Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach? Luty 2015 :)


DAWID

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem rano dwie godziny wolnego czasu, więc podjechałem poganiać za pstrągiem. Wybrałem jedną z rzeczek i ruszyłem na jej nizinny odcinek, nizinny tylko z nazwy, bo odkąd pamiętam trafiały się tam w zimie pstrągi. Jednak można tam łowić na spławik i nie ma takiego regulaminu jak na rzekach krainy pstrąga i lipienia, dlatego populacja ryb szlachetnych jest tam lekko mówiąc przetrzebiona.

Łowienie nie przypomina tam pstrągowania, ot taki wolniak, bez zwałek i miejscówek. Trzeba obławiać rzekę centymetr po centymetrze. Temperatura sporo poniżej zera, więc na agrafce powiesiłem Salmo Minnowa 6cm w kolorze jaskrawym, tygrysim, poszedłem tropem łowienia pstrągów na agresje. Po jakimś czasie, piękne branie, odjazd, młynki i mam fajną rybe podbieraku. Jedna szybka fota kropek wraca do wody, a ja kończe łowienie. Super poranek :) C&R!!!

normal_pstrag_dzisiaj_podbierak.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja również zaliczyłem swoją pierwszą wyprawę na pstrągi. Byłem nad niewielką leśną rzeczką Opolszczyzny. Kilka pstrągów widziałem przez polaroidy. Zaliczyłem 3 brania, zaciąłem wydaje mi się prawidłowo, ale tylko jedną rybę zapiąłem, która zaczęła skakać po wierzchu wody i szybko się spięłą. Strasznie płochliwe te pstrągi. Leżąca resztka śniegu utrudniała ciche podejście. Zauważyłem jak pstrąg się spłoszył w momencie jak do wody wrzuciłem woblera. Potem już tylko spuszczałem woblerki z nurtem. Za kilka dni spróbuję ponownie. Wkręca takie wędkowanie!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robal, coraz bardziej staram się ulepszać moje C&R, czyli np. skracać czas w jakim ryba jest po za woda i dlatego nie mierze większości pstrągów, szczególnie w zimie.

adad, wkręca, wkręca, nawet nie wiesz jak bardzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zaliczyłem swoją pierwszą wyprawę na pstrągi. Byłem nad niewielką leśną rzeczką Opolszczyzny.

Pozdrawiam!

Adad jeśli możesz to napisz nad jaką rzeką byłeś (może być na priv jeśli nie chcesz zdradzać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, fajny filmik, sam się zastanawiam, czy czegoś nie nagrać :)

W poprzedni weekend też próbowałem przechytrzyć płotki i wyszło raczej słabo - 3 sztuki ~30cm na rzece Oławie. Dzień później na Odrze tylko jedno branie i jeden zabłąkany leszcz 47cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciągle podlodowo :roll: w sobotę jezioro Łaśmiady trochę okonia i płotek , ale nic wielkiego .W niedzielę jezioro Śniardwy trochę okonia po 27cm. ale jak na cały dzień we trzech to też bez rewelacji - za to pogoda jak nigdy - zawieje i zamiecie chociaż w słoneczku nawet ciepło :mrgreen:

post-13680-14544973878765_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie lowiles na lasmiadach bo spora część jeszcze słabo zamarznieta

W Sikorach Jurskich , ale widziałem też gości obok tej wyspy i za wyspą od strony Ułówek - na Łaśmiadach byłem dopiero 3 raz więc nie znam jeszcze miejscówek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zdecydowałem się sprawdzić powłokę lodową i oczywiście powędkować,lód bardzo zróżnicowany od 10 do 6cm wiec trzymałem się bardziej strefy brzegowej max 10m za trzcinę,dopisały nawet ładne płocie oraz jeden piękny okoń 26cm,podejrzewam,że była to samiczka,po barrrdzo grubym brzuszku:)oczywiście wszystko pływa dalej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia wyprawa i w końcu sukces. Wobler dorado plywający w kolorze otaczającego krajobrazu, czyli kolor trzcinowy. Jakoś wyjątkowo mi pasuje ten kolor do tej wody. Mała rzeczka. Pierwszy pstrąg w życiu :lol:

normal_haczyk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciągle podlodowo :mrgreen: dziś byłem z bratem na Śniardwach , lód przeważnie 20cm.(Guty) chociaż gdzie było więcej śniegowej brei po ostatniej odwilży tej wiosny :wink: dziś było -7*C to jest go na cały świder ,czyli 40cm. ale lód jest kruchy i są niebezpieczne miejsca ,dziś widziałem jak na środku jeziora takie miejsca woprowcy oznaczali czerwonymi flagami :!: Pogoda superancka można było się opalać , rybka jednak słabo - 15 okoni po 25 cm i więcej , 20 maluchów i ze 30 płotek :neutral: ale liczy się odpoczynek na świeżym powietrzu :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia wyprawa i w końcu sukces. Wobler dorado plywający w kolorze otaczającego krajobrazu, czyli kolor trzcinowy. Jakoś wyjątkowo mi pasuje ten kolor do tej wody. Mała rzeczka. Pierwszy pstrąg w życiu :lol:

Gratulacje! Trzydziestak to już jest coś. Nie ma piękniejszego łowienia niż pstrągowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza wyprawa na innych odcinek zakończyła się sukcesem. Najpierw mała załamka jak zobaczyłem świeżo wyczyszczoną przez meliorantów rzeczkę, ale po przejściu 500m doszedłem do miejsca końca pracy koparki. Pstrąg wziął w miejscu ksiązkowym, czyli dołek przed zwalonym pniem. Niestety takich książkowych miejsc jest na tym odcinku niewiele. Dokładnie jedno. Piękna pogoda, przygoda wędkarska i czego chcieć więcej :grin:

normal_haczyk_2_28229.jpg

normal_haczyk_2_28129.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwiedzam, w kieleckim niemiłosiernie dzisiaj wiało. Ale przynajmniej na lód da się wejść :P dzisiejszy wypad za okoniem z drophotowymi przynętami. Nastawiałem się na dużego okonia, niestety bez efektów nie licząc dwóch ładnych uderzeń. Ale na echu ładnie było widać, jak chodziły w toni, obstawiam że były to własnie okonie, także jutro powtórka tym razem w blaszkami :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sobotę na rowerze i zdziwił mnie widok wielu wędkarzy nad Wisłą. Łowili na przepływankę. Jeden wyciągnął przy mnie ładnego leszcza. Dla mnie to żadna przyjemność siedzieć przy lodowatym wietrze.

Na Kanałku Żerańskim podobnież totalna słabizna. Szkoda mi sklepikarzy, bo przez brak lodu mają bardzo mały ruch. No ale przynajmniej więcej ryb dotrwa do tarła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.