Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie wycinam z kawałka tekturki nożyczkami takie ząbki i przykładam żeby dobrze przylegało do woblera i to wszystko.

Dokładnie, jest trochę takich tutoriali w necie :grin:

Możesz zrobić też takie coś oklejając powierzchnię taśmą samoprzylepną (jeżeli malujesz pędzelkiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam, to teraz może ja o coś zapytam. :)

W jakich warunkach zanurzacie swoje wobki?

Tzn, czy w pokoju ktoś próbował, jakie z tym się wiąże ryzyko(co do zdrowia)?

Czy są lakiery nieszkodliwe lub mniej szkodliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powerek, możesz w pokoju dla bezpieczeństwa ubrać maskę ja tak robiłem ale z perspektywy czasu widzę że nie warto po co masz smrodzić i ciągle to wdychać ty i twoi znajomi. Lepiej poczekać aż będzie cieplej i znaleźć sobie jakieś ustronne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy maska jest potrzebna, nie jestem pewien czy coś mi da jak wobki będą i tak schły u mnie w pokoju. :cool:

Jak do tej pory naliczyłem 18 takich zanurzeń, zdarzały się bule głowy itp.

Wczoraj już przeniosłem malowane do innego pokoju i dziś tak samo.

A co powiecie o struganiu w pokoju? Z dremela potrafi się trochę pylić..

Ktoś w ogóle struga w pokoju?

Co do malowania: Pytałem o zanurzanie w lakierze a nie malowanie aero :cool:

A wobki robić zamierzam o każdej porze roku, wiec muszę znaleźć rozwiązania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swój warsztat w domu w kotłowni, jak maluję wobki czy też je lakieruję otwieram okno (nawet w zimie) i jeszcze nigdy nie miałem problemów z bólem głowy :)

Okoniki z czego jeden w stylu "glapka"

cc3878e556db0388med.jpg

A tutaj jak pracują, sorry za jakość :-P

http://www.youtube.com/watch?v=KDiiE0zO6UQ

Kolejne boleniówki w trakcie tworzenia i w końcu ruszyłem coś w kwestii basońskich bezsterowców i może coś z tego będzie :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy po jakim czasie od położenia ostatniej warstwy lakieru powinno się uzbrajać przynętę?

Pytam bo dziś chyba za wcześnie próbowałem zakładać kotwice (23h), no i lakier się trochę uszkodził.

:cool:

Ogólnie lakier mi troszkę też w puszce przysycha..

^ Nie wiem czy to coś ma wspólnego. ^

Na dodatek jak wieszam swoje wobki (tyłem do dołu) to po lakierowaniu na kółku od stelaża osadza się glut i kiedy go obcinam to zazwyczaj okazuje się że tam lakier jest miękawy..

Prosił bym was o pomoc w tej kwestii bo to trochę zniechęca.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaraz po połażeniu warstwy lakieru wieszam wobka na zewnątrz tak żeby go troszkę wiaterek po smagał ,lakier ładnie podsycha i nie zdążą się porobić zacieki i gluty ,potem schnie minimum 24 h w moim garażu i kładę następną warstwę .Niebawem pokaże wam moją nową serię :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpuszczalnik dodany do lakieru powoduje szybsze wysychanie go w puszce, dlatego potrzebną ilość do lakierowania odlej sobie do wysokiego słoika. Gluty ściągaj za świeża chusteczką papierową a jeżeli to cię nie zadowoli, będziesz potrzebował urządzenia obrotowego, które zapobiegnie wytwarzaniu się tak zwanej kropli na woblerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebek
Tzn, czy w pokoju ktoś próbował, jakie z tym się wiąże ryzyko(co do zdrowia)?

Czy są lakiery nieszkodliwe lub mniej szkodliwe?

Potwierdzone info że po dłuższym sąsiadowaniu ze schnącymi wobkami po domaluksie twoje oskrzela i płuca do tego stopnia potrafią się uzależnić że w przyszłości bez maski gazowej nawet puszki z jakimkolwiek lakierem nie otworzysz bez konsekwencji związanych z potworną zadyszką i dusznościami.

Ja ze swoimi obcuję jedynie przez 5-10 minut dziennie podczas moczenia w zsypie.

Najgorszy wpływ na zdrowie ma spanie w obecności odparowywania lakieru podczas schnięcia.

http://www.pogawedki.wedkarskie.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1512

zobaczcie to

zdrowie mamy tylko jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas skrobałem i nazbierało się trochę większość klenik/okoń ,2x boleń i 1x niby micro jig ale to bardziej dla próby zrobiłem waga 0.5g, 1x niby larwa i 5 żuczków ale jeszcze bez sterów

fotowobw006.jpg

fotowobw008.jpg

fotowobw009.jpg

fotowobw010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korpusy nawiercam wiertarką więc mam łatwiej umieścić obciążenie i woblery są dosyć ciężkie 12-14g nawiercam otwory do osi woblera nie można wywiercić otworu za głęboko bo wtedy wobler będzie sie obracał, to chyba tyle w tym temacie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.