Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Czas zadać sobie kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

To niech się na ten serwer zrzuci 100 forumowiczów to każdy musi wypłacić miesięcznie 5,50zł... sądzę że jest to możliwe koleżanki i koledzy Jak ktoś chce dać więcej to jeszcze lepiej

Jestem za

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 463
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Szkoda by bylo zeby zniknelo

A ja się powtórzę: dziwi mnie że tak mało osób wyraża swoje zdanie w tym temacie. nawet w podpisie swoim dałem link tego tematu i jakoś mało chętnych jest do wyrażania swojej opinii... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa techniczna - Zabezpieczenie serwisu i forum pod względem działania i funkcjonowania w przyszłości.

Serwer wirtualny na którym obecnie znajduje się serwis i forum, jest wykupiony w czołowej firmie hostinngowej w kraju w najwyższej możliwej opcji. Do tej pory dawałem sobie radę, obecnie daję sobie radę i zapewne dalej też z utrzymaniem tego pod względem finansowym, gdyby nie to....

...że jak się okazało kilka tygodni temu. Wraz ze wzrostem oglądalności i generowanym ruchem, wzrostem zasobów forum i kilkoma innymi kwestiami, obecny serwer zaczyna być niewystarczający i zbyt obciążany... Informację o tym otrzymałem od dostawcy usługi a jako, ze niezamierzam ani drastycznie z czegoś rezygnować, czy czegoś ograniczać a tymbardziej zamykać z tego powodu forum, pojawił się poważny problem. :sad:

A problem polega na tym, że w najlepszym razie nie zostanie przedłużona umowa na serwer a zostało ok 80 dni. :neutral::???:

Niemniej jako, że osobiście wiem, że w różnych dziedzinach jest setki większych for, nawet kilkanaście razy, zacząłem poszukiwać rozwiązania tego problemu. No i oczywiście jest :cool: Poprostu najlepiej mieć bardziej "własny serwer" tzw. "dedykowany"... no ale niestety i tu "zimny prysznic" :???: koszty są kilkakrotnie większe. W każdym razie nawet jak będziemy na obecnym serwerze dłuższy czas ponad obecną umowę to prędzej czy póżniej będziemy potrzebować własnego.

No i obecnie mam kolejny problem.

Oczywiście nie poddaję się w związku z tymi problemami, szukam rozwiązania tego problemu. Rozważam możliwość wejścia inwestora - inwestorów itp. Przewiduję w przyszłości inny "statut" serwisu, czyli komercyjny i spodziewam się wtedy braku tego problemów.

Niemniej póki co będzie mi ciężko wykupić i utrzymywać taki serwer a i w tym wypadku wraz z dalszym rozwojem serwisu też będą rosły koszty.

Stąd zapytam, czy obecnie jesteście w stanie pomóc mi przygotować się do takich zmian technicznych i wspólnie zabezpieczyć finansowo serwis i forum przed takimi problemami?

Czy w związku z tym macie jakieś oczekiwania wzamian, np: tak jak na innych forach sponsorzy są wyróżnieni innym kolorem, należą do grupy itp.

A może macie jakiś inny pomysł?

Witam.Myślę ze dobrym rozwiązaniem jest sponsor,może to byc jakis sklep lub hurtownia wędkarska która została by wyróżniona innym kolorem na forum z opcją "KUPUJ U SPONSORA"Forum nasze istnieje i musi istniec,aczkolwiek mysle ze to może byc celowe działanie kogoś aby forum znikło! Dla wyjasnienia moich przypuszczeń jest to iz na PW dostaje wiele zaproszeń na nowo otwarte fora internetowe poswięcone właśnie tematyce wędkarskiej :?:Samo to ze ktoś ma dojście do wysyłania prywatnych wiadomości to musi byc zalogowany może czasowo lub jako gosc.Kwestia logowania użytkowników forum powinna podlegac pełnej rejestracji (w sprawie ilości napisanych postów aby mógł sie ktos taki wypowiedziec na forum do zastanowienia)?

