Skocz do zawartości
tokarex pontony

Czas zadać sobie kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 463
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Zacznę ja :cool: na początek od tych zagadnień, które otrzymałem na pw:

"Przyszłość haczyka jak i innych forów wędkarskich to specjalizacja w danej dziedzinie-dziedzinach wędkarskich. Nie da sie rzeczowo rozmawiac w tym samym gronie o wedkarstwie muchowym, połowach morskich czy wedkowania tyczką."

Czy wobec tego w przyszłości powinniśmy się specjalizować tylko w niektórych dziedzinach, np: tylko spinning, grunt, rezygnując np: z "muchy" bo niewiele się u nas o niej pisze, czy mimo wszystko zakres haczyk.pl powinnien obejmować wszystkie dziedziny wędkarskie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum rejestrują się także użytkownicy "tymczasowowi", którym nagle wypadł jakiś problem, czyli nie chce mi się czytać, więc piszę temat "Potrzebuję pomocy!" lub w lepszym przypadku mają parę dni mocnego uczestnictwa i giną.

Czy w związku z tym w przyszłości rejestracja na forum dla takich użytkowników powinna być w jakiś sposób dodatkowo ograniczona lub weryfikowana po jakimś czasie, np: brak aktywności przez określony czas powoduje utratę konta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowi Moderatorzy

Forum jest coraz "większe", coraz więcej tematów, ponad setka postów dziennie, kilku -kilkunastu nowych użytkowników dziennie, nowe kategorie podkategorie w planach... bedą potrzebni nowi moderatorzy.

Co mi i obecnym moderatorom przy wyborze podpowie intuicja to jedno. Niemniej chciałbym też poznać wasze zdanie na temat co do kryteriów wyboru nowego - nowych moderatorów.

Stąd, jakimi kryteriami się kierować, czy chcecie też sami zgłaszać swoje propozycje, głosować na daną osobę?

Kogo obecnie widziałbyś w roli moderatora na forum i dlaczego (konkretna kandydatura - y)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"TOP" tematy, nowe kategorie, podkategorie na forum

Zagadnienie i zapytanie na podstawie postu Mirosława.

Mamy wiele, tematów "topowych" czy "przyklejonych" właściwie każdy jeżeli ma pomysł może taki nowy temat założyć.... niemniej być może jakiś szczególnie nam brakuje, np: OPOWIEŚCI WĘDKARSKIE, CIEKAWE ARTYKUŁY, KULTURA WĘDKARSKA, (jak należy postąpić w danej sytuacji), KULTURA WĘDKARSKA (czego nie należy robić), NIEDOZWOLONE (ZNANE) METODY POŁOWU, OPOWIEŚCI WĘDKARSKIE"

Jakie macie pomysły na nowe "top" tematy?

Mamy wiele kategorii tematycznych i podkategorii, ale być może i tu należało by coś zmienić lub np: wyodrębnić.

Jakie macie pomysły na nowe kategorie lub podkategoriie na forum lub czego wam na forum brakuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil użytkownika

Poruszam to zagadnienie ponieważ osobiście np: bardzo by mi zależało na tym aby każdy w profilu podawał przynajmniej z jakiego regionu jest. Myślę, ze łatwiej było by nam się poznawać i integrować.

Czy próbować wymagać takiej opcji jako obowiązkowej i czy oprócz tego widzielibyście jeszcze jakieś inne zmiany, opcje w profilu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Społeczność

Dzięki forum wspólne kontakty, przyjźnie, relacje nie tylko wędkarskie. Ale ponadto po za forum przed nami II Zlot, w międzyczasie wiele umówionych spotkań nad wodą lub przy innych okazjach. Są haczykowe koszulki, czapeczki i zapewne będą kolejne... A może jakieś stowarzyszenie, klub, własne miejsce nad wodą...

Jak jeszcze widzielibyście integrację i budowanie społeczności haczyk.pl w przyszłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i parę spraw odemnie, nie będę ukrywał, ze spraw dla mnie bardzo istotnych.

Sprawa techniczna - Zabezpieczenie serwisu i forum pod względem działania i funkcjonowania w przyszłości.

Serwer wirtualny na którym obecnie znajduje się serwis i forum, jest wykupiony w czołowej firmie hostinngowej w kraju w najwyższej możliwej opcji. Do tej pory dawałem sobie radę, obecnie daję sobie radę i zapewne dalej też z utrzymaniem tego pod względem finansowym, gdyby nie to....

