Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Federy Mikado


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 month later...

Poszukiwalem jakiegos feedera dla poczatkujacego do 150 zeta. Znalzlem takie cos http://www.jezozwierz.abc24.pl/default.asp?kat=6442&pro=291571 Wedeczka mi sie podoba, chialem tylko zapytac czy c.w nie bedzie za duzy bo bede lowil glownie w duzym jeziorze. Czy szukac czegos o mniejszym c.w ? Jezli tak to jaki model ? Moze ktos mial stycznosc z ta wedka Mikado ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jakie ryby będą celem Twoich połowów?, na jakich odległościach , bo nie wiem czy uzasadnione jest używanie takiej "pały" (140gr) na wodzie stojącej powiedzmy na 30 m od brzegu. Myślę że bardziej uniwersalny byłby kij około 80 gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gatunków ryb to przewidywałem że tak będzie, myślę ze kij o cw 80 gr w zupełności powinien wystarczyć.

Nie wiem jakie duże prądy masz na myśli, ale wydaje mi się, że jak machniesz 40 gr kwadratowym koszyczkiem, to żadna siła go nie ruszy :mrgreen: a i tak zostanie Ci spory zapas mocy.

Odległość 50-60 m też nie wydaje się być porażająca kij w granicach 3.6 -3.9 80 gr

Jeśli upatrzysz sobie jakiś fajny, kij, który Ci dobrze leży, nie przejmuj się np. tym że ma na wyposażeniu tylko 2 szczytówki. Prawdopodobnie po jakimś czasie dojdziesz sam do tego ,że nie potrzebujesz więcej.(zawsze można dokupić sobie "luzem" szczytówki, bywają w sklepach)

Dobry może okazać się mały rekonesans, możesz się przejść brzegiem swojego bajora i pogadać z ludźmi od DS ,będziesz miał wtedy jakieś wyobrażenie o sprzęcie jaki na nich wymusiło łowisko , lecz częściej wymusza to kieszeń :cool: i obrotny sprzedawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawy kijek na odre
Też się zainteresuje ,tylko musze pomacać. :mrgreen:
Nie wiem jakie duże prądy masz na myśli
Niekiedy w jeziorach przeplywowych zdarzają się tzw prądy rzeczne ,już z tym się spotkalem ,ale w tym przypadku autor postu nic nie wspomnial .
Co do gatunków ryb to przewidywałem że tak będzie, myślę ze kij o cw 80 gr w zupełności powinien wystarczyć.
Przy wyborze DS powiedziałbym ze na pierwszym miejscu decydują warunki gdzie zamierzamy łowić ,drugie to wlaśnie ryby ,ale co do Mikado to powiem że maja "sztucznie" podnieśone CW. Kijek o cw -130g w rzeczywistości moze ma cw-100.Ale zastrzegam tego ww nie miałem w" łapkach" więc moge się mylić..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o DS produkowane przez mikado to potwierdzam słowa Mańka. Moje matrix-y 666 (mam dwie sztuki) przy 130 gramach wyrzutu wydają się faktycznie dość miekkie. No i jeszcze jedno nie wiem jak w przypadku modelu o którym tutaj mowa ale do większości mikaDoSów nie można dostać oryginalnych szczytówek. Ja po niefortunnym złamaniu jednej z nich musiałem sztukować bo nigdzie nie możnabyło domówić zapasowego kompletu i to w czasie kiedy kije były jeszcze produkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekiedy w jeziorach przeplywowych zdarzają się tzw prądy rzeczne ,już z tym się spotkalem ,ale w tym przypadku autor postu nic nie wspomnial .

Dokladnie o to mi chodzilo. tak wiec mowicie ze c.w za duzy trudno znowu tzreba bedzie pol dnia po sklepach latac :razz: ale co to c.w to chyba poznizej 100 nie zejde lubie kiedy kij ma moc hehe. Co do podgladania innych to raczej nie wyapali po chyba wsztscy ktorzy lowia tu ryby biale, stosuja ciezkie gruntowy z bombka jako sygnaliztor. Dlczaego tak cizeko otoz na robaczki czesto siada sumek( moze nie potwory ), albo wegorz przez duze W. Dlaczego chce zmienic metode hmm po tym jak pwenego dnia z okolo 20 bran zaciolem jedno to sie troche wkur... rzylem :twisted: brania byly tak delikatne ze bombka praktycznie nie reagowala mam nadzije ze feeder to zmieni :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Gość greg37

Witam!

Zamierzam kupić kija do ciężkiego feedera (120-150g). Z uwagi na cenę (~200zł) oraz opinie znalezione m.in. na tym forum rozpatruję zakup czegoś ze stajni Mikado. W grę wchodzą 3 kije:

Fishfinder Feeder 366/40-160 (ok.210zł)

Vanadium Heavy HH Feeder 360/140 (ok. 190 zł)

Golden Bay 360/140 (ok.150zł).

Wszystkie opisywane są dość podobnie, ale różnią się ilością przelotek i ich rodzjem, długością uchwytu itd. Czy ktoś z Was używa ich i mógłby mi doradzić, który z nich wybrać? Jak się ma deklarowany przez producenta cw. do faktycznego?

http://www.mikado.pl/pdf/01-Wedki-40-52.pdf

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Ja moge powiedziec cos o mojej odleglosciowce z seri ultraviolet, bardzo lekka wedka, fajnie wykonczona, czuc kazda rybke i idealnie amortyzuje odjazdy rybek :wink: Ale o federze beda musieli sie wypowiedziec inni :cool: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukając na prezent wytypowałem dwa wędziska. Czy ktoś mógłby mi doradzić, którą wybrać? A może obie są złe? Zależy mi bardziej na ocenie parametrów niż konkretnych marek? Te dwie wędki poradził mi sprzedawca, który chyba znał się na rzeczy. Sam mam z tym problem bo też dopiero ostatnio dostałem feeder.

Na początek określę łowisko. Główie rzeka Narew, czasem jeziora, ale z przewagą rzeki. Tam gdzie wędkujemy nurt nie jest b. szybki i ostatnio gdy była wysoka woda i nurt nieco szybszy koszyk 120 nie spływał pozostając na dnie. Odległość wyrzutu ok. 40-50 metrów.

A teraz dwie wędki:

Mikado Feeder Golden Bay, 3.60 do 140 gr

oraz

Robinson Xenon HP-Core Multi F eeder Strong, 3.90 i tu nie rozumiem oznaczeń bo są dwa: H c/w 50-180, SH c/w 60-210

Będę wdzięczny wszystkim bardziej doświadczonym za radę. Czym siękierować? A może po prostu jeśli któraś z nich jest ok to którą wybrać?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.