Załatwmy problem finansowy forum jeżeli nie bedzie wyjścia to w najgorszym wypadku zrobimy tak:

To niech się na ten serwer zrzuci 100 forumowiczów to każdy musi wypłacić miesięcznie 5,50zł... sądzę że jest to możliwe koleżanki i koledzy Jak ktoś chce dać więcej to jeszcze lepiej

Trzymam kciuki i jestem skory do wszelakiej pomocy aby haczyk.pl rozwijał sie i i zdobywał jak największą liczbę maniaków moczenia kija :lol: Pozdrawiam POŁAMANIA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz
To niech się na ten serwer zrzuci 100 forumowiczów to każdy musi wypłacić miesięcznie 5,50zł... sądzę że jest to możliwe koleżanki i koledzy :?:

I tutaj Was niestety rozczaruję i sprowadzę na ziemię... Na forum były już akcje ze zbieraniem kasy (co prawda na cel nie związany z istnieniem haczyk.pl) i okazały się niewypałem. Przy akcji "Uśmiechnięte Serduszka" okazało się, że pieniądze wpłacić chętnych jest raptem kilkunastu... Zebranie od 100 osób po 5,5 (+ opłata za wpłacenie - np. na poczcie jest to 2,5 zł) będzie bardzo trudne. Spójrzcie sami ilu użytkowników jest aktywnych na forum. Jest ich może z 70-80. Nie chcę tu siać pesymizmu ale doświadczenie uczy. Poza tym taką akcję trzeba by było powtarzać co miesiąc.

Nie widzę innego rozwiązania, jak znaleźć sponsora. Podoba mi się pomysł

może to byc jakis sklep lub hurtownia wędkarska która została by wyróżniona innym kolorem na forum z opcją "KUPUJ U SPONSORA"

Jeśli idzie o warunki rejestracji to uważam, że opcja "wiek" i "skąd" powinny być obowiązkowe do wypełnienia.

Jestem również zdania, że przydałoby się jeszcze ze 3 moderatorów.

To tyle! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum były już akcje ze zbieraniem kasy (co prawda na cel nie związany z istnieniem haczyk.pl) i okazały się niewypałem.

No ale jeśli ktoś by chciał coś dorzucić z własnej kieszeni to też przecież może, nikt mu nie zabroni. Opcja ze sponsorem jest ciekawa tylko ciekawe czy takowy by się znalazł.

Dla wyjasnienia moich przypuszczeń jest to iz na PW dostaje wiele zaproszeń na nowo otwarte fora internetowe poswięcone właśnie tematyce wędkarskiej

Wczoraj też miałem taką sytuację i odpowiednio zareagowałem. Więc jak widać kwestia możliwości pisania po czasie jest wg mnie dobra, są argumenty by tak zrobić. Póki co informujmy Moderatorów i Admina o takich występkach. :cool:

Jeśli idzie o warunki rejestracji to uważam, że opcja "wiek" i "skąd" powinny być obowiązkowe do wypełnienia.

Powtórzę innych forumowiczów: każdy może wpisać sobie co chce w te rubryki, nikt przecież nie będzie wymagał ani sprawdzał wiarygodności takich osób np poprzez skan dowodu....

Reasumując:

1. Chętni powinni mieć możliwość wpłat na konto na rzecz Haczyk.pl

2. Sponsor - dobre rozwiązanie.

3. Wymaganie wypełniania wszystkich rubryk danych (ale te dane nie będą do końca lub zawsze wiarygodne).

4. Możliwość pisania nowych tematów przez Nowych po określonym czasie lub po napisaniu określonej liczby postów.

5. Nowi Moderatorzy wybierani przez Tomika i obecnych Moderatorów, wybory nie są dobrym pomysłem.

6. Organ decyzyjny powinien składać się z Admina i Moderatorów (na równych zasadach).

czasami się zastanawiam, co zrobić w momencie gdyby: odpukać "te najgorsze rzeczy" ale np: z powodów zdrowotnych, życiowych lub zawodowych w przyszłości w pewnym momencie mnie zabrakło na jakiś czas lub na dłużej.

