Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Galeria przynęt spinningowych własnoręcznie wykonanych


roman gawlas

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym zaproponować konkurs na woblera roku. Na forum istnieje podobny konkurs na „robala roku 2008” niestety tam są tylko robale. Propozycja regulaminu także po części zaczerpnięta z tamtego tematu. (mam nadzieje, że autor się nie obrazi).

Propozycja regulaminu

1. Celem konkursu jest wybranie woblera roku 2009 hand made. Czyli takiego który zdobędzie najwięcej głosów oceniający bez względu co będą oceniali, czy piękno, kunszt wykonania, innowacyjność czy cokolwiek innego.

2. Za woblera uważam każdą twardą imitację ryby, owada, płaza, gada , fikcyjnego żyjątka, itp. cudaka który w wodzie porusza się w charakterystyczny dla woblera sposób (a nie jak ciągnięty patyk). Do woblerów zaliczam także gumo woblery i inne pokrewne wynalazki. Mogą to być wierne kopie filmówek.

3. Do konkursu można zgłaszać tylko przynęty amatorskie. Pod tym pojęciem rozumiem, że twórca nie założył jeszcze firmy produkującej przynęty lub nie sprzedaje dużych ilości uzyskując znaczący dochód.

4. Co miesiąc będą wybierane w drodze głosowania 3 przynęty miesiąca, które wezmą udział w wyborze woblera roku

5. Każdy może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 przynęty w miesiącu, wykonane przez siebie.

6. Woblery nie muszą być wykonane w miesiącu w którym je zgłaszamy

7. Woblery muszą poprawnie pracować w wodzie (te które pracują jak ciągnięty patyk, nie nadają się)

8. Raz zgłoszona do konkursu przynęta nie może być ponownie zgłoszona w innym miesiącu.

9. Każdy może oddać 1 głos na każdą wystawioną przynętę. (np. jeśli zgłoszono 35 przynęt to można oddać 35 głosów, z tym że na jedną przynętę można oddać nie więcej jak 1 głos)

10. Nie można głosować na siebie

11. Każda zgłoszona przynęta musi mieć niepowtarzalną nazwę np. „zemsta Saddama”, „numero uno”, „ciernik Mietka” itp. (ma to bardzo duże znaczenie dla sposobu głosowania)

12. Zgłaszać do konkursu przynęty można od pierwszego do ostatniego dnia danego miesiąca. Decyduje data postu.

13. Głosować można do 14 dnia następnego miesiąca. Np. głosowanie na ”woblera stycznia” zakończy się 14 lutego. Następnego dnia powinny być ogłoszone wyniki głosowania na każdą z przynęt, tak aby każdy mógł zobaczyć ile jego dzieło otrzymało głosów nawet jeśli nie znalazło się w pierwszej trójce.

Sposób głosowania

Nie wyobrażam sobie głosowania poprzez posty. To po prostu byłoby bez sensu.

Najlepiej to jakoś zautomatyzować. Nie jestem informatykiem ani znawcą możliwości forum. Wykombinowałem kilka sposobów.

Sposób 1 (wydaje mi się najlepszy)

Zaufana, rzetelna osoba jednym słowem jakiś wybrany przez nas admin, albo jeden z tych co jest na forum (o ile zechciałby się tym zająć) zakłada adres email na który wysyłamy nasze głosy według takiego schematu: w tytule wiadomości – Konkurs wobler „nawa woblerka na którego głosujemy” (bez cudzysłowu bo może się coś krzaczyć), w treści wiadomości nie trzeba nic wpisywać (lub cokolwiek jeśli inaczej się nie da jej wysłać).

Admin otwiera sobie skrzynkę na zakończenie konkursu ustawia sobie wiadomości według tytułu i już ma po kolei ułożone głosy na każdą przynętę (dzięki unikatowej nazwie przynęt). Wtedy łatwo sobie policzy ile jest wiadomości (głosów) o takim samym tytule. Przy okazji rzuci okiem czy ktoś nie głosował więcej niż raz na jedną przynętę.

Lub też tworzy sobie reguły wiadomości w programie pocztowy i wszystko policzy się automatycznie (jeśli głosów będzie naprawdę dużo).

Wystarczy zajrzeć do skrzynki jeden raz w miesiącu na zakończenie konkursu. Oceniam że to może mu zająć 1 godzinkę.

Wady: sposób głosowania poprzez email może powodować, że nie każdemu będzie się chciało go wysłać. Może gdyby znalazł się jakiś sponsor i ufundował nagrodę także dla głosujący to zachęciłoby do głosowania.

Admin musi zadbać by nasze adresy email nie trafiły do spamerów.

