Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Odra gdzie i jak łowic


artech

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Strzałeczka Interwędkarze!!!

Obiecałem więc piszę.

15 stycznia odwiedziłem kawałek Odry w okolicach miejscowości Prochowice i ujścia rzeki Kaczawy. Jak wspominałem foty robione aparatem z komórkowca więc proszę o tolerancję co do ich jakości.

Tak wygląda Odra w tamtych okolicach

wcjyvps7cz0auesom.jpg x14t9nkbk5fli7n1m.jpg 24o9jl87t8wr17pkm.jpg

a to już samo ujście Kaczawy do Odry. Ładne tylko jak wspominałem dość płytkie i dojazd do tego miejsca to też nielada przeprawa. Póki mróz trzyma to jakoś się jedzie ale jak odpuści to wątpię żeby osobówka dała radę.

zhj4rwrn7igg4ak0m.jpg ie4bdept1266z64cm.jpg klt264v9pb7djpnrm.jpg

To tyle z okolic Prochowic. W kierunku Ścinawy się nie wypuściłem. -22 celsjusze skutecznie zatrzymało mnie w domu. :mrgreen:

Ale jestem dobrej myśli co do przyszłego weekendu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam!!!

W maju chciałbym wybrać się na rybki w Szczecinie, jeszcze nie rozeznałem jak podzielone są wody, ale zrobię to w najbliższym czasie (oczywiście interesuje mnie PZW). Mam prośbę aby ktoś uprzejmy podpowiedział mi od czego zacząć . Do tej pory wędkowałem głównie na jeziorach okręgu Koszalińskiego najczęściej leszcze i płocie metodą spławikową lub z gruntu, często kiedy nie miałem zbyt wiele czasu wybierałem się z blaszką na okonia lub szczupaka. Na Odrze i jej rozlewiskach nie mam najmniejszego pojęcia jakie stosować przynęty, jak nęcić i jaki sprzęt stosować, może to śmieszne ale....

Proszę o parę wskazówek.

Z góry silne dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W maju chciałbym wybrać się na rybki w Szczecinie, jeszcze nie rozeznałem jak podzielone są wody, ale zrobię to w najbliższym czasie (oczywiście interesuje mnie PZW).

A zatem do PZW należy Odra i Regalica wraz z kanałami od mostu na tzw. Autostradzie A6 do Kołbaskowa do mostu Trasy Zamkowej w centrum Szczecina. Powyżej Odra należy do Spółdzielni Regalica natomiast poniżej do Szczecińskiego Urzędu Morskiego.

Gdzie zacząć? Proponuję Kanał Odyniec w okolicach Dziewoklicza, można tam liczyć zarówno na drapieżnika jak i na rybki spokojnego żeru. Ja osobście na okonie i szczupaki stosuję z powodzeniem blachy obrotowe i gumy, nic szczególnego, np. blaszki Wirek long nr 2 z czerwonym chwostem - dobre zarówno na okonia i szczupaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co komu tyle miecha ... ja nie kumam najlepsze sa takie po 60 - 70 mniam mniam :) A takie to powinien byc buziak i do wody :) A kurcze dzis na Widawie juz prawie :( mialem szczupaczka szedl za gumka ale nie zaatakowal :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec zdaje dzis relacje :) .... bylem na stawie w Wałach i ... nic spuszczaja wode wiec nic sie tam nie dzialo przy brzegu. Ale pozniej poszlismy z kumplami nad Odre.

