Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jakie przynęty polecacie na szczupaka ?


spiningista

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 443
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

szymm

Posted Images

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

A podpowiedzcie mi koledzy jak dopasowac główki jigowe oraz rozmiar haka do konkretnego rozmiaru przynęty? Mam na myśli rippery i kopyta z myślą o szczupaku.

Chcę trochę porzucac predatorem a że nigdy nie łowiłem na gumy nie wiem jaką główkę z jakim hakiem założyc na przynętę 8 cm a jaką na 5 cm.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężar główki nie zależy od rozmiaru przynęty, oczywiście są granice, jak dasz za mały ciężarek to guma nie bedzie pracowac. Ale ogólnie zasada jest taka, że ciężar główki dobierasz do warunku na łowisku, głębokości, odległości łowienia, ilości zaczepów itp. Trzeba wziąc pod uwagę ryby na jakie się nastawiasz, szczupaki lubią raczej wolne i spokojne prowadzenie, więc najlepiej dawac główki najlżejsze jakie się da w danym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

wszyscy piszecie że rippery albo twistery spróbójcie połowic na wachadłówki

.Rrewelacja

Jw tym roku łowiłem tylko na wachadłówki od 8g do 15g rózne wąskie i szerokie najlepsze są zwykla blacha z czerwoną płetwą :razz:

:razz:

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Uwazam, ze dobór przynęty do łowiska a nie rodzaj ma znaczenie w połowie szczupaka

Szczupak jest na tyle mało wybredną (zeby nie powiedzieć głupią) ryba, że jeśli jest na braniu to bierze na wszystko co jest dobrze podane. To ze jedna przynęta jest skuteczniejsza od drugiej moim zdaniem przy szczupaku wynika tylko z aktualnej mody na łowienie tym czy innym.

Ja prawie wcale nie łowie na osławione juz "szczupakowe" rippery-killery z racji małej głębokości i chaszczy. Widze za to często wedkarzy, którzy uparcie łowią w takich miejscach na ciężkie gumy, przeświadczeni o najlepszej przynęcie, klnac i denerwując się bo wyciągają co chwila kilogramy zielska ;) Moze to i dobrze bo oczyszcza troche zbiornik ;D Owszem złapie im się szczupak ale moim zdaniem mają dużo mniejsze szanse niż ktoś kto z głowa dobierze przynętę do łowiska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze dobór przynęty do łowiska a nie rodzaj ma znaczenie w połowie szczupaka

Szczupak jest na tyle mało wybredną (zeby nie powiedzieć głupią) ryba, że jeśli jest na braniu to bierze na wszystko co jest dobrze podane. To ze jedna przynęta jest skuteczniejsza od drugiej moim zdaniem przy szczupaku wynika tylko z aktualnej mody na łowienie tym czy innym.

Ja prawie wcale nie łowie na osławione juz "szczupakowe" rippery-killery z racji małej głębokości i chaszczy. Widze za to często wedkarzy, którzy uparcie łowią w takich miejscach na ciężkie gumy, przeświadczeni o najlepszej przynęcie, klnac i denerwując się bo wyciągają co chwila kilogramy zielska ;) Moze to i dobrze bo oczyszcza troche zbiornik ;D Owszem złapie im się szczupak ale moim zdaniem mają dużo mniejsze szanse niż ktoś kto z głowa dobierze przynętę do łowiska

Nie będę tego komentował. Szczupaki to ty chyba łowisz w weekend majowy a pózniej w pazdzierniku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takie miejsce gdzie szczupak jak bywam tam w weekendy to prawie co tydzien tak zmienia gusta ze ciezko go złowic , a jak juz trafisz w dana przynete lub jej kolor to bedziesz łowił a inni beda patrzeć !! W jeden dzień wahadełko na drugi dzień biały twister na trzeci przezroczysta perła z brokatem i guma musiała miec powyzej 12 cm i wierz lub nie na nic innego nie brał tylko to co sie mu ubzdurało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze dobór przynęty do łowiska a nie rodzaj ma znaczenie w połowie szczupaka

Szczupak jest na tyle mało wybredną (zeby nie powiedzieć głupią) ryba, że jeśli jest na braniu to bierze na wszystko co jest dobrze podane. To ze jedna przynęta jest skuteczniejsza od drugiej moim zdaniem przy szczupaku wynika tylko z aktualnej mody na łowienie tym czy innym.

