Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach? Marzec 2015


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Trochę spóźniona relacja (brak czasu na montaż...) z końca stycznia. Tydzień po mojej inauguracji sezonu, kiedy temperatura sięgała 12 stopni, pogoda zmieniła się diametralnie. Zapanowała konkretna zima, ale i w tych warunkach udało mi się wydłubać kilka rybek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek1, ze względu na aurę musisz się liczyć z "chłodnym" przyjęciem tego filmu... :wink: - chociaż podoba mi się Twoje nietypowe podejście do wędkowania w zimie - przeważnie ryby się wyciąga z przerębli, a Ty je tam wrzucałeś.... :lol: Ale najważniejsze, że było co wrzucać, bo u mnie pierwsze dwa wypady na pusto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż podoba mi się Twoje nietypowe podejście do wędkowania w zimie - przeważnie ryby się wyciąga z przerębli, a Ty je tam wrzucałeś.... :lol:

Bywały gorsze warunki nad wodą, gdy faktycznie trzeba było potłuc trochę lodu żeby zarzucić :lol:

Ale najważniejsze, że było co wrzucać, bo u mnie pierwsze dwa wypady na pusto.

Tak, płotek już trochę połowiłem w tym roku. Natomiast pierwsze próby z karpikiem jeszcze na zero, ale myślę, że już wkrótce będą pierwsze efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela 8.00 rano, brodzę po rzeczce a tu z nienacka przychodzi parka, myslę WTF? 8.00 rano, niedziela a oni flaszkę wyciągają i obalają... nie przeszkadzając im w rytuale idę dalej a tu w stronę rzeki leci - puszka, Harnaś. Chłopak ze 25 lat idzie do kościoła :)

Oprócz przyłowionego szczupaka na jiga nic nie złapałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypad z odległościówką przyniósł efekt prawie 4kg płoci i kilka krąpi. Płocie w przedziale 20-30cm. Atrakcją tego dnia była jeszcze potężna certa 39cm, której niestety zdjęcia wstawić nie mogę ze względu na jej okres ochronny :cry:

Tego dnia również testowałem swoją nową matchowkę shimano SMSPC450 oraz zanętę na płoć Gutkiewicza performance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać to dużo wcześnej ale nie wiem czy jest sens pisać to teraz bo ciekawe ile razy jeszcze aura ze mnie zadrwi...

22 lutego biorę bolonki zanętę i jadę nad jeziorko zajeżdżam a tam od 30 do 40cm lody na całym jeziorze kilkadziesiąt (nie przesadzam) osób na lodzie , wielu przyjechało na zawody ale sporo i prywatnie.

1marca jadę ze świdrem i podlodówkami goście siedzą z odelgłościówkami , gruntówkami i bolonkami

8marca pojechałem z bolonkami ...goście siedzą na lodzie

Nie wiem co napisać więcej , komentarz zbędny wszystko na jednym akwenie

:???::cry:

Jedyny plus ,ze kontrolują non stop nawet nie łowiących takich jak ja , tylko trochę więcej kultury z ich strony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela dn. 8.03.2015 - Wybrałem się nad staw POD TOPOLAMI w Bytomiu, praktycznie co chwile tam łowię. Metoda Spławik - 2 leszczyki, kilka płotek. Jako że wędkarstwo traktuje jako sport, ryby zostały wypuszczone z powrotem do wody.

Myślę że w ten wekkend też się wybiorę. O ile pogoda dopisze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trafił się na spinning kolega linek równe 48cm, po za tym słabiutko, pojedyncze okonie i szczupaczek i parę wyjść jazi. Niestety nie potrafiłem skusić tych ostatnich do spróbowanie przynęty.

cc37d2fc0024c794550075fa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od tygodnia szykowałem się na wypad na jakąkolwiek wodę w wiadomym celu - rozpoczęcia sezonu ;)

W końcu udało się załatwić urlop;)

Wcześnie rano zapakowałem sprzęt do samochodu i wybrałem się na Łowisko u Roberta w Kleczewie.

Pogoda? Straszna..silny wiatr, niska temperatura, zero słońca.

