Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zalew Sulejowski


strazNICK

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie z leszczem jest nad zalewem coraz gorzej. Kłusownicza chołota i niestety też "wędkarze" - mięsiarze robią swoje. Ile to razy słyszałem na brzegu - "Panie kiedyś to było ryby, pełne siaty się wyciągało, nie było co już z tym robić to się rozdawało po ludziach"... Ręce opadają bo takich pacanów jest cała masa...Pozdrawiam prawdziwych wędkarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 320
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam,

Pewnie zgadzam się w zupełności.

Ja mam 27 lat i jeśli moje dziecko się kiedyś zapyta Tato gdzie są ryby to powiem że twój dziadek i pradziadek spuścili je do klozetu.

Bo taka jest prawda młodzi wędkarze, nasi ojcowie i dziadkowie odpowiadają za taki kolej rzeczy.

Również pozdrawiam wszystkich prawdziwych wędkarzy.

Ja ogólnie jestem za radykalną zasadą w ogóle nie zabierania rybek do domu (złap i wypuść).

A jak mi ktoś powie, ze niepotrzebnie kaleczę ryby to mu odpowiem, że pewno jak je zabijam to ich nie kaleczę :), tylko

głaszczę tłuczkiem po głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Byliśmy w trójkę 9 czerwca i noc na 10 w Karolinowie - zero brań leszcza, a w nocy zero snadacza. Następny wypad dwudniowy w trzyosobowym składzie 17 i 18 czerwca w Zarzęcinie niestety podobnie. Za pierwszym razem przeszły trzy burze, a z kolei drugim razem w nocy temperatura spadła nad wodą do plus 5 st. C. I tylko nadzieja w tym, że nietrafiliśmy w pogodę, chociaż drugim razem w zarzęcinie gościu obok nas złowił nad ranem dwa leszcze ( my w tym czasie rozgrzewaliśmy się w samochodzie, a wcześniej zanim przyjechaliśmy wieczorem złowił dwa niewymiarowe sandaczyki na spinnig). Ale nie poddajemy się 24 lub 25 czerwca znów dwudniowy wypad Barkowice Mokre albo ponownie Zarzęcin. Jak ktoś wyczai, że się gdzieś, coś ruszyło proszę dać znać. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my byliśmy na czterodniowej zasiadce (czwartek-niedziela) w okolicach Tresty. Padło kilka leszczy w przedziale 1,5-2 kg. Co ciekawe, wszystkie brania miały miejsce zawsze między godziną 8.00 a 9.00 rano... Były jeszcze dwa sandaczowe brania ale ryby za każdym razem się spinały...

e921111e2de2dab7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

1. Data: 2009-07-22

2. Łowisko: Zalew Sulejowski

3. Pogoda: Słonecznie lecz wietrznie .

4. Przynęta/zanęta/sprzęt: Zanęta leszczowa Gutkiewicza STRONG , czerwia które zostały z pinek.

5. Ocena: 6/10

6. Podsumowanie/wnioski: Złowione 3 rybki leszcze , jeden około 1,5 kg ; dwa jakieś 2,5 kg . Zdjęcia poniżej :

i kto powiedział że nie można złowić na zalewie Sulejowskim, to nie ja złowiłem a spisałem z Wędkarze Info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

W najbliższych dniach wybieramy się nad zalew z nastawieniem na szczupaka. Znajdzie się ktoś zorientowany w temacie szczupaka na Sulejowie? Planujemy wędkować z łodzi w okolicach Bronisławowa. Dzięki za wszelkie informacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sulejowskie opowieści - Podbieranie - przytulanie

Facet siedział na pontonie kilkanaście metrów ode mnie. Łowiliśmy na skraju trzcinowiska: ja płotki, on coś kombinował z żywcem. I to sporym żywcem w postaci pokaźnych krąpi. Od czasu do czasu kątem oka kontrolowałem duży, jaskrawy spławik sąsiada, ale brania nie zauważyłem. Dopiero nagły ruch kazał mi spojrzeć w bok. Facet coś holował, a właściwie robił co mógł, by to "coś" nie wyholowało jego. Zapierał się o burty pontonu, a żyłka aż furczała. W końcu ryba zaczęła słabnąć. Mój sąsiad wziął się za "pompowanie", odzyskując mozolnie utracone metry dystansu. Na wodzie pojawił się gejzer, później następny... Duży szczupak! Był coraz bliżej. Jeszcze chwila i zobaczę go przy burcie pontonu. Ale gdzie tam! Burta pontonu wyraźnie nie spodobała się szczupakowi. Nagle zmienił taktykę i energicznym ślizgiem wbił się w trzcinowisko. Koniec? Facet parę razy bezradnie machnął wędką, a potem... powoli zsunął się do wody! Sięgała mu do połowy piersi, gdy brnął rozgarniając trzciny. W pewnym momencie pochylił się, obiema rękoma przytulił szczupaka i tak trzymając w objęciach wyniósł go na brzeg. Ryba miała prawie 9 kg

to opowieść dla Roberta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.