Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Co nowego kupiliscie...


Tomek_N

Rekomendowane odpowiedzi

///Jak się nauczy to dość daleko bo multiki nie mają stałej szpuli./// - moze ktos mi powiedziec bardziej tresciwiej. Bo nie rozumiem wiem ze bardzo rozni sie budowa jak i wlasnie brakiem stalej szpuli i mniej wiecej wiem na jakiej zasadzie jest uwalniana zylka ale z tego co wiem to raczej na glebokie akweny i najlepiej z lodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość wobler129

ememiks ruchoma szpula jak naciśniesz przycisk to żyłka ucieka luźno szpula się rusza i żyłka się wysuwa. w zwykłym kołowrotku chjwytasz za żyłkę i żyłka się nie wysuwa. Dziwnie się to tłumaczy...

Gdy zarzucasz multikiem to musisz przytrzemać palcem szpulę tak jak w zwykłym kołowrotku przytrzymujesz żyłkę palcem bo inaczej żyłka się wysunie. Gdy już przynęta jest w powietrzu szpula jest rozpędzona i kręci się wysuwając żyłkę. Dlatego jest wiele splątań z początku bo jak przynęta wpada do wody to szybko trzeba zatrzymać szpule np. przekręcając korbką multika lub palcem zatrzymując szpulę.

Ja rozumiem co piszę ale nie wiem czy Wy zrozumiecie :lol:

Utwierając kabłąk w kołowrotku żyłka sama się wysuwa. Naciskając przycisk w multiku zwalniasz szpulę i ona się kręci odwijając żyłkę dlatego trzeba ją placem przytrzymać i jak weźmiesz zamach to puszczasz. Szpula jest rozpędzona i żyłka wylatuje z multika , rozpędzona szpula wysuwa żyłkę i trzeba zatrzymać szpule po wpadnięciu przynęty do wody bo inaczej szpula będzie dalej rozpędzona i będzie wysuwać żyłkę i będzie się plątało bo przynęta stoi w miejscu a żyłka się wysuwa...

Myślę że troszkę rozumiecie :roll::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spoko ja rozumiem tez wiem mniej wiecej jak dziala bo mialem cos takiego przez 5min ;) I wlasnie wydaje mi sie ze raczej na duze przynety ale i tak dalekiego rzutu sie nie wykona. A z tym zatrzymaniem zylki tez rozumiem przyneta wodzie a rozpedzony sila ciagu obrotowa szpula dalej by sie krecila.

Wiec zasada dzialania jest mi znana tylko wlasnie chodzilo mi o to jak mozna tym miotac przyneta skoro raczej moim zdaniem jest to kolowrotek do zadan jak pisalem z lodzi lub glebokiego zbiornika z brzegu.

Ale czy w polsce sprawdza sie taki sprzet? poza baltykiem? mysle ze idealne dla osob lowiacych w morzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

ememiks pewnie że się sprawdza wejdź i sprawdź inne fora typu multiplikator.pl - te fora są poświęcone specjalnie castingowi. Jest to normalne - jak spinning wiec łowimy tym na rzekach oraz jeziorach. Na morze ten mój by się nie nadał... bo jest na wody słodkie... na może są specjalne na wody słone :mrgreen:

A co do długich rzutów - to da się to zrobić.

A co do dużych przynęt... to nie koniecznie. Mój multik rzuca od 10g. Są multiki co rzucają od 4g....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim zastanowieniu i przeczytaniu wszystkiego co znalazłem na forum zakupiłem dzisiaj Shimano Catanę RD2500. Będąc w sklepie trzymałem jeszcze w ręku Dragona Maximę, ale koniec końców zdecydowałem się na Catanę. Czy zrobiłem dobrze okaże się w praniu czyli nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Ememiks, wszystko zalezy od sprzeciku no i przedewszystkim tez od umiejetnosci wedkarta :cool:

Maciek wie o czym mowie, no nie

:mrgreen:

A co do multika to dalej się uczę... rzuty wychodzą coraz lepsze i celniejsze :cool:

Łowiłem nim okonie lecz... ripper na 10g. główce na mojej rzeczce na okonia to nieporozumienie... dlatego tylko parę sztuk okonków łowię dziennie. 5g. błystką rzucam na połowę swojej malutkiej rzeczki i nią często łowię bo jest rozmiaru okoniowego ;)

Wobkami typu Slider, Skinner, Perch rzuca się dość dalek :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim zastanowieniu i przeczytaniu wszystkiego co znalazłem na forum zakupiłem dzisiaj Shimano Catanę RD2500. Będąc w sklepie trzymałem jeszcze w ręku Dragona Maximę, ale koniec końców zdecydowałem się na Catanę. Czy zrobiłem dobrze okaże się w praniu czyli nad wodą.

Ja jak byłem z nim 1 raz nad woda to byłem bardzo zadowolony. Wczensiej miałem jakiegos jaxona :oops: I dużo dalej sie zarzuca na Catanie bo łądnie układa zyłke i ma aluminiową szpule.

P.S i nadal jestem zadowolony :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wybrałem dobrze. Do tej pory uzytkowałem Dragona Vipera i też nie mogę na niego nażekać. Jak wcześniej napisałem "wszystko wyjdzie w praniu", po próbach ale to najwcześniej w przyszłym tygodniu, w odpowiednim dziale zdam relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim zastanowieniu i przeczytaniu wszystkiego co znalazłem na forum zakupiłem dzisiaj Shimano Catanę RD2500. Będąc w sklepie trzymałem jeszcze w ręku Dragona Maximę, ale koniec końców zdecydowałem się na Catanę. Czy zrobiłem dobrze okaże się w praniu czyli nad wodą.

Ja jak byłem z nim 1 raz nad woda to byłem bardzo zadowolony. Wczensiej miałem jakiegos jaxona :oops: I dużo dalej sie zarzuca na Catanie bo łądnie układa zyłke i ma aluminiową szpule.

P.S i nadal jestem zadowolony :mrgreen:

Wstydzilbys sie Jaxona z Shimankiem porownywac :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobler129 napisał/a:

Ja kupiłem dość tanio bo był zakupiony tylko do testów - tak robią bogaci ludzie.

Czy tym stwierdzeniem aby nie wywyższasz się ?

Wobler129 kupił ten multi od bogatego gościa który kupił go tylko do testów. Nic tu z wywyższania się MagnuM :wink: , a multi bardzo ciekawy. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiałem to tak, że wobler go kupił do testów, tym samym uważa się za bogacza

No to źle to zinterpretowałeś :wink: ale już wszystko jasne. :mrgreen:

A wracając do tematu:

Ostatnio kupiłem kołowrotek Dragon Maxima

http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=3&assortment=17&producer=39&kind=210

Promocyjna cena a kręcioł BOMBOWY :!::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.