Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zalew Sulejowski


strazNICK

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 320
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bardzo istotna jest tu nieuchronność kary, co można by było uzyskać przyznając powiedzmy 50% wysokości wypisanego mandatu na konto strażnika który wytropił wykroczenie. Zmniejszałoby to też ryzyko łapówek, a wysokie prowizje za mandaty mobilizowałyby strażników do rzetelnej pracy. Co sądzicie o takich pomysłach?

takie mandaty nakłaniałyby strażników do naciągania rzeczywistości pod to, aby zarobić parę groszy!

alt to nie ten temat! jeśli chcecie kontynuować dyskusję załóżcie nowy, podobnie w temacie umawiania piszemy o planowanych spotkaniach nad woda w większych grupach. Trzymajmy porządek na naszym forum, tak aby każdy mógł z niego korzystać z przyjemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zalewu to jest on nękany przez kłusowników i to jest największy problem prócz plagi sinic od których w okresie letnim woda jest dosłownie zielona i to nie tylko przy brzegach. Niektóre źródła przebąkują nawet o tym że zalew umiera. Trzeba coś w końcu z tym zrobić i my wędkarze nie możemy pozostać tu bierni! To zdecydowanie większy problem niż zastanawianie się na jaki kolor błystki mogą wziąć nieliczne już, zdziesiątkowane szczupaki (a raczej szczupaczki). Jeśli ktoś ma jakieś informacje na temat działalności (lub jej braku...) na rzecz ochrony naszego zalewu niech podzieli się nimi na tym forum. Może udałoby nam się skrzyknąć jakąś wspólną inicjatywę, sygnalizować problem gdzie tylko się da. Polska niestety nadal jest ekologicznym ciemnogrodem (patrz ostatnio wracający temat doliny Rospudy). Jeśli nic z tym nie zrobimy na ryby niedługo będziemy jeździć do Szwecji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Edmund, wiem ,że w sezonie łowiska w Zarzęcinie zwykle nie zawodzą i o ładnego leszcza nie jest trudno, ale teraz nie wiem jak jest z rybami. Jak w zeszłym roku na przełomie maja i czerwca łowiłem to nie miałem podstaw do narzekania bo brały jak głupie. Ciekaw jestem czy teraz gryzą :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Byłem w tym roku już kilka razy w Zarzęcinie, mało wędkowałem bo zająłem się głównie pracami na działce, ale z tego co mogę Wam napisać na temat ryb to skubią głównie małe płotki i leszczyki na delikatne zestawy. Ponoć zdarzają się też duże płocie,ale ja żadnej takiej w tym roku nie złowiłem. Tym rybom jednak warto już dać jednak spokój, bo lada moment pójdą na tarło i brzuchy mają pękate od ikry. Ja czekam już na 1 maja, wtedy obowiązkowo pobrodzę ze spinningiem za szczupakiem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Jestem karpiarzem i mam takie pytanko czy na sulejowie jest go trochę.

Jeżdziłem z bratem koło barkowic ale dwa lata bez karpia.

Czy wiecie gdzie można go zlokalizować na tym zbiorniku.

Troszke się Sulejowem już rozczarowałem po tylu nie udanych zasiadkach.

Jeśli ktos wie niech pisze na mail albo gg lub tutaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie zobaczyć pańskie zdjęcia faktycznie ładne.

Czyli mówi Pan, że nic się jeszcze na Sulejowie nie ruszyło.

A gdyby Pan jechał na karpia w które miejsce sulejowa by się pan wybrał ?

Ja w przyszłym tygodniu jade na karpia na cieszanowice ciekawe jakie będą rezultaty.

Będziemy łapać od 14 do 17 koło tamy .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszanowice tam trzeba przynęte na karpia wywozić do koryta , dobrze mieć echosonde . Dwa lata temu w lipcu to wszystkie rybki stały w korycie,a nie dorzuci się z brzegu za daleko i nie masz pewności że jesteś w korycie.

Do zobaczenia nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A właśnie czy na Sulejowie udawało się Panu złapać karpia jeśli tak mógł by mi pan powiedzieć gdzie koło jakich miejscowości najczęściej je łapią. Sulejów duży jest.

Myślałem że może gdzieś bliżej tamy czy będzie to dobry pomysł ??

Bo skoro w Cieszanowicach koło tamy to może na Sulejowie też.

Powiem tylko, że nie biorę karpików do domu i nie zabijam ich więc może pan powiedzieć śmiało. Jeśli nie chce pan na forum mogę podać mail kat6665@wp.pl. Był bym wdzięczny za informacje.

Pozdrawiam,

Połamania kija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli chodzi o leszcza to bylismy w weekend w Zarzęcinie i w ciągu dwóch dni nawet jednego brania nie mieliśmy, myślę że leszcz wciąż się trze... W kwestii karpia niewiele mi wiadomo... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.