Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Co nowego kupiliscie...


Tomek_N

Rekomendowane odpowiedzi

W minionym tygodniu" naciagnalem " sie na Ron Thomson zensorflex Pike 11". Skusila mnie cena bo to stary model. Chce nim ciagac makrelki a szkoda mi lepszego patyka do tej metody. W domu sprawdzilem go "na sucho" i 1. jest ciut za krotki, bedzie trzeba nieco skracac zestawy(gotowe). 2.czesc dolnika z neoprenem jest za "cienka', kiepsko lezy w dloni i bez rekawiczki sie nie obejdzie ! Do tego dobralem troszke zestawow i wiecej sie nie dalo bo "skarbnik " byl ze mna :sad: A,propos sprzet w aucie. Nie rozklada wam sie podlokietnik w tylnej kanapie :?: Pozdro, Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

a ja po niedzielnym moczeniu kija z którego przywiozłem tylko katar :mrgreen: dzisiaj na poprawę humoru zafundowałem sobie Konger Salva Tele Float Combo 410/25 i do tego kołowrotek Shimano Alivio 2500fa z przednim hamulcem , i od razu mi lepiej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja zamowilem na Allegro kolowrotek Shimano Catana FA 1000.

Posiadam wedke Konger Cross Max 7-25 i mysle ze bedzie dobrze komponowal z kolowrotkiem.

Co sadzicie o kolowrotku, trzymalem go w sklepie w rece i wygladal na sprzet dobrej konstrukcji za ta cene.

Jakie jest wasze zdanie?

pozdrawiam Bialagora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac duzo mi to nie mowi, biorac pod uwage ze wlasnie wyieralem jak najmnijeszy i jak najlrzejszy, bo dalekie rzuty nie sa mi potrzebne, bo choc san to duza rzeka, ale tam gdzier ja lowie czyli mozna powiedziec woda gorska glownie, dalekie rzutu to nie tutaj, wiec duza szpula z duza iloscia zylki jest zbedna.

Jezeli masz cos innego namysli to napisz dokladnie bo ciekawi mnie co doklanie miales na mysli mowiac ze chodzi o rozmiar.

Problemem moze byc ewentualnie male przelozenie bodajrze 4,6 ale moge sie mylic ,lecz mialem podobny z podobnym przelozeniem i bezproblemowo dawalem sobie rade.

Tylko teraz czekac i zlowic 1 rybe od 2 lat na spining bo 2 letnia przerwa w tym sposobie lowienia powoduje u mnie to ze jakos zapomnialem jak sie lowi tym sposobem.

Ale jakos sobie przypomne :P

pozdrowienia for Homegeon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon Millenium Seatrout 2.9m do 50g dwa składy.

0e944bc7d03d3e4am.jpg

No i otrzeźwiałem. Zachwyt nad poprzednim dragonem millenium prysł jak bańka mydlana, a ja w swojej hierarchii wędek umieściłem dragona wreszcie tam gdzie jego miejsce. Na końcu, ciut przed Jaxonem :twisted:

Wędka ładna, sztywna, niby wszystko OK. Ale. Pierwsze rozczarowanie jeszcze póki wędka jest w pokrowcu. Niby taki sam, czerwony jak w Power Jig-u ale zamiast z zamszu czy weluru jest zrobiony z jakiejś ceraty. OK. – nie zniechęcam się.

Kolejny dzień – próbuję przykręcić kołowrotek i… nakrętka od mocowania kołowrotka przeskakuje (nie da się jej dokręcić – tak jak by gwint był przekręcony) Oglądam dokładnie, nie jest uszkodzona ani pęknięta – to samo gwint. Gdy ją ścisnąć ręką problem ustępuje. Czyli jest po prostu tak okropnie źle spasowana!!!! Dalej, w czasie wędkowania plecionka zaplątuje się w oczko do wieszania przynęty (na dole blanku). Przy próbie rozplątania plecionka najpierw się dostaje do środka (jak??!?!?!?!) a potem samo oczko z brzdękiem odpada. Nie mam już problemu, bo u kolegi to oczko zardzewiało kompletnie już po tygodniu używania. Przyznaje mi się po chwili, że również przelotki zaczęły mu rdzewieć (niby SIC super duper).

