Skocz do zawartości
tokarex pontony

Regalica szukam rady


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 leszki i masa okonia ale rewelacji nie było. Jeszcze nie czas na dużego leszcza a urlop się kończy i zostaną weekendy :neutral: Oczywiście by było lepiej ale jak się na 50 przyponów jeden zawiąże źle to na 100 % trafi się na nim duża łopata i przy samym pomoście zerwie się :oops: Jedyny plus to że dzisiaj było mało ludzi i panował spokój :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Kocur, co tam w trawie piszczy (Cegielince), ja w środe troche polapalem ploci,przewaznie takie sredniaki ani mala ani duza(taka 20-25cm) od czasu do czasu trafila sie duza :lol: , brania byly slabe, jak na kanale w Kamieniu, 2-3sztuki i cisza na 10-15 minut, a po poludniu to wogóle przestala brac :cry: , miejscowi tubylce mowia ze jeszcze do konca nie weszla, i nawet z sandaczem i wąsatym jest cienko, pojedyncze sztuki. Mam taka nadzieje ze po tych sztormach co maja teraz byc ze sytuacja sie poprawi. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pomoczyłem tam kije i jak wszyscy potwierdzam że jeszcze nie czas na dużego leszcza, powoli zaczyna wchodzić ale jeszcze nie te największe sztuki. Płoć też już zaczyna więc jest całkiem wesoło i ciekawie. Wytaszczyłem 5 leszczy około 40 cm i jedną 32 cm płoć przez cały dzień.

Na murku jest pełno amatorów płoci że nawet nie ma gdzie pojedyńczego kija wcisnąć. Zastanawiam się czy nie popróbować po drugiej stronie mostu na wodach SUM-owskich :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Kocur, czyli wniosek taki, ze dopiero zaczyna ryba wchodzic, jeszcze troszke cierpliwosci, przymrozków :lol: i bedzie dobrze, zgadzam sie z Toba jesli chodzi o amatorow( do szalu mnie doprowadzaja jak wciskaja ci sie na sile- pól biedy jak ma pojecie o łapaniu ale takich to nie znajdziesz, ale to zaczyna sie juz robic niesmaczne jak gosciu ci sie laduje na chama i nie ma zielonego pojecia o lapaniu :evil: odechciewa ci sie wszystkiego. Ja mam zamiar uderzyc w środe i zobaczymy co tam w trawie piszczy :mrgreen: .pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby pan moderator ze Szczecina nie nakrzyczał na nas :mrgreen: to napiszę tak:

- Wiem że to nie umawialnia ale jakoś tak samo wyszło, sorry :oops:

- Siedziałem dziś na Cegielince od rana do popołudnia czego efektem było 8 płoci i 6 leszczy w tym dwie sztuki po 45 cm :razz:

- I najważniejsze że brały na zwykłą kukurydzę z puszki bez dodatków itp Więc czerwone robale zostają dla jazgarzy i okoni :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Kocur, co tam slychac nad woda, ja bylem we wtorek w oklicach mostu i nawet polapalem ladnej ploci, i co mnie zaskoczylo to to ze brala caly czas bez zadnych przerw, o 15 zwijalem sie a ona nadal brala, ale trzeba bylo do domu spadac, tubylce miejscowi mowia ze ta duza jest na Zalewie i juz niedlugo wejdzie na Regalice :lol: a wiadomo co za tym idzie :razz: sam wiesz co ci bede mowil. Daj znac jak bedziesz nad woda jakie sa wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że morska płoć zaczęła już wchodzić w Odrę, może to początki dopiero ;)

W długi weekend jadę poszukać sandała na fileta z gruntu, może jakiś drapieżnik trafi się na gumę :roll: Generalnie jestem nastawiony na dużego leszcza takiego powyżej 50 cm i morską płoć powyżej 35 cm :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się bo jakoś nie jestem pewien czy będą to etyczne foty. Drewniany pomost, ciasno itp A tak serio to mam zamiar w końcu zabrać aparat i postrzelać parę fot okazom i okolicy, takie małe obcowanie z naturą przez obiektyw :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocur te 40 i wyzej to sa narazie pojedyncze okazy, trafia sie 1 na 50, ale miejscowe dziadki(panowie ktorzy lapia tam od malego) mowia ze tylko slimak ten z wody i to co w muszli zyje, i takie ida z gruntu, mowia ze trzeba rzucac daleko w ten duzy nurt tam gdzie barki plywaja, nie wiem ile w tym prawdy, ale ja ostatnio pare 30-35 wyjalem 10metrow od brzegu, takze jak widzisz są różne szkoły, a prawda jest taka ze jak wejdzie juz do konca to ona wszedzie wtedy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika że duża płoć chodzi wszędzie i bierze agresywnie bardzo. Czasami na matcha wyciągałem duże sztuki 2-7 m od nabrzeża a czasami prawie ze środka nurtu. Przynęta biały, czerwony lub kukurydza, zestaw przegruntowany lekko tak żeby przynęta była wleczona lekko po dnie. Bardziej dotyczy to Cegielinki ale też sprawdzało się z samą Regalicą może poza wyjątkiem dalekich rzutów bo tam to już feeder musi wejść do akcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.