Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Wiecie co, skromnie powiem ze zaczełem strugac :mrgreen: Stawiam pierwsze kroki w woblerarstwie, narazie z przyczyn wyzszych (brak funduszy) na rozkrecenie produkcji idzie powolutku mam nadzieje ze juz nie dlugo bede mogł pochwalic sie swoimi wyrobami i powiem wam ze najbardziej w tym wszystkim podobaja mi sie reczne robotki "hand made" i z taka maszyna jakos by mnie to nie pociagało... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym cały urok- jak wykonasz od podstaw Swojego wobka, kształt, kolor,praca, to wszystko cieszy ogromnie a jak są wyniki to już pełnia szczęścia, ale są też tacy którzy z tego żyją i przy ręcznej wydajności blado wyglądają do masówki. Spodobała mi się ta maszynka prosta a wydajna, z dwóch połówek zrobisz wobka jakiego Ci się wyśni, z grzechotkami i innymi bajerami w środku. Jaros witaj wśród strugaczy i pochwal się swoimi dokonaniami. :?::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Moje wobki okoniowe :wink: Właśnie takie u mnie lubią najbardziej, a ja lubię najbardziej powierzchniowe - tak jak ten na górze :grin: Nie mogę uzasadnić dlaczego właśnie nimi lubię łowić ale są po prostu super :mrgreen:

917de7dccb20286e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
wobler129, na tego szczupaczka i ukleje to juz miałem tyle chętnych że szok :grin:

Wiem coś o tym :mrgreen:

Tak samo jest jak znajomi i koledzy zobaczą moją skrzynkę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

tomek1 chodziło o wygląd, wykonanie ;) Bo do łowności nigdy nie można być do końca pewnym, który będzie lepszy, bo ryby to inaczej interpretują. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to i ja o cos sie zapytam,mam gotowe formy z polastosilu i po wstrzyknieciu pianki odczekujac 20min wobek jest miejscami wklesly i mieciutki.Moze to wina tego ze mam forme zamknieta,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mentos napisz coś więcej na ten temat, jaką stosujesz piankę, czy zrobiłeś kanałek odpowietrzający, ja zaczynając zabawę z pianką straciłem sporo nerwów i zdrowia zanim zaczęło coś tam wychodzić, generalnie ani gumosil ani polastosil nie nadają się na formy, są za miękkie, podejrzewam że robisz je z miękkiej pianki i ma dodatek za mało dajesz jej do środka, spróbuj wlać tyle rozrobionej pianki aby wypełniała całą połówkę formy,mniej więcej powinno wystarczyć na rozprężenie do pełnej formy, napisz coś więcej bo za dużo domysłów.

Gratulacje kolejnym strugaczom, fajniutkie wobki rav91, napisz jaką techniką je wykonujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roman gawlas, ten mały, niebieski jest zrobiony z zepsutego spławika, ukleja i ten srebrny to tak: z grubszego kijka lipowego starałem sie zrobic jak najprostrzą deseczke (nie do końca mi sie to udało) i odrysowałem ze wzoru. Reszta strugana była od ręki. Teraz zacząłem nową serie i te będe najpierw odrysowywał ze wzoru i na deseczke, tylkoże ciężko sie robi te deseczki z kijka :neutral: , może masz jakis pomysł jak mi to ułatwic :?: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.