Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Podajniki Mikado method feeder


Elast93

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, miał już ktoś styczność z podajnikami do methody od mikado abramis? Podobno pasują do formy z drennana, a są o wiele tańsze i równie wytrzymałe. Interesuje mnie czy są z nimi problemy w stylu : źle rozmieszczone żeberka podajnika ( czy haczyk nie będzie się zaczepiał ) oraz czy zastosowanie krętlika zamiast łącznika (jak w podajnikach z drennana) nie jest złym pomysłem tj. czy owy kręlik nie wypada lub jest kiepskiej jakości.

Jak ktoś używał chętnie poznam opinie, oraz czy warto owe podajniki kupić.. 

PS. Chciałem kupić je jako alternatywe dla podajników drennana i używać ich na wodach stojących PZW gdzie są zaczepy i inne niespodzianki na dnie a szkoda urywać drogie podajniki :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

ja ich używam, ale nie mam porównania do innych firm. Mi się dobrze ich używa, zaneta trzyma sie dobrze w żebrach, a haczyk sie nie zaczepia.

z tym kretlikiem nie kombinowalem, używam tego fabrycznego lacznika.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mephir napisał:

ja ich używam, ale nie mam porównania do innych firm. Mi się dobrze ich używa, zaneta trzyma sie dobrze w żebrach, a haczyk sie nie zaczepia.

z tym kretlikiem nie kombinowalem, używam tego fabrycznego lacznika.

Dzięki za szybką odpowiedź, a ten fabryczny krętlik siedzi mocno? Nie wypada ? Łatwo się go wyjmuje czy trzeba dużo siły żeby go wydostać i zaczepić żyłkę główną i przypon? 😀

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjecie go nie stanowi problemu a sam nie wypada. Ale przypomniała mi si jego jedyna wada. Problemem jest przeciągnięcie zylki głównej. Czasem trzeba kilka razy spróbować. Nie wiem dlaczego ta rurka przechodzaca przez podajnik nie jest w przekroju zamknieta na calej dlugosci. Czynność ta robisz raz na cale wędkowanie wiec to nie wielki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja pierwsze podajniki kupiłem od Jaxona, widać, że nie są super trwałe i mają kilka niedociągnięć (typowa masowa chińszczyzna), ale na razie działają bez zarzutów, no i za taką kwotę nie ma co liczyć na coś lepszego. Też ciężko przewlec żyłkę, ale nie jest to jakaś ogromna wada. Szybko zeszła z niego zielona farba od spodu. Krętlik wyciąga się siłowo i tak samo wciska, nie miałem jeszcze sytuacji, żeby sam wyszedł przy zarzucie. Haczyk mi się nie czepia, ale używam przyponów max 10 cm, z włosem. Następne podajniki kupię od Drenanna, żeby sprawdzić czy faktycznie są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drennany i mikado i poza tym że w mikado jest krętlik a w drennanach te plastikowe złączki nie widzę żadnej różnicy. Nawet foremki do podajników są identyczne, kilka razy już łowiłem na te z mikado i ani razu krętlik nie wypadł ani przynęta nie zaczepiła się o żeberka podajnika ( używam gotowych przyponów od drennana z gumką na krótkim włosie ).

Generalnie chyba zrezygnuję z kupowania drennanòw bo są dwa razy droższe a prawie wcale się nie różnią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, morelowy napisał:

A jak Ci się sprawdza metoda na krakowskich łowiskach? Brzegi, Bagry, Przylasek? Bo niektóre łowiska są zarośnięte. Szukasz miejsc gdzie jest piasek?

Jak do tej pory metody używałem tylko na Brzegach nr 3, mam kilka "swoich" spławikowych miejscówek i wiem gdzie są miejsca bez zielska i tam też posyłam podajnik ( nie dalej niż 20 m ) kilka linów i karpia udało się już zaliczyć ale niema się czym chwalić :D 

Używam pickera 2,7 m do 40 gram wyrzutu do metody i stosuję podajniki 15 i 20 gram.

Będę próbował też niedługo łowić z użyciem metody na Przylasku i Bagrach ale chyba dopiero jak przejdą te upały lub gdy nastąpi jakaś sensowna zmiana pogody, np po burzy i deszczu ;) 

Oczywiście wszystko opiszę w odpowiednich wątkach :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.