Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Federy Mikado


Rekomendowane odpowiedzi

Mam Mikado Ultraviolet light Feeder i sprawuje się b.dobrze.

Jest mocne i lekkie.Dobrze się nim zarzuca.

Nie wiem czy ci pomogłem bo jest trochę różnicy między light a heavy, ale zawsze warto napisać.

pozdro :wink::wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

W temacie cisza , a ja też chciałbym się dowiedzieć czy idę w dobrą stronę wybierając ten feeder???

MIKADO Golden Lion ultrafeeder 360

http://www.allegro.pl/item522148368_super_waga_mikado_ultrafeeder_360_zylka_gratis.html

Powiem, że będę wędkował na jeziorze w większości, a jeżeli na rzece to tylko na Bugu.

Pewnie niektórzy pomyślą sobie ze za te pieniądze nie można oczekiwać nie wiadomo czego , ale moja przygoda z feederem się jeszcze nie zaczęła. Najpierw chcę połamać coś tańszego :mrgreen: ( oczywiście żartuje )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Od kilku już lat używam kijaszków mikado tak feederów jak i spiningów, muszę powiedzieć, że jak do tej pory żaden mnie nie zawiódł. Na początek polecałbym długość 3.60 i ciężar do 90 gram. Takim kijkiem połowisz skutecznie na jeziorze i doskonale zda on egzamin na rzece.Wybierając model feedera zwróć uwagę na takie detale jak metalowe skuwki przy łączeniach składów,jakość przelotek i ilość dostępnych szczytówek w komplecie. Drobnym aczkolwiek ułatwiającym życie drobiazgiem jest gumowa gałka zakańczająca dolnik,ale to już kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli zaczynasz przygode z DS to może być na początek, jeśli Ci się nie spodoba, dużo nie stracisz, a jak Cię wciągnie napewno po jakimś czasie kupisz coś lepszego. Zastanowiłbym się nad długością, 300 trochę krotki, chyba że na łowisku masz nisko nad sobą drzewa itp. :wink: Zastanow się czy dlugość 360 nie byłaby najodpowiedniejsza, ewentualnie 330, ale to też mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tak jak w temacie: interesuje mnie kupno feedera. Na oku wstepnie mam dwie pozycje: Mikado Golden Bay 3.45m cw do 140g oraz Mikado Gryphon 3.45m i cw do 120g (oba kije po ok 150zł). Mam zamiar łowic leszcze, karasie, liny i karpie na Wiśle ale rowniez na wodach stojacych (czyli zalezy mi na wedce dosc uniwersalnej). Zatem czy ktoś miał z tymi kijami "kontakt" i jak sie sprawdzaja? A moze padnie propozycja zupelnie innego modelu? Z tego co sie dowiedzialem wedka "nr2" jest stosunkowo nowym modelem, natomiast wg sprzedawcy "nr1" jest juz sprawdzony i nawet dobry :wink: Prosze o pomoc specjalistów.

Pozdrawiam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że nic sie temat nie ruszył... Zatem zmieniam ciut prosbe: napiszcie jakich Wy kijow uzywacie. Zalezy mi na cenie do 150zł, a sama wedka dobrze by było zeby byla stosunkowo miekka. Jezeli mozecie to napiszcie konkretne modele (moga feedery jak rowniez i karpiowki).

Pozdrawiam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem najtańszy kijek z mikado i jestem zadowolony. Nie potrzebuję kija za 300 zł , żeby sobie spokojnie posiedzieć nad wodą.

Wędzisko nie jest rewelacją , ponieważ nie jest w całości polakierowana( tylko kawałek gdzie są informacje odnośnie marki i C.W.)

W okumą trawertine 55 dobrze się spisuje. Ładnie pracował podczas holu 50 cm klenia.

Wędka o której mówię to MIKADO ultrafeeder 360

http://www.allegro.pl/item567056376_super_waga_mikado_ultrafeeder_360_zylka_gratis.html

Gdy ja ją kupowałem była o 10 złotych tańsza niż jest teraz :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, to jest ta sugestia maksymalnym c.w.

Miałem dziś w reku całkiem przyzwoity feeder Konger Vega 3.9m do 150g. Jak za okolice 200zł - dobry kij.

Tylko ja opisałbym go do 100g i byłoby git.

Bezsensowne jest to zawyżanie parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, to jest ta sugestia maksymalnym c.w.

Akurat mam jedną wędkę z Mikado i cw, są zawyżone .Feder ma cw do 130 a kijek pracuje najlepiej na 80g. 100g rzuca się ciężko a o 130 to nawet nie myślę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, wybierając kij w sklepie często proszę o trzy, cztery ciężarki w zakresie c.w. kija i byle jaki kołowrotek z żyłką.

I mówię sprzedawcy jasno, nie przyszedłem marudzić, chcę kupić kij o określonych parametrach, wiem czego szukam, nieważne jak się nazywa, jaki ma kolor i czy naklejki są ładniejsze od ostatniej torebki Dody :wink:

Raz dwa, zakładam agrafkę i kolejno ciężarki. To widać na pierwszy rzut oka, który kij jest przeszacowany. Poza tym trochę da się odczytać z samych szczytówek, jeśli są oznaczone krzywą ugięcia. 3oz, czyli jakieś 84g to nie może być kij do 150g.

Co ciekawe sprzedawcy coraz chętniej idą na takie akcje. Na cholerę im cegły na sklepie.

Szkoda tylko, że nie robią tej selekcji wcześniej, na targach i imprezach importerów i producentów sprzętu.