Kolejne sposoby raczej odrzucone ze względów technicznych

Sposób 2

Ankieta stworzona od samego początku. Jak pojawią się nowe zgłoszenia woblerów to edytuje się ankietę na bieżąco dodając do niej nową nazwę woblera i od tej pory można na niego głosować.

Wady: chyba nie można edytować postów (i ankiet ) po upływie 30 min. Czy są jakieś ograniczenia w ankietach co do głosowania np. czy można oddać tylko jeden głos czy ile się chce. Ciągle ktoś musiałby śledzić nowe zgłoszenia.

Sposób 3

Ankieta z nazwami woblerów stworzona dopiero po zgłoszeniu wszystkich przynęt danego miesiąca. I jakiś określony czas na głosowanie dajmy na to cały następny miesiąc.

Wady: nie wiadomo ile może być pozycji w ankiecie. Obawiam się że jakaś ograniczona ilość. Trzeba by chyba stworzyć nowy temat każdego miesiąca o nazwie „ankieta wobler stycznia” itd. Poza tym, żeby zagłosować trzeba by zajrzeć do nowego tematu a zdjęcia będą w innym.

Sposób 4

Jakiś przycisk do głosowania przy zgłoszonej przynęcie lub link po kliknięciu którego oddaje się głos.

Wady: nie wiem czy tak się da zrobić.

Wystawianie woblerów do konkursu

14. Zdjęcia woblerów wstawiamy w temacie: Galeria przynęt spinningowych własnoręcznie wykonanych.

Znakiem, że wobler jest zgłoszony do konkursu będzie podanie jego unikalnej nazwy. (najlepiej napisanej pogrubioną czcionką). Albo od razu wpisać „Konkurs wober Szalona Płotka” wówczas głosujący od razu sobie to skopiuje i wklei jako tytuł Emila (głosu) (oszczędzi parę sekund i uniknie błędów w pisowni).

Sugestie

15. Najlepiej wstawiać zdjęcie „Miniaturka na forum (zdjęcie otworzy się w pełnym rozmiarze)”

16. Najlepiej kilka zdjęć z różnych stron lub sprytne zdjęcie z wykorzystaniem lusterka (lub dwóch) dzięki temu można mieć na jednym zdjęciu świetnie zaprezentowanego woblerka.

17. Można wstawić link do filmiku z pracującym woblerkiem, by bardziej zachęcić do głosowania.

18. Najlepiej jeśli będzie to kompletny woblerek tj. razem z kotwiczkami.

19. Najlepiej jeśli zdjęcie będzie bardzo dobrej jakości. Dobre zdjęcie to połowa sukcesu.

20. Najlepiej jeśli odległość aparatu od przynęty przy robieniu zdjęcia będzie rozsądna. Nie ma sensu robienie zdjęć makro z 5 cm gdzie widać nawet odciski palców i każdą kropelkę farby. Co w połączeniu z kilkukrotnym powiększeniem na monitorze może stworzyć wrażenie niedokładności wykonania, podczas gdy przy normalnym oglądaniu jest absolutnie nieistotne. Według mnie rozsądna odległości jest taka jak przy oglądaniu w realu.

21. Najlepiej robić zdjęcie na tle zapałki lub miarki, by było widać wielkość przynęty.

22. Nie zapomnieć o unikalnej, niepowtarzalnej nazwie woblerka. To warunek konieczny by woblerek brał udział w konkursie. Nie wszystkie wrzucane woblerki w tym temacie muszą brać udział w konkursie, choć nic nie stoi na przeszkodzie by brał.

Nagrody

Nagrodą jest satysfakcja ze zwycięstwa lub otrzymanych głosów.

Można by też poszukać sponsorów drobnych nagród, wśród sprzedawców akcesoriów do produkcji przynęt, w zamian za jakąś nieuciążliwą reklamę na forum. Oczywiście za zgodą Administratora tego forum.

Czekam na Wasze sugestie i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

konktenbit te okonie to Twoje dzieło :?: bo jakoś nie bardzo mi pasują porównując obie fotki- straszna metamorfoza :lol:

Wpadł mi do głowy pomysł

stworzenia Galeri przynęt wykonanych własnoręcznie z których to raz w miesiącu wybralibyśmy "Przynętę Miesiąca" a później roku.Wystarczy zamieścić fotki z krótkim opisem

przynęty,myślę że w trakcie rozwoju tematu(taką mam nadzieję) możemy wnosić coś nowego

n.p. ufundować zwycięzcy jakąś nagrodę w postaci przedstawionych przynęt.Do udziału w galeri uprawnieni będą zarejestrowani użytkownicy forum,głosowanie na wybraną przynętę odbywać się będzie po zakończeniu miesiąca kalendarzowego przez tydzień, a ogłoszenie wyniku myślę zostawić adminowi. A może będą jakieś inne propozycje,chętnie wysłuchamy.

