Skocz do zawartości
tokarex pontony

Federy Mikado


Rekomendowane odpowiedzi

chyba znaczy to H = heavy c/w =ciężar wyrzutu 50-180gram

SH= super heavy c/w - j.w. 60-210 gr

Tak są to dwa różne zakresy ciężaru wyrzutu dla dwóch szczytówek które, możesz zamiennie stosować do tego wędziska...

Tylko z drugiej strony "Multi" w nazwie tak ubogo wyposażonego kija to kpina...kiedyś to był

zwykle jakiś "kombajn" 3+4 lub 2 drgające + 2 swingtip

Nie łowie na rzekach i nie chce nic sugerować ale ja szukałbym dobrej klasy 150tki lub 180ki wyposażonej przynajmniej w 3 szczytówki, biorąc pod uwagę co napisałeś " czasem jeziora"

Ps. tak Mikado jest delikatniejsza przynajmniej wg danych producenta.

W tej półce cenowej weź pod uwagę jeszcze kije Konger,a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ja moge powiedziec cos o mojej odleglosciowce z seri ultraviolet, bardzo lekka wedka, fajnie wykonczona, czuc kazda rybke i idealnie amortyzuje odjazdy rybek Ale o federze beda musieli sie wypowiedziec inni Pozdrawiam
Mam też tę odległościówkę i jedyne co mi się nie podoba to to, że na wygląd wydaje się "zbyt sucha" nie wiem jak to dokładnie opisacale jeśli feder wygląa podobnie to sobie odpuść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba znaczy to H = heavy c/w =ciężar wyrzutu 50-180gram

SH= super heavy c/w - j.w. 60-210 gr

Tak są to dwa różne zakresy ciężaru wyrzutu dla dwóch szczytówek które, możesz zamiennie stosować do tego wędziska...

Tylko z drugiej strony "Multi" w nazwie tak ubogo wyposażonego kija to kpina...kiedyś to był

zwykle jakiś "kombajn" 3+4 lub 2 drgające + 2 swingtip

Nie łowie na rzekach i nie chce nic sugerować ale ja szukałbym dobrej klasy 150tki lub 180ki wyposażonej przynajmniej w 3 szczytówki, biorąc pod uwagę co napisałeś " czasem jeziora"

Ps. tak Mikado jest delikatniejsza przynajmniej wg danych producenta.

W tej półce cenowej weź pod uwagę jeszcze kije Konger,a

wielkie dzięki, ale (czy jeśli dobrze rozumiem) 150 lub 180 nie będzie "cięższa" od Mikado, czyli (jeśli dobrze rozumiem) na jezioro lepsza z mniejszym ciężarem wyrzutu

a tak w ogóle czy te Mikado będzie ok na rzekę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli (jeśli dobrze rozumiem) na jezioro lepsza z mniejszym ciężarem wyrzutu

kolego Błażej, poprzeglądaj forum bo o różnych feederkach sporo było i na rzekę i na jezioro. a czy mniejszy czy większy c.w. to zależy od tego jak daleko chcesz rzucać, jaki chcesz mieć zapas mocy, jaki uciąg rzeki id.

szczerze radzę poczytać forum - potrzeba na to kilka dni - ale sporo informacji uzyskasz w ten sposób, a jeżeli nadal będziesz miał wątpliwości i pytania wtedy je zadawaj (w odpowiednich działach i tematach :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli (jeśli dobrze rozumiem) na jezioro lepsza z mniejszym ciężarem wyrzutu

kolego Błażej, poprzeglądaj forum bo o różnych feederkach sporo było i na rzekę i na jezioro. a czy mniejszy czy większy c.w. to zależy od tego jak daleko chcesz rzucać, jaki chcesz mieć zapas mocy, jaki uciąg rzeki id.

szczerze radzę poczytać forum - potrzeba na to kilka dni - ale sporo informacji uzyskasz w ten sposób, a jeżeli nadal będziesz miał wątpliwości i pytania wtedy je zadawaj (w odpowiednich działach i tematach :wink: )

Ok. Kol. Sinus! Dostosuję się!

Na swoją obronę powiem tylko, że wracam do wędkowania po ponad dekadzie z epoki w której o feederze niemal się nie mówiło. Stąd liczba tych pojęć i terminów trochę mnie przerasta, ale spróbuję to przetrawić.

Założyłem wątek bo muszę kij kupić jeszcze w tym tygodniu, więc chciałem pójść na skróty, licząc na pomoc tych dla których feeder to codzienność. Ja mam dwa dni na wybór i ograniczone środki :(

Więc przepraszam, a wszystkim pomocnym dziękuję punktem.

pozdrawiam

ps. żeby forum nie zaśmiecać będę wdzięczny za ewentualną pomoc na priv... z Robinsona mnie już chyba wyleczyliście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem wątek bo muszę kij kupić jeszcze w tym tygodniu, więc chciałem pójść na skróty, licząc na pomoc tych dla których feeder to codzienność.

nadal masz taką szansę.....

ps. żeby forum nie zaśmiecać będę wdzięczny za ewentualną pomoc na priv...

nie w tym rzecz po prostu z doświadczenia piszę, że do póki nie zadajesz na forum konkretnych pytań - ciężko o konkretne odpowiedzi....

a w dwa dni spokojnie możesz feederek wybrać poczytaj:

tutaj

i tu

tutaj też

i tutaj też

lub tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Przeczytałem wszystko... ponieważ w miejscu gdzie wędkuję na Narwi koledzy zakładają koszyki zanętowe 100 g (a więc to co nazywacie "uciągiem" musi być spore) czyli z zanętą ważą jeszcze więcej, aby mieć pewien zapas zdecydowałem się na 140-150 g.

