Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach-marzec 2016


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, lechur1 napisał:

Dzisiaj, po całym tygodniu na zero,udało mi się złowić trzy płocie,jedna uciekła z haczykiem.Ryby brały dosłownie 15minut.Większej zabrakło 2cm do 40.

 

Piękne ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

U nas bardzo słabo.

Byliśmy na jeziorze 2 razy 0  ryby 2 brania ale nawet nie było co zacinać.

Na rzece efekty podobne tylko próbowaliśmy na spławik i kilka małych skubnięć bez ryby.

Na stawie kopalnianym zero wyniku.

Czekamy do kwietnia i mamy nadzieje, że to będzie już to.

Oczywiście w międzyczasie będziemy próbować, trenujemy przed zawodami. W sumie byliśmy już chyba 16 razy.

Na spinning nawet okonia nie było.

Połamania wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jeszcze różnie bywa z braniami, ale zazdroszczę wam wypadów wędkarskich. Ja poświęciłem te półrocze aby w końcu zdać prawko. Jak mi się uda to sobie odbiję, a może w międzyczasie może uda mi się na kilka godzin wyskoczyć nad wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia z brzegów Bornholmu :)

Debiut na duńskich trociach zaliczony. Już pierwszego dnia udało mi się złowić srebro :) Szczęśliwą przynętą okazała się blacha Mikado Pal 22 gr :)Łowienie mega hardcorowe, powiem szczerze, że na początku zwątpiłem i nie wiedziałem o co tutaj chodzi ;) Stanie na środku morza w mega falach, niemalże zakrywających całego wędkarza i młócenie wody ciężkimi przynetami w mega wietrze :o Zimno, mokro, co ja tu robię ;) !? Dopiero po kilku godzinach, zmianach ustawień, zmianach miejsc, udało się znaleźć warunki przy których łowiło nam się komfortowo. I powiem szczerze, kozackie łowienie, zapomina się o wszystkim stojąc i patrząc na bezkres wody :) Dzisiaj na zero ale lekko odpuściliśmy, jutro walczymy cały dzień, jeszcze tydzień łowienia przed nami :) Trzymajcie kciuki ;)

 

na fejsa.jpg

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Robal napisał:

Dawid czekamy na kolejne relacje default_smile.png

Tomek, na jaki zestaw więcej brań? Metoda czy klasyczny?

btw Łowi ktoś już liny ?

Na razie ciężko wyciągać wnioski, bo to pierwsze brania. Na obu wędkach łowiłem na zanętę sypką i białe robaki zadipowane. Różnica była w zestawie a wynik 1:1. Poprzedniego dnia branie było na zestaw z koszykiem, ale w tym dniu nie łowiłem w ogóle na metodę.

Co do metody, to wziąłem się właśnie za montaż filmu z zasiadki z końca września, podczas której zrobiłem porównanie o którym piszesz. Wynik mnie zszokował, ale więcej na filmie już wkrótce. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek,Dawid gratuluję,ja nadal bawię się z małymi rybkami.Wczoraj złowiłem 6 płotek,wzdręgę i 3 okonie,jedną płoć spiąłem i jedna poszła z przyponem,łowiłem na bata i odległościówkę,wszystkie płotki wzięły na bata zaraz po lekkim podciągnięciu zestawu.Moją siatkę odwiedził też szczupły,chyba zaciekawiły go płotki bo podpływał w sumie trzy razy.Robal też czekam na prosiaki ale chyba woda musi się jeszcze trochę ogrzać,przynajmniej u mnie.

DSC_0004.JPG

DSC_0009.JPG

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od 5.30 do 8.30 nad Wartą, bez szału, woda opadła więc brań mało, sama drobnica.

Ciekawostka: Różne dziwne rzeczy już się wyjmowało z wody, dziś mogę dopisać do listy kość chyba jakiegoś kopytnego.

PZDR

12874155_1134597959919543_1683940883_o.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem nad wodą od 14.30 do 17.30,na początek złowiłem płoć 30+ później tylko mniejsze,na federa na rosówkę uwiesił się byczek i okoń,złowiłem też małego bolka.Po 16 przyszedł kuzyn i też złowił kilka płotek bolka i krąpia.Brań sporo ale z przerwami spowodowanymi chyba przez szczupłego,który cały czas krąży w mojej miejscówce,dzisiaj też się pokazał.

 

DSC_0017.JPG

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja też wczoraj całkiem nieźle połapałem :) ! Głównie nieduże płocie i leszcze ale targały cały czas! Brania pewne i agresywne! Łowiłem feederem i nałowiłem sie do bólu :D! Woda nawet o przyzwoitej temperaturze, pogoda zmienna ponieważ raz chumry, raz słońce, wiatr z różnych stron świata :D Ale rybki dopisały! W moim okręgu uważam że sezon na białą rybę OFICJALNIE otwarty i kwestia 2 tygodni a będzie on trwał w pełni :)! Pozdrawiam! I połamania ;) !

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.