Zwyczajna, prosta preselekcja wyeliminuje buble z rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że kupiłem niedawno feedera Mikado z myślą o Wiśle. Tutaj link do posta gdzie opisuję wędzisko. Jeszcze nie miałem wędki nad wodą ale jest bardzo sztywna i sądzę że koszyczkami 120g. będę rzucał bez problemu. Dragon Silver edition c.w. 120g. za 400zł to przy nim klucha :mrgreen:Maniek może trafiłeś akurat na źle opisaną serię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek może trafiłeś akurat na źle opisaną serię.
Nie Mikado tak ma ,bo i inne serie sprawdzałem ,choć przyznam Mikado SHT nie widziałem , może być ok.
Co ciekawe sprzedawcy coraz chętniej idą na takie akcje.
To masz dobrych sprzedawcow ,przewaznie są tacy co chcą ci wcisnąć lipę i będą się zapierać że to dobry sprzęt ,choć sami w to nie wierzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć przyznam Mikado SHT nie widziałem , może być ok

To chyba nowość na 2009r. Moim zdaniem jak na 206 zł za ponad 4 metry kija to jest bardzo ok. Jakość wykonania nie powala na kolana, ale akcja i wyważenie wędziska przewyższa np. Browninga Ambition czy wspomnianego już Dragona. a to wędki sporo droższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras, 120g koszyka plus 40g zanęty, to ponad c.w. tego kija.

Można jechać maluchem 120 km/h i można jechać zwykłym Golfem.

Sam sobie odpowiedz jak wygląda komfort użytkowania jednego i drugiego w tych samych rejestrach.

Mam taki feeder Daiwy do 150g, moi koledzy z nad wody mówią, że to strasznie sztywna, pałowata wędka. Rzucałem nią nawet ca 180g, ale maksymalny ciężar wyrzutowy, który zapewnia mi taki komfort, że mogę swobodnie strzelić zestawem na rzece czy dużym jeziorze kilkadziesiąt metrów, określam na 120g.

Feedery to nie karpiówki, tym się bardziej lobuje niż rzuca z impetem.

Szczytówka jako sygnalizator brań wyklucza strzał z całej siły, to nie surfcast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras, 120g koszyka plus 40g zanęty, to ponad c.w. tego kija.

Można jechać maluchem 120 km/h i można jechać zwykłym Golfem.

Wcześniej łowiłem na rzece feederem 3,60 c.w. 75g koszykami 90g.+zanęta i jakoś dawałem radę.

Malucha też kiedyś miałem (łezka się w oku kręci, super samochodzik) i wielokrotnie jechałem nim ponad 120 km/h na prostej, BEZCENNE :mrgreen:

Twoja wędka to Team Daiwa Heawy Feeder? Marzenie, oglądałem w sklepie i jak bym miał tyle kasy to brałbym z zamkniętymi oczami. A co do techniki rzutów: to o czym piszesz to przecież oczywista oczywistość :grin:

obyś miał rację

Na rzece łowię od niedawna więc wymagania odnośnie sprzętu też nie są wygórowane, mam nadzieję że wystarczy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vasyl

Wszystko zalezy od umiejetnosci wedkarza.

Ja na Odrze przy lowieniu leszczy, w odleglosci 10-15metrow stosuje pickerka cw20gr.

Obciazenie to koszyk 20gr+ zaneta. Przy spokojnych rzutach nie widze najmniejszego problemu przy uzywaniu tego kijka.

Swoja droga, to producent niezle zanizyl cw. Zauwazylem, ze przy wedziskach DS producenci z sredniej i wyzszej polki maja tak w zwyczaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Mikado Golden Bay Feeder 360 c.w. do 140g. Łowiłem nim karpie na stawach i leszcze w odrze . Kijek fajny, dość lekki. W tym sezonie mam zamiar sprawdzić go przy połowie drapieżników na rosówke lub trupka. Najczulsza szczytówka ładnie sygnalizuje brania płoci i mniejszych leszczy. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras,

Wcześniej łowiłem na rzece feederem 3,60 c.w. 75g koszykami 90g.+zanęta i jakoś dawałem radę

Pewnie, że można, tylko to już nie to, odległość rzutu i jego celność pozostawia wiele do życzenia.

Malucha też kiedyś miałem (łezka się w oku kręci, super samochodzik) i wielokrotnie jechałem nim ponad 120 km/h na prostej, BEZCENNE :mrgreen:

Maluchów miałem z ręką na sercu powyżej 20-tu, na początku lat 90-tych, nic nie kosztowały, a radość wielka. BIS y silnikiem Lancii to już Pewex był i ciekawe spojrzenia Niemiaszków na berlińskim ringu przy 140km/h, szaleństwo, to zamykało budzik.

Twoja wędka to Team Daiwa Heawy Feeder

Tak , ten feeder, ale mimo tego, że jest to mocny kij, oceniam jego roboczy ciężar wyrzutu na 120g.

Co do sprzętu Mikado mam pewien sentyment, miałem kiedyś okoniówkę Lexus Saphir i wyciągałem na nią więcej szczupaków jako przyłów niż okoni, na które polowałem, jak to się mówi, to był bardzo koszerny kij. I tego życzę Tobie Miras, co by feeder był koszerny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze zmiana pytania czasem czyni cuda :wink:

ja mam Mikado Golden Bay Feeder 360 c.w. do 140g. Łowiłem nim karpie na stawach i leszcze w odrze .Polecam

I o to wlasnie mi chodzilo. Roznica w kilkunastu cm w stosunku do ogladanej przeze mnie, ale mam nadzieje ze nie bedzie mialo to zbyt duzego wplywu na akcje kija. Panowie, prosze o wiecej podobnych recenzji :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.