Przeglądając oferty sklepów internetowych, za radą jednego z kolegów wypatrzyłem jeszcze jedną alternatywę dla Mikado a mianowicie Konger Carbomaxx Heavy Feeder 3.60 150 g. Intryguje mnie dużo niższa cena tj. mikado znalazłem za 140 zł a konger za 90 zł. Ograniczając wybór do tych dwóch kijków, czy warto dołożyć do mikado? Czy brać kongera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego feder dragona o którym ci wspomniałem z serii mystery ma cw. do 120g ale powiem ci, że jest to kawał kija właśnie taki do ciężkiego federowania dużo masywniejszy niż xenon. Jadąc nad Odrę zakładam czasmi koszyk 80g plus zanęta i nie ma problemu. Jeśli masz gdzie to przyjżyj się temu kijaszkowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

czy ktos moze mi powiedziec czy na ta wedke mowa o mikado golden bay 3,6m wyrzut do 140gr. bede mogl lowic metoda spiningową na gume i obciazeniu 80gr. na morzu.Chce zapolowac na bassa,polocka,dorsza w morzu irlandzkim i potrzebuje wedke dluga ale i lekka zeby barku sobie nie wyrwac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam! Chce kupic sobie feeder, ktorego bede uzywal na jeziorze(trzeba daleko rzucac ) i na rzece oraz kolowrotek do tego feedera. Wybralem juz sobie zetaw a mianowicie:

MIKADO FISHFINDER FEEDER 366 40-160g

DAIWA REGAL PLUS 3500 BRI-AB

Co powiecie o tym zestawie? Czy wystarczy 366 czy moze dluzszy feeder z tego modelu? Tylko nie piszcie ze mi nie potzrebny wolny bieg wiec moze shimano bo mamk ich chyba z 5 to wystarczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myslalem tylko ze czesto lowie w miejscu gdzie moglbym zaczepiac przy rzucie o galezie dluzszym. Chcialbym sie dowiedziec jak ogolnie ta wedka sie sprawuje w praktyce no i oczywiscie kolowrotek i czy to bedzie do siebie pasowalo. Dodam ze bede lowil leszcze dosyc duze bo trafiaja sie czesto ponad 50 cm i w rzece klenie i jazie. Piszcie cos bo chcialbym sobie ten zestewik sprawic zaraz po nowym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kija nie znam ale kołowrotek tak (jeden rozmiar większy) i nie mam zastrzeżeń,no może tylko to że baitfeeder włącza się odwrotnie niż we wszystkich innych kołowrotkach.

Poza tym bardzo dobry kręcioł, ma dobry hamulec który da się dokładnie wyregulować i ogólnie to na pewno jest wart swojej ceny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem tego modelu kija w łapach, lecz ma m 2 kije gruntowe Mikado i nie narzekam, co do samej długości, jeśli rzeczywiście jest sporo chaszczy na brzegu to lepiej wziąć ten krótszy 3,6 i rzucać pełną parą nawet z przyklęku , niż mordować się z patykiem o stopę czy też dwie dłuższym.

Co dotyczy kręciołka, to mam Regala 3 sezony i jak dla mnie jest ok, pisałem o tym w recenzji http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=4602 rozmiar 3500 wcale nie będzie za mały do feedera,lecz najlepiej jak sam go pooglądasz w realu.

i nie mam zastrzeżeń,no może tylko to że baitfeeder włącza się odwrotnie niż we wszystkich innych kołowrotkach
chyba raczej baitrunner.

:wink: bo baitfeeder to nazwa jednego z modeli Okumy a nie samego mechanizmu wolnego biegu.

Napisz w jakich innych ??

Mam jeszcze 2 inne kołowrotki w podobnej wielkości; Cormoran Sinus i Shimano Super Baitrunner, i wolny bieg włącza się dokładnie tak samo; odciągasz dźwignie do siebie.

hmm...no chyba że w tych całkiem wielkich "betoniarkach" jest odwrotnie..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

: bo baitfeeder to nazwa jednego z modeli Okumy a nie samego mechanizmu wolnego biegu.

Baitfeeder,baitrunner,freerunner-wszystko oznacza to samo,wolny bieg szpuli.W regal 4000BRI mechanizm włącza się do dołu a nie jak w innych modelach do góry.

Piszę o tym modelu Daiwy.Wszytkie inne które mam odwrotnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A, moze zamiast Regala, Okuma Epix Pro baitfeeder 30 fd? Troche mniejszy, a opinie ma bardzo dobra. Napiszcie tez, prosze cos o tym wedzisku mikado, bo do tej pory to nic sie nie dowiedzialem :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Przymierzam się do kupna tego wędziska i poszukuję opini na temat niego. Łowiłbym nim po równo, raz na widzie stojącej i wodzie płynącej. Głównie taki karpie do 6 kg ( w stawie jest też amur 15 kg, ale na niego się nie przygotowuje), i takie leszcze, płocie. A w listopadzie to czasami wypady na żywca (szczupak). Wiec proszę o opinie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że dał byś rade łowic nim tylko jest sprawa z zaczepami sa jakies drzewa w wodzie czy cos?Bo na feederze to troche trzeba pomęczyc takiego karpika z 5kg a do tego potrzebny czysty teren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.