Cieszy mnie że znalazło się wsparcie, może teraz uda się ruszyć ten temat z miejsca, pora dobra bo i więcej czasu na struganie to i pochwalić się czym będzie.

Odnośnie regulaminu jedynie nie bardzo mi pasuje wzbronienie głosowania na siebie, pozostałe punkty są do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konktenbit te okonie to Twoje dzieło bo jakoś nie bardzo mi pasują porównując obie fotki- straszna metamorfoza

Obie, tzn które? Te z kleniowe i okonie, czy jakieś inne?

Jak by nie było okonie są mojej produkcji. Oklejone oczywiście, co chyba widać odrazu (oba mają identyczny wzór). Zresztą nie dałbym rady w ten spsób pomalować wobka, nie mam takiego talentu :) (jeszcze :twisted: ).

Jednak takie wykończenie traktuje jako ciekawostkę, osobiście wolę bardziej standardowe malowanie (jakieś paski od szablonu i bardziej wyraziste kolory).

Odnośnie konkursu a dokładniej głosowania to połączenie sosobu 3 i 4 było by najlepsze. Wtedy wszyscy mają równe szanse i wygoda głosowania oraz liczenia głosów duża.

Nie wyobrażam sobie głosowania poprzez posty. To po prostu byłoby bez sensu.

Najlepiej to jakoś zautomatyzować.

To bardzo ważne, ineczej konkurs raczej umrze po kilku edycjach.

Nagród nie oczekuje wystarczy mi jak wygram :twisted: hehe a woblera można zlicytować na rzecz haczyk.pl nie musi być to obowiązkowe i twórca uzna co z nim zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az tej jeszcze nie ukończonej seri sporo zostanie w pudełku :mrgreen:

Obrazek

Następna seria zadedykowana dla bolenia już w 40% przygotowana i czeka na swoją kolej :lol:

mozna wiedziec w jaki sposob zostala wykonana imitacja luski ? bardzo ladnie sie to prezentuje, moze jakas drobniutka siatka wklejona pod folie aluminiową ? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie było okonie są mojej produkcji.

Chylę czoła to już piękna robota, tylko czemu tego nie ciągniesz przecież dla samego perfekcjonizmu warto to robić, różnic nie trzeba szukać to widać.

moze jakas drobniutka siatka wklejona pod folie aluminiową ?

Dokładnie tak pod folią jest tiul, ale jest to opisane w temacie o wzorach łuski, przeglądarka się kłania :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roman galwas – przepraszam, nie zwróciłem uwagi, że Ty już zaproponowałeś taki pomysł. No nie ważne. Startujmy z tym konkursem, jak tylko uzgodnimy do końca wszystkie szczegóły. Wydaje mi się że do 7 stycznia powinniśmy się wyrobić. Najważniejsza rzecz to sposób głosowania.

Co do zakazu głosowania na siebie to rzeczywiście można go znieść z kilku powodów. Po pierwsze odpadłoby uciążliwe i trudne technicznie sprawdzanie czy ktoś nie głosował na siebie. Po drugie i tak jak każdy zagłosuje na siebie więc nic to nie zmieni w klasyfikacji a biorącemu udział w konkursie nie będzie przykro że nie otrzymał żadnego głosu :-)

konktenbit – co do ankiet, zagłosowałem w jeden ankiecie na forum by zobaczyć jak to działa. Okazało się, że można oddać tylko jeden głos. Gdy spróbowałem oddać następny głos na drugą opcję to wyświetlił się napis „brałeś już udział w tej ankiecie” i nie dało się oddać głosu.

Moim zdaniem to bardzo duży problem. Uważam, że powinna być możliwość wielokrotnego głosowania (na każdą przynętę jeden raz). Uważam, że nie sposób będzie wybrać tylko jednej przynęty gdy kilka (kilkanaście) będzie na takim samym poziomie. A co jeśli wszystkie będą świetne, ale jedna będzie wspaniała – wówczas ona zgarnęłaby by wszystkie głosy. Mógłby też wystąpić efekt psychologiczny polegający na głosowaniu na przynętę która już zdobyła najwięcej głosów. Poza tym, zdobywanie punktów ma też za zadanie mobilizować twórców. Miło jest zdobyć 100 głosów nawet jeśli przyjęta zajmie 10 miejsce w konkursie miesiąca. Dla twórcy będzie to oznaczało że 100 osobom się podobała, podczas gdy z opcją tylko jednego oddanego głosu w ankiecie, otrzymałaby ich 0 co nie byłoby mobilizujące.

