Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Co nowego kupiliscie...


Tomek_N

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Ja dzisiaj kupiłem:

Kołowrotek Shimano Catana 2500 RA;

Jakaś żyłka Midam 2x 100m (tak na przetestowanie, moze sie sprawdzi);

Kilka gumek;

Agrafki z krętlikiem i krętliki (na przypony);

Jutro rano ide testowac :wink:

POŁAMANIA ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Ja dziś kupiłem sprzęt potrzeby do zawodów spławikowych miałem bacika, wiadro zanętowe i krzesło a resztę dziś dokupiłem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu kupiłem kilka gumek. Można powiedziec że dzis kupiłem same perłowe z brokatem, -czemu? ... może sie sprawdziły. POLECAM rippery predator perłowe z brokatem (moim zdaniem najlepiej 7cm) :cool:

Połamania kija (...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie kupiłem, ale dostałem :wink: Stojak pod wędki (tu przy okazji piątkowej zasiadki na sumy) :mrgreen:

8fc1b6332f26c9afm.jpg

Trochę go zmodyfikowałem- z przodu mocniejsza poprzeczka a z tyłu pasowne zatrzaski na kij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mnie zaciekawiło, kłowrotek made in Japan i jak się sprawuje?? Jak pracuje itp.?? o trwałość nie pytam bo przez 10 tygodni to nawet Jaxon może sie nie rozlecieć :wink:

Przy wykonaniu tego kołowrotka uroda Red Arc blednie szybko. Dokładnosc wykonania, dopracowanie szczegołow o klase lepsze. Sam kołowrotek zadnych absolutnie wyczuwalnych luzów. Kreci pieknie ale ma przełozenie 6:1 a SPRO ma 5,2:1 wiec potrzeba nieco wiekszej siły zeby go rozpedzic ale sunie bardzo ładnie i widac, ze ma dobrze wywazony mechanizm. Przy kreceniu nie wydaje zadnych nieporzadanych dzwieków jak np moja Daiwa Regal 2500Xi ktora tez ma 10 łozysk, ale od poczatku miala luzy i dziwne dzwieki wydawała a tez troche kosztowala. Dodatkowe uwagi sa takie, ze kołowrotek ten przez swóje przełozenie niby jeszcze nie takie duze, ale juz jednak spore słabo spisuje sie przy uzywaniu z ciezkimi woblerami bo sciaganie głeboko pracujacego woblera o długosci 10cm na plecionce i w pradzie rzeki powoduje po 2 - 3 godzinach odczuwalne zmeczenie reki (kołowrotek oczywiscie kreci elegancko ale wymaga sporo wiekszej siły jego napedzenie)i dlatego tez kupie sobie jeszcze jeden Fujitsu z przełozeniem 4,5:1 wersja Quartz bez dopisku RED. Mam jeszcze taka uwage ze Fujitsu sa jakby troche ponadwymiarowe :) Red Arc 10200 jest duuuuzo mniejszy od Quartz 2000. Quartz 2000 jest wiekszy tez troche od mojego REGALA 2500, dlatego kolejny kupie w wersji 1500 :) Quartz Red moge polecic do połowu boleni na przynety nie stawiajace duzego oporu i rozne inne przynety wymagajace szybszego sciagania, albo dla ludzi przyzwyczajonych do wiekszych przełozen i łapiacych na przynety nie stawiajace wielkich oporów w wodzie. Chyba ze lubimy mocniej pokrecic :) Najpierw kupiłem ten kołowrotek do Daiwy Infinity Q 8-35gr, ale z powodu meczącego krecenia z wiekszymi przynetami w nurcie rzeki a zazwyczaj łapie na woblery od 9cm w góre przełozyłem go do Speedmaster-a 5-20gr i tutaj jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak jeszcze nie kupiłam nic.... a muszę bo po niedzielnym wypadzie szlag trafił żyłkę i tu dla zainteresowanych tematem "dlaczego nie Jaxon" - żyłka Super Strong o wytrzymałości 6kg uległa 25g koszyczkowi + zanęta :mad::mad::mad: Co mojego skłoniło, żeby to kupić :shock: A może to była najlepsza żyłka w naszym wędkarskim?

A więc jutro zakupy: priorytet żyłka (i to nie jedna szpula), koszyczki zanętowe i rurki. Jakie polecacie proste czy łamane :?: Osobiście wolę łamane, mój proste. Chyba kompromis: pół na pół :roll:

Znając życie coś tam jeszcze wpadnie, jak nie zapomnę to się pochwalę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak zwykle nakupiłem gumek

Przepraszam, ale jakoś mi się nasunął post nr 2

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=3428 ja nie wiem czy to ta pora czy jak :oops::oops: :oops: Ale "stary" już śpi, więc chyba samo skojarzenie :twisted:

Madi ... Ja tez mysle ze lepsze beda rurki łamane :lol:

No i jestem w domu :mrgreen: Wg mnie są najlepsze, nic się nie plącze, nie owija, a sama końcówka gdzieś z boczku nie odstrasza ryb, jak ta prosta, chyba z resztą :roll:

Jutro zaprowadzam dziecię do przedszkola, po drodze, oczywiście powrotnej wędkarski (o ile można to tak nazwać) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzis dojechal do mnie nowy sprzecik:

wędzisko Shimano Beast Master 2,4m, 5-20g

kołowrotek Shimano Exage 2500

Zobaczymy jak sprzecik bedzie sie sprawowal.

W sobote pierwsze połowy wiec zdam relacje jak sie sprawuje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Ja niedawno zakupiłem Multika Abu 4601C3

980afbb9690eadaf.jpg

b54094ae94f94df7.jpg

Oraz wędkę Jaxon Perseus Spin Cast 1,98m/35g - jedno częściowa, która powinna być u mnie na dniach :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

ememiks to multik castngowy coś jak spinning. Łowi się tym wobklerkami błystkami i gumami. Coraz więcej tego na rynku myślę że już więcej jest multików castingowych jak morskich :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

element52 multiplikator waży tak samo jak zwykły kręciołek.

1. Ten akurat waży 260g.

2. Jak się nauczy to dość daleko bo multiki nie mają stałej szpuli.

3. Ja kupiłem dość tanio bo był zakupiony tylko do testów - tak robią bogaci ludzie. 3 razy był nad wodą i był zakupiony tylko po to by sprawdzić jego jakość. W sklepach kosztuje koło 420zł. ja zapłaciłęm 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.