i coś tam łowię, tylko na forum nie zaglądam zbyt często z braku zajęć, ale teraz coś tam wrzuciłem na GP :grin: Tzn. podobna brzanę, co prawda chodziła nieźle, ale takiej "rzezi" to nie robiła. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoo... maniek72, a gdzieś Ty był jak Cię nie było???

Połowiłeś coś?

Masz coś do GP? :cool:

Oj jestem i coś tam łowię, tylko na forum nie zaglądam zbyt często z braku zajęć, ale teraz coś tam wrzuciłem na GP :grin: Tzn. podobna brzanę, co prawda chodziła nieźle, ale takiej "rzezi" to nie robiła. :lol:

gdzie wstawiłeś to zdjęcie brzany, bo nie mogę znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Środa 20.sierpnia.Na dworze słoneczko,ciepło i lekki zmienny wiaterek.Moje złowione rybki to płotki i leszczyki w przedziale 20 do 30cm.,jeden leszczyk ok. 40cm.

hw0bxt.jpg

Metoda jak zwykle odległościowa,zestaw i przynęty też bez zmian.Łowiłem od 10 do 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od strony technicznej, fajna zajawka aż chce się oglądać więcej.

Dzięki. :wink:

no GP ale co to jest, gdzie to znaleźć?

Czeka na akceptację moderatora działu, czyli Robala.

ktoś może człowiekowi odpowiedzieć konkretnie na proste pytanie? Co to jest to GP i gdzie to znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik Bukówka w dniu 20/21 sierpnia. Metoda: DS i spławik. Cel: ze względu na marne efekty kolegów - cokolwiek, byle posiedzieć, no ale jak już się jest to...Niestety, totalna porażka. Po południu w dzień pierwszy nic...W nocy ani brania, wczesnym rankiem kilka płotek i okonków, potem nic...Z rozmowy z kolegami po kiju łowiącymi z brzegu i z łodzi od kilku już dni nic się nie dzieje...Pozostało podziwiać piękne widoki.

post-15045-14544973750272_thumb.jpg

post-15045-14544973750728_thumb.jpg

post-15045-14544973751242_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć po długiej nieobecności. Generalnie rok 2014 płynie mi pod kątem zupełnie innych rzeczy niż wędkowanie, nie mówiąc już o relacjonowaniu każdego krótkiego wypadu w internecie.

Tym razem udało mi się wyskoczyć z bratem na nockę nad pobliskie jezioro. W piątek o 19:00 zaczynamy. Nastawieni odpowiednio, ja na drapieżnika z gruntu (trupek + rosówka), brat na białą rybę - dwa feedery. Do samego rana wiele się nie działo, ale jeszcze za ciemnego o godzinie 4:30 brat zalicza leszcza 58cm.

Ja niestety skończyłem na paru płotkach, po przesiadce na odległościówkę. No ale do końca sezonu jeszcze trochę, więc będzie się jak odegrać miejmy nadzieję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.