Nie jestem informatykiem, ale wydaje mi się ze da się stworzyć taką ankietę (lub coś w tym stylu) która dawałaby możliwość wielokrotnego głosowania (na każdą przynętę jeden raz).

Z pewnością admin musiałby stworzyć taką nową formułę ankiety, o ile są możliwości techniczne i chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze efekty(raczej defekty hehe)mojej pracy nad wobkami.Jeszcze nie polakierowane poniewarz nie mam domaluxu,brak funduszy po swietach:) Wygladaja jak błoto przy złocie przy waszych.Co sądzicie o nich szanowni EXPERCI ?Idę w dobrm kierunku czy jest w nich cos zlego??Pomalowalem je cos w stylu kopytek realaxa które bylo zabójczo skuteczne na szczupaczki w mojej rzeczce:)pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzic chodza:) Sprawdzalem:) Ma moze ktos wiecej wobków na klenia ,lub ewentualnie po zimowym struganiu bedzie mial ?Interesuja mnie imitacje chrabąszcza majowego jakies biedroneczki i inne robaczki. Sam tez zaczynam je robic :)Cos w stulu tej biedroneczki z dolu:) Mogą tez byc inne imitujace rybkę:) jesli ktos bedzie mial jakies do sprzedania lub do wymiany prosze o kontakt pod numer gg 507160

post-5696-14544971912352_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleniowy Wobek trochę optymizmu całkiem nieźle sobie radzisz, do wiosny zrobisz kolekcje że nie każdy będzie się mógł taką pochwalić, a biedronka śliczna, skrobnij do mnie na pw :wink: coś Ci zaproponuję - już sporo czasu temu ogłosiłem licytację na woblerki kleniowe do wykończenia, wygrał ją kolega Asel wpłacił wylicytowaną kwotę ale po kilku monitach po woblerki się nie zgłosił, więc czekał już nie będę a nie bardzo się z taką sytuacją czuję więc jeśli wpłacisz jakąś kasę na konto haczyka to są Twoje, zerknij na aukcje na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kolekcja wzbogaciła się o nowego kiełbia, dzisiaj po testach (przez niecierpliwość złamałem szczytówkę od lodu na jej końcu), bardzo ładna spokojna dosyć szeroka praca powinna pasować zimnym pstrągom, trochę kolorek ciemny ale z tego stawu właśnie ciemne były, a obok mniejsze i jaśniejsze(stawy hodowlane PZW do zarybień), pewnie mniej zamulony.Efekt jak na fotkach :lol:

faba9e7914e62f19m.jpge9442df4587d6ee0m.jpg

długość 10+ waga 8g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sposób mocowania obciążenia podejrzałem u znajomego i wydaje mi się że przy tak małych wolerkach tak powiedzmy 2 cm długości i 4-5 mm grubości nie da się chyba zbytnio w inny sposób dociążyć woblerka żeby dało nim się dość daleko rzucać ( a dodam że te mojego kolegi mają drobniutką pracę nie wiem czy mi się to akurat udało uzyskać bo jeszcze nie były testowane nad rzeką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile czasu zabiera panu wykonanie takiego woblera?

Tego nie da się dokładnie przeliczyć , bo rozciąga się to na jakieś dwa-trzy tygodnie, po jednej czasem dwóch czynnościach odkłada się do wyschnięcia i tak powoli do końcowego efektu, tu nie wolno się spieszyć bo zniszczy się calą robotę. Njtrudniej jest pozbyć się tkanki i kostek z głowy.

Andrzej 18 tak myślałem, ja w jeszcze mniejszych jakoś upycham dociążenie w środek, ale ja używam drutu ołowianego, jest łatwiej wcisnąć w rowek na stelaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roman gawlas, Ale ja wcale się tak nie poczułem po prostu wybrałem taki sposób obciążenia woblerków łowiłem właśnie wobkami z tak mocowanym obciążeniem i ono się na mojej rzece w zupełności sprawdza a oprócz tego tak jak napisałem jest to dla mnie łatwiejszy sposób mocowania obcążenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

one mają swój niepowtarzalny urok i inność

I tak ma być :) . Potem ktoś zerknie tylko i powie aaa to tego z forum haczyk.pl ;) .

Zaletą jest to, że obciążenie jest nisko więc wobek pewnie nie bedzie się kręcił i w razie co można w łatwy spsób skorygować wagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.