...że jak się okazało kilka tygodni temu. Wraz ze wzrostem oglądalności i generowanym ruchem, wzrostem zasobów forum i kilkoma innymi kwestiami, obecny serwer zaczyna być niewystarczający i zbyt obciążany... Informację o tym otrzymałem od dostawcy usługi a jako, ze niezamierzam ani drastycznie z czegoś rezygnować, czy czegoś ograniczać a tymbardziej zamykać z tego powodu forum, pojawił się poważny problem. :sad:

A problem polega na tym, że w najlepszym razie nie zostanie przedłużona umowa na serwer a zostało ok 80 dni. :neutral::???:

Niemniej jako, że osobiście wiem, że w różnych dziedzinach jest setki większych for, nawet kilkanaście razy, zacząłem poszukiwać rozwiązania tego problemu. No i oczywiście jest :cool: Poprostu najlepiej mieć bardziej "własny serwer" tzw. "dedykowany"... no ale niestety i tu "zimny prysznic" :???: koszty są kilkakrotnie większe. W każdym razie nawet jak będziemy na obecnym serwerze dłuższy czas ponad obecną umowę to prędzej czy póżniej będziemy potrzebować własnego.

No i obecnie mam kolejny problem.

Oczywiście nie poddaję się w związku z tymi problemami, szukam rozwiązania tego problemu. Rozważam możliwość wejścia inwestora - inwestorów itp. Przewiduję w przyszłości inny "statut" serwisu, czyli komercyjny i spodziewam się wtedy braku tego problemów.

Niemniej póki co będzie mi ciężko wykupić i utrzymywać taki serwer a i w tym wypadku wraz z dalszym rozwojem serwisu też będą rosły koszty.

Stąd zapytam, czy obecnie jesteście w stanie pomóc mi przygotować się do takich zmian technicznych i wspólnie zabezpieczyć finansowo serwis i forum przed takimi problemami?

Czy w związku z tym macie jakieś oczekiwania wzamian, np: tak jak na innych forach sponsorzy są wyróżnieni innym kolorem, należą do grupy itp.

A może macie jakiś inny pomysł?

Sprawa własnościowa - jestem właścicielem domeny haczyk.pl i całego tego "pozytywnego wędkarskiego zamieszania" :wink: Teoretycznie i praktycznie decyduję o jego istnieniu. Niemniej mam świadomość i poczucie tego, że wszyscy budujemy serwis i forum haczyk.pl i uważam, że jest ono, chociażby pod względem wiedzy i informacji tu zebranych oraz wędkarskiego klimatu jaki tu jest, naszym dobrem wspólnym.

Nieprzewiduję zmieniać tego w przyszłości nawet jeżeli haczyk.pl będzie komercyjny czy miał jakiegoś inwestora.

Nieprzewiduję, również skorzystania z ofert które otrzymuję, czyli odkupienia domeny i serwisu ( no moze przy siedmiocyfrowej w euro się zastanowię :wink: )

A poważnie. Jaki by nie był statut haczyk.pl w przyszłości. Piszę o tym bo czasami się zastanawiam, co zrobić w momencie gdyby: odpukać "te najgorsze rzeczy" ale np: z powodów zdrowotnych, życiowych lub zawodowych w przyszłości w pewnym momencie mnie zabrakło na jakiś czas lub na dłużej.

Jak wtedy wam zostawić tą wiedzę, to co wspólnie wszyscy tu tworzymy i budujemy, to całe forum, kontakty, społeczność i żeby to dalej tak jak teraz funkcjonowało? :cool:

Kto przejąłby odpowiedzialność i podejmował decyzje?

Tym samym zaczynam mysleć o jakiejś formie decyzyjnej. Tak jak jest organ administracyjny( czyli ja i moderatorzy), który stara się dbać na forum o porządek i pod względem przestrzegania regulaminu ( swoją drogą, nieżadko mylnie odbierany jako władza absolutna i o wszystkim decydujący).

Tak chciałbym aby w jakiś sposób na forum istniał organ decyzyjny, który tworzyłby się i funkcjonował w naturalny sposób ( bez względu na to czy ktoś przy okazji będzie odpowiadał za co innego, czy zajmował się czymś dodatkowo) i decydował o najistotniejszych sprawach.

Ja mam pewien pomysł, niemniej chciałbym poznać wasze? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do udzielania odpowiedzi na powyższe zagadnienia w utworzonych dwóch tematach - ankietach w których odpowiedzi będą niewidoczne dla innych użytkowników.

