Skocz do zawartości
tokarex pontony

Federy Mikado


Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 months later...

Mam to wędzisko, ale w wersji heavy. Jeśli to Ci w czyms pomoże to: cieżar wyrzutu do 140 gram, trzy szczytowki (węglowe), sztywny i mocny, ale źle wywazony bo leci na "ryj", dosyc ciężki, ale na duże uciągi może byc, mocny dolnik zapewni dobre zacięcie z duzej odległości...Ogólnie nic "wybitnego", bo czegóż mozna sie spodziewac w tej cenie, ale jest ok, jak narazie drugi rok bez wad minął (wędkowałem głównie na Bugu, częstotliwość - w lecie i na jesieni 3 weekendy w miesiącu)...

Myśle że w lżejszej wersji będzie podobnie, może byc jakas szklana szczytówka...ale sprawdź sam, jak masz możliwośc, może Tobie przypasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały sezon ubiegło roczny testowałem Mikado EVER GREEN HEWAY 3,9 cw do 130 ,a testy były dości ostre i tak blank dobrze skonstruowany [ale nie bardzo dobrze] troche skopana akcja ,choć lubie kije "sztywniaki" ale akcja nie dokonica mi pasuje.Dodam ze zamiast żyłki ,była używana plecionka ,przelotki zniosły to tyranie dobrze ,ale mam tu jedyną uwage co do przelotek są jednostopkowe i odkształcają się co daje tej wędce wielki minus .Słowo krytyczne wypowiem na temat cw ,producęt podaje że do 130 ,jako ze nie łowie na koszyki tylko ciężarki to dokładnie się oriętuje jaki ciężar pasuje temu kijaszkowi ,a najlepiej pracuje przy 80g przy przekroczeniu 100g zaczyna zle pracować przy 120 już żle się zarzuca

w sumie wędzisko mocne do dalekich rzutów tylko te przelotki nie takie jakie bym chciał ale i cena była bardzo przystępna .

Szukam natomiast Dragona Legend heavy feder 3,9 cw.120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebek
tylko te przelotki nie takie jakie bym chciał

Ja w wielu kijach dwie trzy pierwsze przelotki z jednostopkowych przerabiałem na dwustopkow bo miałem ten sam problem(gieły się).Większość kiji można przerobić na własne potrzeby gdy coś sie nie podoba. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna oczywiscie jest to pewien sposób ale dwie czy trzy to nie rozwiązanie ,raczej wszystkie [nie w szczytówkach] ale kupić komplet dobrych przelotek graniczy z cudem lub kosztuje fortune.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebek
ale kupić komplet dobrych przelotek graniczy z cudem

Jakie przelotki sa dobre tego niewiem(może fuji lub hardlooy) przeróbi zlecałem komuś kto z tego żyje i nie skasował mnie tak okrutnie,a z przelotkami nic się nie dzieje

Szkoda czasu i pieniędzy.

Nieznam producenta który byłby a stanie zadowolić całą wędkarską brać swoim produktem więc czasami jesteśmy zmuszeni stracic ten czas i pieniądze ale efekt końcowy jest prawie idealny. :smile::smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego akurat ten Dragon??? Miałeś doczynienia z jakimś federkiem Dragona?
Akurat tego niemam ,ale mam dobre opinie o tym modelu od kumpli.Ale zastrzegam sam nie łowilem.
może fuji lub hardlooy
Akurat te przelotki przekraczają ceną nie jeden gotowy feder ,kupując oczywiście cały komplet.Nawet jak bym miał się pokusić na zmiane przelotek raczej bym tego nie wykonał ,z prostej przyczyny kazda ingerencja w wędzisko zmiana przelotek np.to zmiana właściwości wędki ,a dodatkowe koszty eleminują przeróbki ,no chyba ze naprawa to co innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebek
Sebek jak będę coś przerabiał to zgłoszę sie do ciebie

Ja się tym nie zajmuję ale znam kilku fachowców od >>udziwnień<< wiec coś poradzimy. :smile::smile::smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebek
to zmiana właściwości wędki

Dlatego konsultuję to z gośćmi którzy stwierdzają czy to polepszy czy pogorszy akcję kija.

Akurat te przelotki przekraczają ceną

Np. Fuji ma sporą skalę cenową więc można wybrać napewno coś na własną kieszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Tomek1992

Dzis zakupilem sobie to wedzisko Mikado UV light feeder 390/90. Co mysliscie o tym wedzisku .Pochwale sie ze do tego dokupilem kolowrotek Jaxon tronx 2000 Rd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwale sie ze do tego dokupilem kolowrotek Jaxon tronx 2000 Rd.
Jeśli poczytasz trochę postów to poznasz zadanie o tej firmie no ale może ty będziesz miał zgoła odmienne zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.