Na pewno Ci tego nie życzę ale uważam że Twoim zastępcą w takich sytuacjach powinien być któryś z Moderatorów. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz
No ale jeśli ktoś by chciał coś dorzucić z własnej kieszeni to też przecież może, nikt mu nie zabroni.

Oczywiście że nie, ale nie można liczyć, że będzie tego tyle, by rozwiązało to problem. Możliwość wpłacania pieniędzy na konto haczyk.pl już istnieje i myślę, że można by było bardziej je uwidocznić.

Powtórzę innych forumowiczów: każdy może wpisać sobie co chce w te rubryki, nikt przecież nie będzie wymagał ani sprawdzał wiarygodności takich osób np poprzez skan dowodu....

Mimo wszystko podejrzewam, że większość osób nie wypełnia tych pól jedynie z lenistwa. Jeśli już będą musieli tam coś wpisać to myślę, że większość wpisze prawdę, lub chociaż w przybliżeniu poda nam swój region. A to już coś!

Co do nowych Modków to dodam tylko od siebie, że można założyć nowy temat, w którym każdy będzie mógł podać propozycję, by "grupa trzymająca władzę" :cool: znała "mniej więcej" zdanie forumowiczów, które w żaden sposób nie musi być wiążące.

Z pozostałymi podpunktami jmk81 się zgadzam i pozdrawiam kolegę :cool: !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się powtórzę: dziwi mnie że tak mało osób wyraża swoje zdanie w tym temacie. nawet w podpisie swoim dałem link tego tematu i jakoś mało chętnych jest do wyrażania swojej opinii.
Kuba nie dziw się ,bo jest pełnia lata i sezonu wędkarskiego więc ludziska nie mają teraz zbyt wiele czasu ,ale już jesienia kto wie jaka burza pomysłów przejdziepo forum. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum rejestrują się także użytkownicy "tymczasowowi", którym nagle wypadł jakiś problem, czyli nie chce mi się czytać, więc piszę temat "Potrzebuję pomocy!" lub w lepszym przypadku mają parę dni mocnego uczestnictwa i giną.

Czy w związku z tym w przyszłości rejestracja na forum dla takich użytkowników powinna być w jakiś sposób dodatkowo ograniczona lub weryfikowana po jakimś czasie, np: brak aktywności przez określony czas powoduje utratę konta?

Spójrzcie sami ilu użytkowników jest aktywnych na forum. Jest ich może z 70-80

I tu jest podpowiedź co do pytania Tomika ale

jest pełnia lata i sezonu wędkarskiego więc ludziska nie mają teraz zbyt wiele czasu

Ale jednakowoż :grin: można by się przyjrzeć niektórym. Tak jak jest z pocztą mailową, 3 miechy nieaktywności powoduje utratę konta.

Z pozostałymi podpunktami jmk81 się zgadzam i pozdrawiam kolegę :cool: !

Cieszę się że mamy podobne zdanie i również pozdrawiam. :wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja wtrącę swoje 5 groszy w temat, chociaż juz sie sporo wypowiedziałem tak bez podpisu :wink:

okazało się, że pieniądze wpłacić chętnych jest raptem kilkunastu...
Zgadzam sie z tobą, mieliśmy szlachetny cel i z kasą było krucho a może bardziej z chętnymi do wpłaty.
Chętni powinni mieć możliwość wpłat na konto na rzecz Haczyk.pl
Ilu bedzie tych chętnych? 5 może 10 na pewno nie więcej osób.

Rzeczywistość jest brutalna i 99% uczestników forum zada pytanie: dlaczego i tak naprawdę w co ma inwestować?

Po drugie haczyk.pl a raczej jego forum jest czym? -fundacją? -przedsiębiorstwem handlowym? czy może usługowym?

Na jakiej podstawie prawnej ma działać?