Tam można spokojnie i bez sugerowania się innymi, oraz bez "sympatycznych uwag" innych użytkowników :wink: śmiało pisać według własnego uznania i przedstawiać własne opinie i racje. Dzięki temu i ja na spokojnie ogarne wasze propozycje. :cool:

Zagadnienia część 1:

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=3608

Zagadnienia część 2:

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=3609

Natomiast na "gorącą" dyskusje i wymianę argumentów co do powyższych zapytań jest otwarty ten temat. :!::!::!::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Moze by zmienił wyglad forum jakies zywsze kolory.

Tak sobie pomyslałem.

Forum nie moze byc mono tematyczne.

nie powinno sie wyrzucac ludzi którzy rzadko odzywaja sie na forum albo wcale.

Bo przecierz nie oznacza to ze nie czytaja .

Jesli chodzi o moderków to moderkiem powinien byc nie koniecznie dobry wedkarz tylko człowiek madry.Na dzien dzisiejszy dołozył bym z 4 moderków.Andi dwie sety wiesławek essox p czy tomaszek ten ostatni porobiłby szybko porzadki. cholera cos poknociłem bo moje pisadło miało byc nie widoczne.

Stale jestem rozkojarzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Zielen jest juz na sasiednim i bardzo zaprzyjaznionym forum :lol: takze moze cos innego.

cos oryginalnego tylko co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no to może coś słonecznego..... albo no nie wiem coś żywego, byle nie róż.....

A może delikatne tło (maska) z rybkami albo jeziorkiem :roll:

P.S. a może ankietę zrobimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o moderków to moderkiem powinien byc nie koniecznie dobry wedkarz tylko człowiek madry.

no tak ale skąd będzie wiedział czy ktoś pisze na temat skoro nie będzie miał o tym zbyt dużego pojęcia??

Moze by zmienił wyglad forum jakies zywsze kolory.

na pewno forum powinno zmienić (poprawić) szatę graficzną, jak i poprawić panel obsługi.

nie powinno sie wyrzucac ludzi którzy rzadko odzywaja sie na forum albo wcale

Ale można sprawdzać czy się logują. Wiadomo że dużo niezarejestrowanych osób czyta info na Haczyk.pl, warto też ich jakoś zachęcić do tego by się rejestrowali i brali czynny udział w dyskusji czyli w tworzeniu forum, jak i w rozwoju.

ten ostatni porobiłby szybko porzadki

Dawno Tomaszka nie było na forum, mam nadzieję że się nie obraził ale.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz mozna pisac

To ja proponuje Tomaszka na moderatora

Mysle ze wyboru nie trzeba uzasadniac bo plusow jest max duzo

Minus widze tylko jeden - ze go ostatnio jakos nie ma :???:

Proponuje cos konkretnie ustalic ze zlotem :cool:

Urlop zabukowany a poki co nie wiem gdzie mam ruszac :???:

Mysle ze pomysl z wyrzucaniem osob jest zly co najwyzej mozna usuwac konta typu szeryf1, szeryf2 itp gdzie ktos po prostu zapomina hasla i otwarcie sie przyznajac zaklada kolejne

W profilu uzytkownika powinny byc na mus do wypelnienia pola wiek i miejscowosc

Organ decyzyjny o ktorym pisal Tomik - ciezko mi sie wypowiedziec kto by mial nalezec o czym decydowac jakie kompetencje miec - jakos nie bardzo potrafie sobie wyobrazic ten pomysl i intencje bo to raczej standardowo modzi decyduja o wszystkim itp itd

Kwestie finansowe ktore poruszal Tomik

Mysle ze kilku zapalencow ktorzy by cos tam dorzucili w miare mozliwosci by sie znalazlo

Pytanie tylko jakie w przyblizeniu sa koszty serwera dedykowanego

Po prostu w tych dwoch kwestaich padlo za duzo ogolow a malo szczegolow

Ciekawi mnie opinia reszty forumowiczow

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderatorem nie może być na pewno ktoś kto chce wtłoczyć do mózgów swoje zdanie, nie biorąc pod uwagę co kto myśli i jakie ma zdanie.

Owszem może się z kimś nie zgadzać ale podając konkretne argumenty a nie na zasadzie "bo tak i koniec".

Kolejna sprawa: moderator musi często bywać na forum, czyli musi mieć nieograniczony dostęp do internetu, na pewno nie można od niego wymagać by obserwował forum w określonych godzinach, np w czasie pracy itp.