Ja prawie wcale nie łowie na osławione juz "szczupakowe" rippery-killery z racji małej głębokości i chaszczy. Widze za to często wedkarzy, którzy uparcie łowią w takich miejscach na ciężkie gumy, przeświadczeni o najlepszej przynęcie, klnac i denerwując się bo wyciągają co chwila kilogramy zielska ;) Moze to i dobrze bo oczyszcza troche zbiornik ;D Owszem złapie im się szczupak ale moim zdaniem mają dużo mniejsze szanse niż ktoś kto z głowa dobierze przynętę do łowiska

A ja się zgadzam z kolega w 100%. Sztuką większą już jest przechytrzyć okonia a już sandacza a nie szczupaka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze dobór przynęty do łowiska a nie rodzaj ma znaczenie w połowie szczupaka

Szczupak jest na tyle mało wybredną (zeby nie powiedzieć głupią) ryba, że jeśli jest na braniu to bierze na wszystko co jest dobrze podane. To ze jedna przynęta jest skuteczniejsza od drugiej moim zdaniem przy szczupaku wynika tylko z aktualnej mody na łowienie tym czy innym.

Ja prawie wcale nie łowie na osławione juz "szczupakowe" rippery-killery z racji małej głębokości i chaszczy. Widze za to często wedkarzy, którzy uparcie łowią w takich miejscach na ciężkie gumy, przeświadczeni o najlepszej przynęcie, klnac i denerwując się bo wyciągają co chwila kilogramy zielska ;) Moze to i dobrze bo oczyszcza troche zbiornik ;D Owszem złapie im się szczupak ale moim zdaniem mają dużo mniejsze szanse niż ktoś kto z głowa dobierze przynętę do łowiska

A ja się zgadzam z kolega w 100%. Sztuką większą już jest przechytrzyć okonia a już sandacza a nie szczupaka!

Skoro tak twierdzisz to znaczy że za każdym razem łowisz szczupaka. nie masz pewnie wyjścia bez kilku szczupłych. Gratuluję i jesteś moim guru. Opisz swoje metody, przynęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ty zmieniając przynęty i starając się szczupakowi trafić w gust łowisz codziennie pare szczupaków?

Idiotyczne założenie.. Jak dla mnie szczupak jest czasem wybredny ale u mnie zdarza się to bardzo rzadko. Każdy łowi na to na co lubi, bardziej działa wiara w przynęte niż jej kolor (zwykle). Ja naprzykład jak łowie szczupaki używam kopyt w naturalnych kolorach perła, czarny grzbiet i ewentualnie czerwone gardło albo obrotówke 2 srebrną w czerwone paski albo całą srebrną i zawsze czerwony chwost. Jak biora to mam efekty, jak nie to łowie okonie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

:D a się zjeżyliście. Cały ten sezon poświęciłem w dużej mierze właśnie szczupakowi ;) złowiłem ich dobre kilkadziesiąt i naprawdę uważam, że to zdecydowanie najprostszy drapieżnik do złowienia w naszych wodach, dlatego też nim często zarybiają bo złowić go może w zasadzie każdy (nie mam na myśli tylko spinningu niestety).

Od samej przynęty ważniejsze są moim zdaniem baczne obserwacje łowiska i wydedukowanie z nich najlepszego sposobu prezentacji przynęty w danej chwili i... pory połowu - bo ta ryba ma wg. mnie swoje bardzo przewidywalne zachowania na każdym łowisku. NA jednym najlepszy bedzie ripper, na innych slider a na jeszcze innych ciężka wahadłówa. Wszystkie te patenty jednak wezmą w łeb jesli się nie wstrzeli w jego porę posiłku

Jeśli szczup jest na braniu można go złowić nawet na sprzączkę od paska, co raz dla jaj zrobiłem. Szczupak wg. mnie naprawdę nie jest jakimś trudnym do przechytrzenia gatunkiem ryby, ale tez nie ma co się spinac - tylko dyskutujemy. Może tak jest u mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cannibalus,

Sądzę, że jednak okonia jest łatwiej złowić jako rybę drapieżną niż szczupaka. Nawet na forum wstawiałem same zdjęcia z okoniami złowionymi na różne przynęty i sposoby, bo zazwyczaj szczupaki w południe nie współpracowały. Szczupaka możesz nawet złowić na białego robaka a mało kogo tym faktem zadziwisz.