Możemy sobie zorganizować prywatny folwark o nazwie haczyk.pl i stać sie jego udziałowcami. Logicznym by sie wydawało ze jak będziemy płacić za utrzymanie forum to po części stajemy sie jego właścicielami. Taka mała spółka akcyjna. :???:

Nie widzę możliwości utrzymania materialnego forum przez jego użytkowników przez dłuższy czas. To jest a wykonalne.

uważam, że opcja "wiek" i "skąd" powinny być obowiązkowe do wypełnienia.
Tak powinno być i tylko musimy mieć nadzieję ze wpisy będą chociaż trochę prawdziwe.
przydałoby się jeszcze ze 3 moderatorów.
Wielu z was ma to samo zdanie i ja je podzielam, nowi moderatorzy są potrzebni ale wg mnie tacy tematyczni którzy będą zajmować sie tylko jakimś tam działem na forum.

Wprowadzenie nowych moderatorów na zasadach; -dać ostrzeżenie, -skasować psota lub temat itd wydaje mi sie ze nie ma sensu. Moderator ma być fachowcem w danym temacie wędkarskim i tym sie zajmować, pomagać, podpowiadać i oczywiście zwracać uwagę i upominać.

Organ decyzyjny powinien składać się z Admina i Moderatorów (na równych zasadach).
Organ decyzyjny czyli co? Zarząd? Rada nadzorcza? Co ten organ ma decydować?
Mysle ze pomysl z wyrzucaniem osob jest zly
Myślę dokładnie tak samo. Jeśli ma być to forum elitarne dla wybranej grupy to trzeba to dokładnie określić. Kasowanie kogoś za to ze założył temat nie w tym dziale co trzeba wydaje sie byc dziwne. /Bardzo proszę o nie komentowanie w/w zdania!

Kolejna sprawa to utrzymanie „wartościowych” użytkowników forum . Kolegów z dużym doświadczeniem a nie z teorią nabytą przez czytanie i słuchanie. Wędkarstwa nie nauczymy się przez jeden sezon, to wiedza zdobywana przez lata i o kolegów z tą wiedzą mi chodzi. Nie wieżę ze doświadczeni wędkarze nie udzielają się na forach wędkarskich. Mamy w swoim gronie paru kolegów z ogromną wiedzą /szacunek kolegom, Nicków nie podam/ ale paru przestało się udzielać na naszym forum. Pytanie dlaczego? Są na forach innych! Jeszcze raz zapytam dlaczego?

Moje bardzo subiektywne zdanie jest takie ze przez pewien okres była bardzo silna ekipa kolegów mających monopol na wiedze która stworzyła sobie jak to już wcześniej napisałem taki „prywatny folwark”. Uspokoiło się trochę ostatnio ale czy tak będzie? Oby.

Jeszcze wspomnę o często nadmienianej przeze mnie a nie lubianej przez część użytkowników; lojalności. Trzeba zrobić wszystko aby grono lojalnych użytkowników było coraz większe ale i forum musi być lojalne względem użytkowników. Jasno określone ramy tego co jest i tego co będzie a przynajmniej „organ decyzyjny” widzi w przyszłości.

Ludzie muszą chcieć utożsamiać się z tym forum, sama wiedza /chociaż to skarb największy/ nie jest tym co przyklei użytkownika na stałe. Zawsze można znaleźć to co mnie interesuje, skopiować i tyle mnie widzieli.

Gadżety- cos co będzie zauważalne i mile odbierane przez użytkowników. Wędkarze to gazeciarze, wszyscy to widzimy w swoich pudełkach.

No i sprawa ostatnia to co sądzicie o tym zdaniu;

"Przyszłość haczyka jak i innych forów wędkarskich to specjalizacja w danej dziedzinie-dziedzinach wędkarskich. Nie da sie rzeczowo rozmawiac w tym samym gronie o wedkarstwie muchowym, połowach morskich czy wedkowania tyczką."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organ decyzyjny czyli co? Zarząd? Rada nadzorcza? Co ten organ ma decydować?
Tym samym zaczynam mysleć o jakiejś formie decyzyjnej. Tak jak jest organ administracyjny( czyli ja i moderatorzy), który stara się dbać na forum o porządek i pod względem przestrzegania regulaminu ( swoją drogą, nieżadko mylnie odbierany jako władza absolutna i o wszystkim decydujący).