I mi sie juz nie chcialo rzuca bo pozrywalem kilka obrotowek i Alge :( na ktora zlapalem szczupaczka malego :) ... Nie mialem nawet juz stalki .. wiec kumpel mi zaoferowal .. a ja mu mowie wole bez :) hehehe I zalozylem woblera produkcji znajomego ( w ksztalcie szczupaczka ) i rzucalem z glowki na nurt wsteczny i siadl mi piekny szczupak .. wyskoczyl kilka razy nad wode i walczyl Ale o dziwo nie przecial zylki i wyciagnalem go ... mial 70cm i 2.5 kg :D niestety nmie wrocil do odry poniewaz woblera polknal na tyle lapczywie ze krwawil jak go wyciagnalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy lapal ktos z panow na odrze bialoryb jakis ? jak ostatnio tam bylem tj. w brzegu dolnym powyzej tamy to koles wytargal spora ilosc leszcza takiego ponad 60cm kazdy :) ja osobiscie bylem tam dwa razy jeszcze jak zyl moj tata (najlepszy wedkarz jakiego znalem) respect dla tego faceta od kad go nie ma woja z ktorym razem jezdzilismy ograniczyl sie do jazde na piaski w ostrowie na karpie ktore sa wpuszczone co roku a lapanie tam wyglada jak na komersyjnym ;/;/ ale trudno powracajac do tematu . No a wiec ja nic tam nie zlapalem :( ale to co liczy sie przyjemnosc 120 km w jedna strone w 5 osob w malym aucie z bagazami :) to jest przyjemnosc :P ... Jak bylem mlodszy tj jakies hmmm 12 lat temu zaczynalem przygode z wedka :) Moi rodzice pracowali w Krajniku jest to mala miejscowosc nad odra okolice szczecina. Tam stawialem pierwsze kroki moja pierwsza rybcia byl wegorzyk z 35 cm :) nie mozna bylo go wypuscic bo mial haczyk przy ogonie tak polknal :):):) Łowisko to bylo wysmienite moi rodzice lapali grube leszcze szczupaki sandacze i wiele innych wydaje mi sie ze to bylo kiedys piekne lowisko niewiem jak teraz moze ktos cos wie najchetniej przejechal bym sie tam ale mam spory kawalek z Ostrowa wlkp ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

proszę o pilne info o odrze w okolicach brzegu dolnego. Chodzi mi przede wszystkim o podanie dojazdu do ciekawych miejsc na odrze, a przynajmniej wskazanie z której strony rzeki najlepiej dojechać i czy powyżej czy poniżej spiętrzenia. Ryby które mnie interesują to boleń i szczupak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszalem ze ponizej spietrzenia bialoryb a powyzej drapiezniki ale nie jestem pewien :( slyszalem rowniez o jakis gliniankach polaczonych z odra podobno sa tam niezle sztuki ale w wakacje zawalone :( moze pod koniec roku zaczne badac ten teren ale sam niewiem ;] moze zna ktos jakies miejscowki i napisze cos ciekawego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedzial troszke odwrotnie ponizej elektrowni : drapiezniki No wiadomo szczupaka ciezko trafic ale jest Boleń też i dużo Klenia ładnego i Okonia.

Jesli chodzi no dojazd to juz zależy od gustu z której strony chcemy łowic :) Ale Most na Odrze albo Wrocław albo Lubiąż dopiero ewentualnie prom w Brzegu Dolnym. Ale nie wiem jak czesto kursuje.

W każdym razie trezba sie zastanowic z której strony będziemy łowic.

Można przejść pieszo przez wiadukt kolejowy lub przez elektrownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudi, napewno masz racje wkońcu tam wędkujesz ja już niewiem co uważać za powyżej a co za poniżej :) boże powyżej to jest miejsce hmm niewiem gdzie rzeczka płynie swoim korytem ?? i jest dość szeroka ? i piękna ! czy to jest już za tamą gdzie ludzie łapią podobno ciągle :):) a tak wogóle to jak mi się uda to zaczynam studia we wrocku w tym roku i od października zaczynam łapać we wrocławiu :) jak się gdzieś dostanę oczywiście :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czy może ktoś mi powiedzieć odkąd jest rejon PZW na Odrze w Sczecinie a odkąd jest dla Spółdzielni.Dziękuje i pozdrawiam. Nadmieniam że nie jestem ze Szczecina

Kolego ostatni post na pierwszej stronie tego tematu:

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=118&postdays=0&postorder=asc&start=0

Następnym razem proponuję najpierw prześledzić temat a potem zadawać pytania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie a co sadzicie o miejscowkach w okolicach Malczyc kolo Srody Slaskiej.Czy ktos z Was tam moize sie zapuszczał?Słyszałem to i owo na temat tego odcinka Odry,ale zawsze jakos mnie ciągnie w okolice Lubiąża,a do Malczyc to przeciez rzut beretem.Czy macie jakies wspomnienia z tego rejonu rzeki?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A jednak wyladowalem w okolicach Malczyc,i to z malym sukcesem udalo mi sie zlapac sandaczyka ( 50 -tka,przeszlo 1 kg.) :idea:

Zlapany zostal na wobler ksztaltem przypominajacy leszcza.

Tak wiec Panowie zapraszam do zwiedzania miejsc gdzie jeszcze Nas nie bylo,polecam.Zreszta mysle ze dla spinningisty nowy widok zawsze dziala pobudzajaco na milo spedzony czas nad woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.