Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Domlaux,hartz lack - jakie modele?

ważne by były poliuretanowe ja używam z połyskiem (np classic domaluxa) podkładowych farb nie używam ale często pokrywam cały korpus cienką warstwą distalu a następnie obsypuje brokatem, wygładzam mokrymi paluchami i jak wyschnie nakładam kolor na grzbiet i brzuch a boczki iskrzą sie brokatem mi wystarcza zielony czerwony czarny żółty niebieski oraz brązowy lakier samochodowy oraz srebrny złoty , fluo zielony brokat sporo kombinacji z tego można zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlewasz do słoika i ci nic nie wyschnie:) tylko czasem problem jest z odkreceniem jak ci kkapnie troche lakieru... oczka ja robie zwykla plakatowa...

820d001e227ee8efm.jpg nowy wobler jeszcze bez steru...na zdjeciu nie widac ale ma wypukle pokrywy skrzelowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homegeon, najlepiej przelej lakier do kilku słoiczków szczelnie pozakręcaj i używaj tylko jednego jak sie skończy otwierasz następny ..inaczej szybko zaschnie w orginalnej puszcze , mi litr starcza na trzy sezony strugania opakowanie distalu na około 60 wobków 3-5 cm ( z czego ponad połowa pokryta cienką warstwą distalu i brokatem) ten klej do sterów mam juz drugi sezon spraye mi wystarczają na dwa trzy sezony ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamiar na początek robić wobki dużego kalibru coś w okolicach 10cm i więcej.

Drut 0.8mm-1mm powinien starczać, a na stery kupie poliwęglan w podobnej grubości 1mm.

Natomiast drewno lipowe będę musiał skombinować we własnym zakresie bo na allegro są listewki 2cm x 2cm :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu pytałem o wobki, więc i ja zrobiłem. Drzewo wysuszona topola, drut dentystyczny 0,8 mm (w małych skręcony i wklejony, w dużych przewleczony) obciążenie z wlanej cyny. Klej uzyty do wklejenia steru, oczek i uzupełnienie rowka to masa epoksydowa,wypełniająca EpoxyDragon (2 składnikowy) na ster po wielu próbach znalazłem odpowiedni materiał a więc pokrywki od dezodorantów (w moim przypadku dekiel od Muchozolu). Łatwe w obróbce, sztywny odpowiednia średnica. malowałem wstępnie mazakiem białym nitro, dalej kilkoma lakierami do paznokci. na koniec 4 kąpiele w lakierze poliuretanowym z Dragona. Myśle że jak na pierwsze możliwe.

ps. dodam że nigdy na wobka nic nie złowiłem. Może te własne przekonają mnie do tej przynęty. Wzorowałem się na różnych kursach i kształtach.

post-1217-14544971946577_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homegeon, najlepiej iść gdzies do parku i wyciąć odpowiednie gałązki. Możesz tez poprosic gospodarza co przycina drzewa na osiedlu ( ja ostatno tak zrobiłem i przyniósł mi ładne gałęzie). Mam również takie szczescie że mieszkam blisko drogi do lasu i na wiosne jest przycinka drzew to tez zawsze co wybrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze 3 w życiu korpusy :)

korpusy005sz8.jpg

Piszcie co poprawić co mam dobrze itp. :) I doradźcie jak w nich rozmieścić obciążenie i jak je pomalować pod kątem okonia i szczupaka .

P.S nie pisać przeczytaj temat bo calutki temat przeczytałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homegeon nie chciałbym się wtrącać, ale dałbym w tym szczupaczku troszkę bardziej płaski brzuszek. A co do obciążenia to w takich "potworkach" po 11 centów sprawdzało mi się najlepiej obciążenie dookoła oczka na brzuchu. dodatkowo jeśli ma dość daleko latać bez koziołkowania trochę obciążenia wypadało by dać trochę do tyłu.

A jeśli ma być bardzo agresywny to obciążenie przesuń w stronę steru.

Zupełnie inną bajką jest jak daleko wsuniesz obciążenie w pionie ( do grzbietu ). Bo jeśli przedobrzysz ponad oś podłużną to możesz mieć obrotówkę :shock::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.