Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

jak pomalowales emulsja do scian ? nie powazny czlowieku jestes przeciez emulsja jest zmywalna przez wode, na dodatek nie nadaje sie na drewno bo odpada ! oj musisz sie chlopie jeszcze duzo nauczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 3 weeks later...

Ja z takim pytaniem do znawców tematu malowania lub jak kto woli lakierowania.

Jak wiadomo sprężarka jest najdroższym elementem potrzebnym do lakierowania,w związku z tym szukamy innych tańszych rozwiązań i ja właśnie pomyślałem o takim czymś co może zastąpić typową sprężarkę(tak mi się wydaję) spręzarka zastepcza

Czy to coś sie bedzie nadawać do potrzeb malowania woblerków czy nie. :?:

Nie mam na myśli akurat tej konkretnej ale samą idee. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki kompresor i tez myslałem o tym aby użyc go zamiast sprężarki. Tak sie zastanawiałem czy mozna by było napełnic tym kompresorkiem jakis zbiornik i z niego do areografu oraz czy by sie zadło przerobic go na zasilnie sieciowe zeby mozna było używac go tez w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bardzo starych odkurzaczach były z tyłu otwory wylotowe, do których też można było podłączyć rurę i do tego można było zamontować aerograf. W połowie lat osiemdziesiątych mój kolega w ten sposób malował rower ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o aerograf to jest na necie parę sposobów na zrobienie

poszukaj jest tego sporo

a propo woblerów oto mojego kolegi:

przepraszam za jakość ale robione z telefonu ale b. ładnie wyglądają

kolorki:

czarny na górze boki srebrne a dół złoty

i dwa zielona góra, przy czym jeden ciemniejszy zielony taki oliwkowy

boki złote

post-9204-14544972623181_thumb.jpg

post-9204-1454497262351_thumb.jpg

post-9204-14544972623671_thumb.jpg

post-9204-14544972623855_thumb.jpg

post-9204-14544972624091_thumb.jpg

post-9204-14544972624265_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kilerpulawy

Witam mam pytanie czy używał ktoś z was do wypełnienia szczelin w korpusie kitu szpachlowego do drewna ? Bo jest to tanie ,a nie wiem czy się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam jakiejś masy szpachlowej( nie podam nazwy zeby nie było krypto reklamy,jedna z wielu z marketu budowlanego) ,jak do tej pory nic nie pekło i wydaje mi się ze pod lakierem raczej szkód nie zrobi.Samą mase nakłada się bardzo dobrze,schnie troszke długo za to dobrze sie szlifuje na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W sumie to podpinam się po pod wyższe pytanie bo sam mam z tym duży problem.Wycinałem ster po długości ale stawał się on bardzo giętki ,naginanie też jest problematyczne .Czyżby pozostało tylko wklejanie całego stelaża? :?:

Prosimy o odpowiedź :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Ja stosuję dwie metody na taki rodzaj steru. Jedna to stelaż przez cały korpus :

5a1f837dd8c186c5m.jpg

4a06af0196788857m.jpg

PS. Ranna ukleja po ostatniej wyprawie - zerwany boleń.

Lub troszkę bardziej złożony pomysł (przepraszam za jakość rysunku - na szybko było ) :

5604dc37400a5965m.png

PS".: Oczywiście w drugiej metodzie ster ze stali bądź mosiądzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.