Muszę się z Tobą zgodzić, że jak się nie trafi na żerowanie szczupaka to się go nie złowi. Duże znaczenie do żerowania ma pogoda. Znacznie lepsze efekty miewałem w brzydsza pogodę niż słoneczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to raczej z każda rybą tak jest, że jak nie bierze to nie sprowokujesz jej do brania, nie tylko z zębatym :) wg mnie ze szczupakiem jest tak, że w danym zbiorniku mają swoje upodobania co do przynęt, tak jak kolega wcześniej pisał. W jednym będa wolały gumy w naturalnych kolorach, w innej strażaki, a w jeszcze innej będą brac tylko na obrotówki. Ale to chyba jest najpiękniejsze w wędkarstwie, pomyślcie jaki nudny byłby to sport, gdyby na daną rybę był jeden najlepszy rodzaj przynęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak nie chce to nie. Ale z moich obserwacji wynika jedno. Wystarczy ustalić przebywanie szczupaka i już go na 90% złapaliśmy.Wystarczy przepuścić mu przynętę w miarę blisko jego pyska .bo muszę przyznać kolejna rzecz.Szczupak a już na pewno duży szczupak jest szalenie wbrew pozorom leniwy. Naoglądałem się filmików ,że szczupak agresywnie zadatkował rybkę czy przynętę sztuczną ale za każdy razem było to tka ,że przynęta była max. metr od szczupaka z większej odległości się nie ruszy.Inaczej jest z sandaczem czy szczupakiem. Takich numerów(żeby przed pyskiem przepłynęła przynęta a on zawsze po 2-3 przepłynięciach) nie miałem z sandaczem ( wyjątek sandacz który pilnuje gniazda ten to jest dopiero agresywny ) a nawet zdarzało ,że na przynęty nie reagowało stado okoni. Szczupak po prostu jest nienażarty i jest go bardzo prosto wyprowadzić z równowagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zgadzam sie z Łukaszem

Szczupak jest do tego naprawde przewidywalny (np prawie reguła jest, ze słabo bierze w południe latem) a jesli wyczai się godziny zerowania mozesz przychodzić na szczupaki jak na ulubiony serial w telewizji i przeważnei zawsze go obejrzysz. Oczywiście stałe pory i miejsca mu sie zmieniają z miesiąca na miesiącu ale prawidłowość ta jest moim zdaniem mocno powtarzalna

Poza tym szczupakiem dośc czesto zarybiają co ma właśnie związek z łatwością pozyskania szczupaczego mięsa i kosztami połowu (jest zwyczajnie tani). Co prawda rozmawiamy tutaj o sztucznych przynętach, ale ze szczupakiem na żywca jest jak z pstrągiem łowionym na "roboka", z ta róznica ze łowienie szczupaka żywcem nie jest niestety jeszcze/już kłusownictwem.

Szczupaka złowić może każdy, na kij od ruskich , żyłke za dyche i kawałek korka z butelki, sprzęt i finezja nie maja tutaj żadnego znaczenia - znaczenia ma miejsce bo jesli tylko szczupak pływa na łowisku i w zasięgu "bomby" nie ma problemu.

Ze spinningiem jest troche trudniej bo trzeba umieć podac przynęte i dobrac ją do łowiska ale tez w tym przypadku jesli szczupak jest - uwazam,ze nie ma z nim problemu zeby sprowokowac do brania. Dla mnei to najłatwiejszy drapieżnik naszych wód - zdecydowanie za łatwy jak na dozwolone możliwości jego połowu.

Na jeziorze gdzie najczesciej łowię, szczupak jest rokrocznie wyławiany zanim od zarybienia osiągnie jakiekolwiek w mairę przyzwoite rozmiary. Jeśli byłby trudnieujszy do złowienia to już po 3 latach dorósłby do słusznych rozmiarów a tak... 70 cm to juz rarytas który cudem uniknął zapięcia na hak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za bardzo wierzysz we własne umiejętnosci :) większy szczupak nie jest już taką łatwą rybą do złowienia, jakimś cudem dorósł do takich rozmiarów w Polskich wodach, które poddawane są takiej dużej presji, także przez ten czas na pewno nauczył się omijac wędkarzy ze spiningami czy żywcówkami. To, że Ty nie łowisz dużych szczupaków nie znaczy, że ich tam nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.