Tak chciałbym aby w jakiś sposób na forum istniał organ decyzyjny, który tworzyłby się i funkcjonował w naturalny sposób ( bez względu na to czy ktoś przy okazji będzie odpowiadał za co innego, czy zajmował się czymś dodatkowo) i decydował o najistotniejszych sprawach.

Wystarczy tylko przeczytać temat od początku. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Chętni powinni mieć możliwość wpłat na konto na rzecz Haczyk.pl

2. Sponsor - dobre rozwiązanie.

To jest dobra myśl, sponsor sponsorem a i od nas by się troche nazbierało :wink: A co do rejstracji na forum to może kod przepisywany z obrazka? nie wiem czy ktoś widział ale " zboczony" spam już kilka razy dał o sobie znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego i tak naprawdę w co ma inwestować?
Możemy sobie zorganizować prywatny folwark o nazwie haczyk.pl i stać sie jego udziałowcami. Logicznym by sie wydawało ze jak będziemy płacić za utrzymanie forum to po części stajemy sie jego właścicielami. Taka mała spółka akcyjna.

A po co na no tak sztucznie patrzeć??

Nie można być po prostu bezinteresownym??

Podejście do tego tematu jest podejściem i sposobem utożsamiania się z tym forum.

I tak mamy z tego interes bo zdobywamy wiedzę jak i się nią dzielimy. Dla mnie jest ogromną przyjemnością jeżeli mogę komuś pomóc.

Trzeba zrobić wszystko aby grono lojalnych użytkowników było coraz większe ale i forum musi być lojalne względem użytkowników.

Tak zgadzam się z tym stwierdzeniem. :wink:

jmk81 napisał/a:

Organ decyzyjny powinien składać się z Admina i Moderatorów (na równych zasadach).

Organ decyzyjny czyli co? Zarząd? Rada nadzorcza? Co ten organ ma decydować?

Jasno określone ramy tego co jest i tego co będzie a przynajmniej „organ decyzyjny” widzi w przyszłości.

Mała niekonsekwencja, ale zdecydowanie się zgadzam aby Admin jak reszta Administracji jasno i konkretnie przedstawiała o co im chodzi.

No i sprawa ostatnia to co sądzicie o tym zdaniu;

Cytat:

"Przyszłość haczyka jak i innych forów wędkarskich to specjalizacja w danej dziedzinie-dziedzinach wędkarskich. Nie da sie rzeczowo rozmawiac w tym samym gronie o wedkarstwie muchowym, połowach morskich czy wedkowania tyczką."

Dla mnie nie jest możliwe by stworzyć forum tematyczne w forum tematycznym. :wink:

Ludzie muszą chcieć utożsamiać się z tym forum, sama wiedza /chociaż to skarb największy/ nie jest tym co przyklei użytkownika na stałe. Zawsze można znaleźć to co mnie interesuje, skopiować i tyle mnie widzieli.

Zgadzam się, ale co należy zrobić by ludzie chcieli się utożsamiać z forum Haczyk.pl??

Powrócę jeszcze do kwestii nowych użytkowników. Nie raz byłem obserwatorem jak nowy użytkownik, dublował tematy lub pisał nie tam gdzie trzeba. Dopiero po pewnym czasie poznawał zasady jak i "zaczął czuć" atmosferę tego forum. (w sumie sam przez to przeszedłem).

Więc sprawa zasadnicza, po co dawać "nałogowo" takim użytkownikom ostrzeżenia jak można dać im określony czas po rejestracji aby zapoznali się z tym forum?

Argumenty za:

1. Mniej roboty dla Admina i Moderów,

2. Nie tworzy się bałagan na forum,

3. Użytkownik który jest nowy na forum i dostanie ostrzeżenie denerwuje się i często nie wraca na forum, więc po co doprowadzać do takich sytuacji?? Można by powiedzieć, że taki jest regulamin, owszem ale każdy musi go "poznać w czasie" i jak on funkcjonuje; nie ma ideałów i każdy musi się przystosować. Nie wierzę że ktoś kto zarejestruje sie na forum od razu po przeczytaniu jednokrotnie regulaminu, wie o co kaman i go pamięta od dechy do dechy i potrafi się bezbłędnie do niego stosować.

