Skocz do zawartości
tokarex pontony

Dzierżno małe


Mody

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...

bylem dzisiaj, totalne 0, jakby ryb nie bylo, tylko przy brzegu plywaly duze plocie takie ok 30cm, jak tylko sie wstalo, od razu uciekaly

gadalem z innymi wedkarzami - 0 bran od 2 dni, ach ten wschodni wiatr

takie pytanko - gdzie zwykle macie efekty, bylem dopiero 2 razy i narazie badam miejscowki, ma ktos moze jakies mapy batymetryczne zbiornika,albo zna uksztaltowanie dna przy ktoryms z brzegow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tego co Ci tak moge napisać to efekty zawsze miałem tam od strony tzw "apaczy" tylko dostać tam wolne miejsce to graniczy z cudem ... (pociągałem tam ładne leszcze,) hmm następnie czasami z wiosny jak ładnie swieciło to trafiały sie karpie na tzw "bajorze" (taka spora zatoka przed wjazdem do rybaczówki). Kilka lat temu szło połapać ładne sandacze na ośrodu "energetyk" (aktualnie złowienie tam sandacza z brzegu graniczy z cudem ;p) co jeszcze ... a no to szczupaki na tzw "rowie" (taki jakby kanał za rybaczówka). Od kilku lat jeżdżę tam bardzo rzadko, jedynie za szczupakiem i za boleniem pobiegać czasami.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbys mogl zaznaczyc jakkolwiek, chocby literkami w paincie na tej mapce wyzej opisywane miejsca, to bylbym wdzieczny :)dzierznomale.th.jpg

w skrocie - czy apacze, sa wzduz torow, od 'gornika' ku kierunkowi pln-wsch? i czy ta zatoczka konczaca apacze, to wlasnie ta od karpi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, apacze to jest ten cypel (łatwo rozpoznawalny z powodu dużej ilości namiotów, ogródków gdzie posadzone są pomidory i inne warzywa tuż za namiotami) A to bajoro to jest ta zatoka między rybaczówką a ośrodkiem "Łabędź". Ja na Dzierżno w ostatnich czasach jeżdze tylko za drapieżnikiem. Zamierzam pojechać w sobote popołudniu pospiningować i potem z samego rana znów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom plotki ok 30cm, najmniejsza 27

ogolnie strasznie tam wieje przez co ciagle jakies zielsko wplywa mi na haczyk, mialem 2 taaaaaakie brania, ze az kij spadal z podporek, niestety ok 90% wszystkich byla doslownie pojedyncza, jesli od razu sie nie zacielo, to zwykle na tym byl koniec, dziwne :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

Doradźcie mi czy warto się wybrać na dzierżno małe chcę jechać na 4-5dni tylko czy sie opłaca ?

Ps. Jeżeli nie to napiszcie jakies jeziora na śląsku na których się opłaca. Głównie ryby karpiowate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Jak tam Panowie nad dzierżem ? w tamtym roku sandacz brał ? Jakie wogole efekty mieliscie ? Byłem tam w lato i wyciągłem 9 wegorzy .. a tak to nici .. zero sandacza szczupaka .. nici .. ciekawe jak zarybienia .. pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dzis

6h z łódki opłynąłem podręcznikowe miejscówki.

2 brania (jedno ja i kumpel jedno)

To wszystko....

Masa trącego się leszcza w szuwarach, masa!!

ZERO drobnicy...dopiero przy stanicy wędkarskiej widziałem troszkę płotek.

ZERO żerowania drapieżnika, wyglądało jakby tam ryb nie było.

Widziałem węgorza podpłynął do łódki:D, wyglądał na chorego.

OGROMNY stan wody i kiepskie wyniki wśród innych wędkarzy 40cm pistolecik (interesuja mnie tylko drapieżniki)

wrrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Dzierżnie Małym stan wody jest bardzo wysoki, od 20 lat tam bywam i tak wysokiej wody nie widziałem jeszcze. Na Energetyku w zatoce woda jest równo z brzegiem... czyli jakieś 2 może 3 metry wyżej niż zazwyczaj. Do tego napływa masa wody do jeziora nie wiem ile spuszczają ale nie wygląda to za dobrze, trochę lepiej wygląda sytuacja na Pławniowicach bo poziom jest wyższy może o 1m niż normalnie, może trochę więcej. Niestety napływają setki kilogramów śmieci do tych jezior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Siema jestem nowy zaniedługo wakacje własnie zdałem na karte wędkarska i chciałem sie wybrac na tydzien na Dzierzno Małe jakimi sposobami tam sie łapie ja ogólnie łapie tylko na spławik dało by rade tam łapac na spławik? i oczywiscie czym necicie i i na co łapiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że da się tam łapać na spławik. Polecałbym Ci 2 miejscówki. 1 to tzw kamienie (czyli odcinek między budowlanką a bodajrze ośrodkiem panda, brzeg wysłany kamieniami więc łatwo poznasz) odbywaja się tam zwykle zawody spławikowe. Idzie tam połapać naprawde fajne płocie a i leszczyk się trafi. 2 miejscówka to pomost przy stanicy wędkarskiej 2-3 metry od pomostu i głównie za leszczem i płocią. Trafiają sie czasami naprawde fajne sztuki. Na haczyk generalnie pinki i mady, podnęć na początku kilkoma kulami twardej zanęty a potem jak będzie Ci brało to systematycznie podnęcaj. Mam nadzieje że pomogłem. Jak pojedziesz to pochwal się wynikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.