Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Regalica szukam rady


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda tylko,że w moich okolicach (Koszalin,Kołobrzeg )na jeziorach płoć o takich gabarytach i taka waleczna nie bieże :sad: No nic czasem wrto i pokonać te 150 parę kilometrów i powalczyć ze stadem ładnej płoci. I reczywiście uzbroiłem się tylko w kukurydzę, bo na białego jazgaże nie dawały za wygraną nawet z gruntu czasami do nich dołaczały krąpie,więc tylko kukurydz :wink:

Robko zakladam ze poruszasz sie autem, a zatem zeby dojechac na Cegielinke to jedziesz tak: wjezdzajac do Szczecina od strony MC Donalds i KFC jedziesz caly czas prosto glowna droga, jedziesz dosyc spory kawalek(3-4km) i przed wjazdem na most masz duza tablice do zjazdu w prawo na DĄBIE i właśnie tam jedziesz, i zaraz przed stacja paliw masz skret w lewo i zawracasz kawalek( doslownie 100-150metrow) i wjezdzasz pod sam most, tam masz maly parking na auto, i wtedy juz bedziesz na lowisku, lapanie tam jest kapitalne, auto w zasiegu wzroku, a jak nie pada to nawet i w kapciach mozna siedziec. pozdrawiam. Artech dobrze mowi jesli chodzi o slimaki z wody, tylko jest ciezko nazbierac i trzeba wiedziec gdzie sa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

robko, cichy, na Cegielince płoć jest i to duża, powyżej 30 cm to norma. Leszcze i leszczyki, krąpie i krąpiki, sumy, rozpióry - tak to wygląda. Trafiają się też liny :roll: Ryba bierze na białego, czerwonego, kukurydzę. Z robakami jest mały problem bo są jazgarze i małe okonki czyli wiadomo co się dzieje :mrgreen: Generalnie jak pojawicie się uzbrojeni w kukurydzę to dacie radę :mrgreen: trzeba nęcić żeby przytrzymać rybę w łowisku i nie zrażać się tłokiem czasem panującym tam a szczególnie w weekendy bo jest to bardzo rybne miejsce.

Czasami miło jest popatrzeć jak przy powierzchni atakuje drapieżnik którego też tu jest niemało z tym że co i jak to już nie powiem bo ja ćwiczę białoryb.

Kocur dziekowa za info, z tego co piszesz to widze ze ryba weszla juz, powiedz mi czy splawikowcy lapia z brzegu czy narazie z gruntu wszystko idzie. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robko, takie jakie trafisz to nabijaj, wbrew pozorom płoć ma duży ryjek więc ze smakiem zaciągnie. A jak będzie za duży dla płoci :roll: to jest szansa na leszcza większego.

Co do pomógł to jak nie możesz zaznaczyć u gościa (ta opcja tylko jeżeli jesteś autorem tematu) to pisz PW do moderatora a ten Ci pomoże i zrobi to co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już mowa o tych ślimakach ... to każdy pierwszy lepszy ślimak z wody ? taki ze skorupką ?

Bez skorupki, trzeba mu zrobić eksmisję z muszli i na haka. Płoć żeruje na wszystkim mięsnym co jest w jej środowisku, małże, ślimaki, pijawki itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocur powiedz jeszcze w jaki sposób nazbierac tych slimakow, bo z tego co widzialem to one siedza na dnie i prawie ze są niedostepne, zdradź tajniki zdobywania ich, podobno dobrym zamiennikiem tych ślimaków są świeże krewetki, obojetnie jakie aby nie mrożone, niewiem ile w tym prawdy bo nie probowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cichy, jak mi się trafi z zaczepu to wtedy zakładam ;) a jak mam możliwość to zbieram przy brzegu. Rewelacji na Cegielince pod względem zbierania nie ma bo brzeg nie sprzyja temu :neutral: Krewetek nie testowałem więc Ci nie powiem. Generalnie białoryb bierze na wszystko naturalne co jest przy brzegu i na brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Cegielince byłem w poniedziałek i wtorek lub wtorek, środa ;) z tym że na pomostach. Jak jest droga wzdłuż Cegielinki to pod sam koniec jest taki teren ogrodzony i od niego prowadzi dróżka do kanału. Od niedawna właśnie tam przesiaduję ;) Jutro mam w planach siedzieć tam od około 8 rano.

Też trafia mi się dużo pustaków :neutral: Ostatnio połapałem duże płocie i trochę leszcza. Okoni i krąpi nie liczę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no widzisz Kocur, dobrze wiedziec o tamtej miejscowce, ale spokojnie, ja raczej wjezdzam autem pod most i obok niego lapie, i nawet jest calkiem dobrze, jest gleboko, sa tez dolki ze slimakami, a pod mostem jest wyplycenie( czasami lepsze sa tam wyniki niz na glebinie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.