Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Wydaje mi się, że np. kleń atakuje taką przynętę(płynącą prawie po powierzchni) od dołu więc kotwiczka umieszczona z dołu pomoże ci go zaciąć. Ja osobiście umieszczam kotwiczki właśnie od dołu. Nigdy nie próbowałem dawać jej z tyłu więc nie powiem ci czy jest jakaś różnica :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz materiału to popatrz na aledrogo. Jest tam kilka fajnych ofert gotowych korpusów do wykończenia, półproduktów powycinanych z lipy i gotowe stery. Jak nie miał bym zapasu materiałów to pewnie kupił bym korpusy z lipy i całą resztę.

Ciężko skalkulować koszty przy ręcznej produkcji - mi wytworzenie gotowego wobka w zależności czy jest oklejony czy pomalowany, mały lub duży oscyluje między 3 - 7 pln.

Wobleroza to jak choroba, jak zaczniesz łowić ryby na swoje wobki to zatracisz się bez końca i nie ekonomia lecz chęć tworzenia czegoś nowego, skuteczniejszego od poprzednich będzie parła cię do przodu. A tylko się nie zatrać w tym bez końca i chodź na ryby :).

Miłej zabawy i nie pokalecz paluchów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie można określić. Bo nie kupujesz materiałów na jednego, bo to by się nie opłacało. Ja za swoje zapłaciłem ok. 70 zł (Drut nierdzewny, Kotwiczki, Lakier, Kółeczka łącznikowe, Poliwęglan, ) zakupy na allegro. No i jeszcze przychodzą farby( ja już miałem) oraz drewno jak nie masz dostępu. Tak na początek trochę trzeba wydać, ale potem się szybko zwraca. Bo jeden firmowy wobler to koszt ok. 20 zł. No chyba że rapala to "trochę" drożej :mrgreen: .

EDIT: Widzę, że temat się rozkręcił bo zanim zdążyłem napisać posta to się już 3 pojawiły :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebek

balsa w modelarskim 100cmX10cmX2cm koszt 32pln (100szt korpusów wobków 10cm)

nitrocelulozowy lakier + poliuretanowy 22pln+34pln

1m2 poliwęglanu litego 1mm około 60pln( około 600-800 sterów) w miejszych porcjach nie sprzedają poliwęglanu chyba że alle...

pozłotka po fajkach za free klej poliuretanowy około 5pln 2,5mb dentalu 0,8mm 5pln.ołowiu nie licze do dociążania kotwic i kółeczek też klej dwuskładnikowy od 3pln do 8 pln.4 podstawowe kolory farb (czerwony czarny żółty niebieski)około 15-20pln.

Pierwsza inwestycja ogromna a materiału na 100wobków spokojnie styknie.

....radość ze złowionego choćby małego okonka na swojego wobka bezcenna. :mrgreen:

:mrgreen::mrgreen:

p.s. niezbędne narzędzia również nieuwzględnione jutro pstryknę niezbędny w/g mnie zestaw narzędzi oraz kilka wypocin moich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już koledzy wyżej napisali,koszt produkcji jednego wobka jest nie duży ,jeżeli się zbierze wszystkie materiały część zakupi (farby lakiery,drut i inne) koszt około 100 zł a cześć samemu zgromadzi np.drewno lipowe narzędzia potrzebne do produkcji to zrobisz tyle wobków na ile będziesz miał chęć a to bardzo wciąga:) A co do złowienia rybki na soją przynętę to jeszcze nie doświadczyłem tego szczęścia bo sam niedawno zacząłem strugać ale myślę że kiedyś nadejdzie ten dzień :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę cię straszyć ale jak masz zamiar zacząć to lepiej z myślą o np: 100 sztukach.

A dlaczego?

Np dla tego że jak kupisz po 100 kotwic np dwóch rozmiarów to zapłacisz tylko trochę więcej niż przy zakupie: po 10 z pięciu rozmiarów.

Mowa o Aledrogo...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niczym mnie nie martwisz, a kase liczyc umiem i wiem ze jak kupie materialu odrazu np. na 100szt to mi wyjdzie taniej niz jakbym co miesiac kupowal na 10szt

pozdro

Spokojnie, nikt nie mówi że nie umiesz liczyć :) Po prostu chodzi o to że niektórzy na allegro krzyczą sobie nie wiadomo ile.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.