Na domiar złego wędka została przysłana, więc nie mogę jej po prostu oddać a koszt przesyłki tam i z powrotem to praktycznie cena drugiej takiej wędki.

Podsumowując, Dragon to kolejny szmelc polskiej produkcji, jak widać nie tylko kołowrotki ale i wędki. Dobrze że otrzeźwiałam, szkoda że kosztem 280 zł

Nie polecam bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi jedynie o rozmiar, ponieważ sam zastanawiałem się nad zakupem rozm.1000 ale po oględzinach zrezygnowałem. mieści mało żyłki, a o plecionce nie wspomnę. no cóż jeżeli nie będziesz oddawał dłuższych rzutów(30-50m) to powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tomaszek ja to bym ta wedke kazal zjesc temu kto ja wyprodukowal, bo 280 taki szmelc to bym sie wqrwi ł i to bardzo, szkoda ze jak wyslesz im to nic nie zyskas, ale to przestroda przed takimi wedkami.

Pozdrawiam Tomaszek i zycze na przyszlosc Lepszy Zakupow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wolę dać więcej pieniędzy i kupić w sklepie i mieć pewność, a w razie czego mógłbym oddać, albo zamienić.
Ja się z Tobą zgadzam, tyle tylko że Dragona w Irlandii w sklepie nie kupię a ja głupi i naiwny dałem się przekonać że to taka zacna firma że warto....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wolę dać więcej pieniędzy i kupić w sklepie i mieć pewność, a w razie czego mógłbym oddać, albo zamienić.
Ja się z Tobą zgadzam, tyle tylko że Dragona w Irlandii w sklepie nie kupię a ja głupi i naiwny dałem się przekonać że to taka zacna firma że warto....
Sorki nie wiedziałem, że tam mieszkasz.Może akurat trafiłeś na taki model...

ps.Jak kupiłem kołowrotek Daiwy Regal 2500Xi-AB(nowy model ok.260zł,w sklepie)niby dobry kołowrotek, a piszczał oddałem i wziąłem nowy a drugi tak samo i oddałem(chyba jakaś wada konstrukcyjna)...a tak był miał te 260 zł wyrzucone :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon to kolejny szmelc polskiej produkcji,
Coś coraz częściej słysze takie opinie o dostojnym Dragonie.

Odnoszę warzenie ze większość sprzętu na naszym rynku jest juz produkowana na ilość nie jakość.

Ja stoję przed dylematem kupna właśnie Team Dragona wklejanki 2-10g i chyba będzie mi szkoda tych 350PLN chyba wybór padnie na Kongera lub Mistrala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek ... wiem ze posiadasz Shimano Hyperloop feederka ... a na to warto wydac 250 złotych ?? jak sie sprawuje i ktory sezon ?? bo ja chce to kupic na dniach ... i czekam tylko az mi szef za projekt kase przeleje ...

chce 3,66 110g lub 3,96 110g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek ... wiem ze posiadasz Shimano Hyperloop feederka ... a na to warto wydac 250 złotych ??
Warto. 2-gi rok już go mam. Wędkowałem i na rzece i na stawach i nawet w morzu - nawet tutaj w Atlantyku ciągnąłem dogfish-e i nic mu nie dolega. Nie rdzewieje (mimo kontaktu ze słoną wodą) wszystko gra, nic nie odpada itp itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek,

nie wiem jak wyglada sprawa z wysylka za granice ale...

jak ja w Niemczech dostalem kopsnieta wedke to wszystko zaplacil sprzedawca.

Napisz im Mejla co jest grane, niech placa za przesylke, szmelca Ci wciskac nie beda.

A ja chcialem w lecie kupic sobie Dragonka...chyba sobie odpuszcze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj zakupiłem drugi elektroniczny sygnalizator brań, gracke do niego, 2 paczki swietlików i zyłke... :D

a ten sygnalizator to jaki ?? taki jak poprzedni ?? sprawdza sie ?? moze cos wiecej powiesz ... jakas fotka albo lepiej link do sklepu jakiegos ( tylko to pewnie jedynie przez PW )... tez sie zastanawiam i nie bardzo wiem ile nalezy wydac zeby wiedziec ze nie wyrzuca sie kasy w bloto ... bo wle wydac 100 na porzadny niz 20 na smiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.