Mysle ze kilku zapalencow ktorzy by cos tam dorzucili w miare mozliwosci by sie znalazlo

Pytanie tylko jakie w przyblizeniu sa koszty serwera dedykowanego

Po prostu w tych dwoch kwestaich padlo za duzo ogolow a malo szczegolow

Na to też czekam bo Tomik napisał bardzo ogólnie. :wink:

Kolejna możliwość zdobycia pieniędzy to reklama. Ale to sprawa przyszłościowa. Jeśli haczyk.pl będzie się rozwijał, stanie się bardziej popularny to i reklamodawcy się znajdą, a w miarę zwiększania popularności opłaty za reklamę powinny się podnosić.

Przede wszystkim trzeba zadbać o:

- Oprawę graficzną forum,

- o porządek, wizerunek i stan forum (nowi moderatorzy)

- zachęcać gości do rejestrowania się.

Mam pomysł, aby walczyć z użytkownikami którzy napiszą jeden jedyny temat typu "pomocy"; przeczytają odpowiedzi i znikają z forum. Może dobrym pomysłem byłoby aby nowy użytkownik zanim założy nowy temat musi wcześniej napisać np 10 postów lub być co najmniej np 14 dni zarejestrowanym. :wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja proponuje Tomaszka na moderatora

Mysle ze wyboru nie trzeba uzasadniac bo plusow jest max duzo

Minus widze tylko jeden - ze go ostatnio jakos nie ma :???:

Ja też bym zrobił sobie z miesiąc urlopu :idea:

W profilu uzytkownika powinny byc na mus do wypelnienia pola wiek i miejscowość

A kto ten mus wyegzekwuje i sprawdzi z rzeczywistością :?:

Pytanie tylko jakie w przyblizeniu sa koszty serwera dedykowanego

Po prostu w tych dwoch kwestaich padlo za duzo ogolow a malo szczegolow

Też jestem zainteresowany.

Owszem może się z kimś nie zgadzać ale podając konkretne argumenty a nie na zasadzie "bo tak i koniec".

Tak jest w regulaminie, że władza ma zawsze rację. Może to i dobra zasada jak w wojsku albo urzędzie skarbowym. Jak mi nie będzie się podobało to nie muszę pisać a potem nawet czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o serwer dedykowany w "rozsądnym minimum" jak to ładnie określił gość, który ma o takich rzeczach pojęcie, to koszt 550 zł miesięcznie, czyli 6 razy więcej niż płacę obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt 550 zł miesięcznie

To niech się na ten serwer zrzuci 100 forumowiczów to każdy musi wypłacić miesięcznie 5,50zł... sądzę że jest to możliwe koleżanki i koledzy :?::?: Jak ktoś chce dać więcej to jeszcze lepiej :wink::wink::grin::grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł, aby walczyć z użytkownikami którzy napiszą jeden jedyny temat typu "pomocy"; przeczytają odpowiedzi i znikają z forum. Może dobrym pomysłem byłoby aby nowy użytkownik zanim założy nowy temat musi wcześniej napisać np 10 postów lub być co najmniej np 14 dni zarejestrowanym. :wink: :wink:

Istnieje przecisz wyszukiwarka. Takie tematy powinny byc usuwane lub stworzenie takiego tematu gdzie każdy mógłby pisac jakiej pomocy potrzebuje a nie ma czasu przeglac forum. Nie wiem tylko czy to dobry pomysł :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaroslaw nikt nie sprawdzi tego czy wiek i lokalizacja dobrze sa podane ale rownie dobrze ktos np ty lub ja moze ustawic sobie plec na K :lol: i co sprawdzisz to czy faktycznie jest kobieta :lol:

Chodzi tylko aby te pola byly konieczne do wypelnienia

Ze czesc ludzi bedzie chciala wpisac tam bzdury to inna sprawa

Mam nadzieje ze bedzie to tylko malutka czesc uzytkownikow

Teraz kiedy nie jest to konieczne do wypelnienia wiekszosc moze pomijac te pola :twisted:

Poza tym niby duza czesc osob lubi forum itp itd ale jakos glosow za wielu tu w tym temacie nie ma :oops:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos glosow za wielu tu w tym temacie nie ma

Też mnie to dziwi bo to temat bardzo ważny... Dotyczy przyszłości forum i całego haczyka.pl. dziwi mnie takie podejście ale widać niewielu chce by forum było i to coraz lepsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.