W końcu, po przygotowaniu pelletu oraz gliny z pinkami. Na Feedera założyłem truskawkowego dumbelsa który wcześniej moczył się przez 12h w dipie słodko-kwaśnym truskawkowym - całość zakupiona na tegorocznej Rybomani ;)

Koszyk do metody załadowany wspomnianym pelletem a na maczówkę kilka pinek (planowałem na ochotkę, ale niestety nie dostałem w żadnym z 4 sklepów we Wrześni ;/) wcześniej nęcąc glinąz pinkami.

Na maczówkę same płocie, nic czym można było się pochwalić, lecz papa i tak się cieszyła ;)

Około godziny 10 postanowiłem zarzucić troszkę bliżej - około 7min. braknie na feedera. Po walce sądziłem że jest pierwszy karp, myliłem się jak tylko ryba pokazała się - był to jesiotr i nie był mały. Szybkie wyholowanie i do podbieraka, mierzenie i do wody.

Jesiotr mierzył 104cm. wagi niestety nie miałem. ryby_copy.jpg

Nie ukrywam cieszyłem się jak dziecko z kilku jasnych powodów. Pierwszy że w ten marcowy dzień na haku wylądowała zacna, niemała ryba która okazała się moją życiówką, oraz miejsce w którym łowiłem poźniej okazało się miejscem żerowania leszczy.

Tak więc jak widać sezon rozpoczęty godnie, a w przyszłym tygodniu czekają mnie pierwsze zawody sezonie 2015.

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję łapania koledzy!

Trochę mnie nie było na forum (kto bym tam w zimie marznął nad wodą? ;)), ale wracam z zimowego snu z hukiem! A w zasadzie z trzaskiem... Mój sezon kleniowy rozpoczęty lekkim spinem nad wrocławską Ślęzą... Rozpoczęcie sezonu nie trwało długo...

20150312_145939.jpg

No nic, lecę po spina do sklepu i trzeba coś w końcu połapać! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z pierwszego łowienia po ciemku w tym sezonie, ogólnie to nic ciekawego, za dnia nie szło się przebić przez ukleje, na grubszą przynętę nic, po zmroku jedynie delikatne brania drobnicy.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kij niczym "nie oberwał", strzelił po około 30 minutach łowienia przy lekkim przygięciu - był pewnie zmęczony. Fakt, iż go nie oszczędzałem (rzucanie przynętami 2x za ciężkimi, przycięcie szczytówki żeby zmienić pracę, szarpanie się z zaczepami...) - jak na kijek za parę dych długo wytrzymał i parę rybek wyjął :) Następca:

Savage Gear Troutizimo 0-7g

Przetestowany wczoraj na ślęzy - szczpaczek 30cm na brzegu, wrażenia niesamowite. Już się nie mogę doczekać porządnej "kluchy" na drugim końcu wędki. Tego mi brakowało - krótkiego, poręcznego, mięciutkiego kija o parabolicznej pracy. Biorąc go do ręki w pierwszej chwili myślałem, że to muchówka. Tym razem postaram się za szybko nie połamać...

aldebaran - nie ma co marudzić tylko brać parasol i na ryby ;) We Wrocławiu to samo, mimo to lecimy za jakieś dwie godziny na (oby!) pierwszego karpia w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela dn. 8.03.2015 - Wybrałem się nad staw POD TOPOLAMI w Bytomiu, praktycznie co chwile tam łowię. Metoda Spławik - 2 leszczyki, kilka płotek. Jako że wędkarstwo traktuje jako sport, ryby zostały wypuszczone z powrotem do wody.

Myślę że w ten wekkend też się wybiorę. O ile pogoda dopisze ;)

Witaj gratuluję napisz może jak tam dojechać będę jechał ze strony byłego chyba już m1 pozdrawiam tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wypad na ryby. Jedno branie na spławiku nie zacięte. Duży wiatr w brzeg utrudniał łowienie. Na feederku nic.

thumb_WP_20150315_001.jpg

A to efekt ogarnięcia miejscówki tak około 10 metrów przed i za autem. Niestety tak mamy dwa razy w roku. Sprzątamy z kołem i harcerzami i z dzieciakami ze szkółki wędkarskiej. Efektem jest zawsze około 8m3 śmieci wokół jeziora. :oops:

thumb_WP_20150315_002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.