4. Człowiek który na prawdę chce stać się aktywnym forumowiczem, poczeka ten tydzień, dwa na tą aktywację a co za tym idzie będzie miał większy szacunek do forum, do tego co pisze itp.

5.

Ostatnio miałem kilka sygnałów, że poprzez "Prywatne Wiadomości" forum haczyk.pl są rozsyłane oferty i reklamy np: sklepów wędkarskich, rejsów itp.

Wygląda, więc na to, że czasami zarejestruje się jakiś użytkownik tylko po to, żeby sobie coś rozleklamować.

Nic dodać nic ująć, argument sam w sobie. :wink:

:wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są i będą realia

keri, widziałem ten temat i nie mogę powiedzieć że akcja udana, ale mnie chodzi o to żeby każdy miał możliwość wpłaty, nie można na tym opierać głównego utrzymania haczyk.pl

no ale ok to już wyjaśniliśmy ale mam pytanie keri, wg Ciebie jak zdobyć kasę na utrzymanie haczyk.pl?? Sponsor? dla mnie dobre rozwiązanie. a wg Ciebie?? :wink::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sponsor?
Tylko i wyłącznie.

Forum staje sie już coraz bardziej zauważalne w necie, czas poszukać sponsora /producenta, dystrybutora, sklep/ kogoś kto będzie miał interes w tym przedsięwzięciu ale to może okazać sie trudne.

No ale jak nikt nie będzie szukał to nie znajdzie.

Sponsor to jedyne wyjście chyba ze domena haczyk.pl a co za tym idzie jej właściciel ma jakieś plany dofinansowania w inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sponsor to jedyne wyjście chyba ze domena haczyk.pl a co za tym idzie jej właściciel ma jakieś plany dofinansowania w inny sposób.

no właśnie Tomik pisał że ma jakieś pomysły ale póki co milczy i nas podpatruje co o tym myślimy... :mrgreen:

No ale jak nikt nie będzie szukał to nie znajdzie.

Święta racja :!::wink::wink::cool:

Szacuneczek keri, :cool::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak piękny "gwóźdź programu" :mrgreen:

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi i dwie ankiety. Szkoda, że tak mało, ale o to mi właśnie chodziło i też mi to daje do myślenia.

Coprawda liczyłem na większe wasze zaangażowanie i byłem przekonany, że takie będzie, bo sami często dawaliście sygnały, że przydałoby się " poprawić to albo tamto", że przydaliby by się moderatorzy itp itd... i jakoś wtedy więcej osób angażowało się w dyskusje.

Ale widocznie wszystko jest ok :cool:

Niemniej temat jeszcze pozostaje otwarty, zachęcam do dyskusji i przesyłania ankiet.

Do całości odnisę się za kilka dni. W każdym razie ja "nie wysiadam" z haczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja wlasnie wrocilem z urlopu wiec wyskocze pewnie jak filip z konopii :lol::lol:

Jakie ankiety?

Bo ich szukalem ale sa jakies 2 tematy ale tylko z wpisami do akceptacji

Nie wiem wiec o co chodzi

Temat przeczytalem dokladnie uwagi ciekawe jakies swoje szersze zdanie postaram sie skrabnac jutro

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ankiety?

Bo ich szukalem ale sa jakies 2 tematy ale tylko z wpisami do akceptacji

Nie wiem wiec o co chodzi

Linki są w moim podpisie. Treść zagadnień jest w tych linkach, odpowiedzi są poufne i nikt ich nie widzi poza adminem(i dlatego jest "oczekuję na akceptację", w tych tematach tzn część pierwsza i druga musisz się odnieść do tego co Tomik napisał. Napisz po prostu odpowiedzi w tamtych tematach standardowo tak jak tu pisałeś ale na stronie tych ankiet.

Powodzenia :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.