Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam :)

Tak czytam i czytam i patrzę że coraz to młodsi strugają i całkiem nieźle to im wychodzi , więc i ja zamierzam spróbować swoich sił w struganiu zatem mam kilka pytań :

- Myślicie że dam radę coś wystrugać ? (mam 12 lat)

-Do wklejenia drutu klej dwuskładnikowy np.Distal ? (mam zamiar przecinać wobka na pół i wtedy wklejać stelaż i obciążenie) Jaki klej do sklejenia połówek korpusu ?

-Czym przecinać wobka ?

- Czy nierdzewny drut średnicy 0,8 mm się nada ?

Drewno już mam tata ściął mi całą piękną lipe :D Ile mam czekać na jej wysuszenie ? Mam ją okorowane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIgdał moja tez nie toleruje:) chodzi ci o wiercenie malych otworkow na uszka? ja to robie tak ze male wiertełko obwijam chustka i dopiero zakladam...daje rade wiercic tym nawet:) wiec moze nie wydawaj hajsu na nowa wiertare:)

Co to wito: Po co przecinac wobka...lepiej wywiercic dziurki na uszka i wklejac je...

a obciazenie mozna robic tak, ze wiercisz dziure i zalewasz ja olowiem(ja cyna)

Distal będzie dobry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sinus, czemu zakładasz z góry że jest w temacie ? np. czym przecinać wobka nie ma i czym skleić dwie połówki korpusu . A pozatym nie mam przyjemności czytać 80 str tematu :roll:

P.S stasiu nie wiem czy to wytrzyma :) Wolę przeciąć wobka na pół i wtedy już mogę z nim cuda robić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sinus, czemu zakładasz z góry że jest w temacie ?

bo jestem na forum na tyle długo, że wiem że o tym było.

A pozatym nie mam przyjemności czytać 80 str tematu :roll:

to użyj opcji "szukaj" - ona naprawdę działa....

a idąc na łatwiznę i pisząc wprost że ci się nie chce poszukać pokazujesz że po pierwsze jesteś leniem, po drugie nie szanujesz innych użytkowników "co z tego że było napiszcie mi jeszcze raz bo nie chce mi się szukać" :roll::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sinus, czemu zakładasz z góry że jest w temacie ?

bo jestem na forum na tyle długo, że wiem że o tym było.

A pozatym nie mam przyjemności czytać 80 str tematu :roll:

to użyj opcji "szukaj" - ona naprawdę działa....

a idąc na łatwiznę i pisząc wprost że ci się nie chce poszukać pokazujesz że po pierwsze jesteś leniem, po drugie nie szanujesz innych użytkowników "co z tego że było napiszcie mi jeszcze raz bo nie chce mi się szukać" :roll::evil:

moja wina , moja wina , moja bardzo wielka wina . Ok sorry :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy na forum chciałbym się przywitać, a jako że temat jest bliski nie tylko sercu ale i paluchom :wink: pozwolę sobie wtrącić trzy grosze.

Drut, jakiego używam do najmniejszych wobków kleniowo-jaziowych w granicach 1,5-2cm, to zakombinowane nierdzewne 0,60mm. Ma tylko jedna wadę jest twardy i trzeba się z nim troszkę pomęczyć żeby zrobić stelaż. Do pozostałych przeważnie 0,8 choć czasem niższe średnice. Otwory wiercę sporadycznie raczej w czymś co ma przypominać jerka. Przeważnie nacinam rowek, nawet w tych najmniejszych woblerach.

Migdał jak jesteś zainteresowany to daj znać. Sprzedać nie sprzedam ale cuś wydłubć mogę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.