Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Czas zadać sobie kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Czy wobec tego w przyszłości powinniśmy ...

Te wszystkie pytania to tylko świece dymne i pociski hukowe - co by sprawić wrażenie że tych spraw związanych z przyszłością haczyka jest więcej - to te "kilka pytań". Myślę, że większość zna odpowiedź na te pytania i naprawdę nie ma czego tu roztrząsać.

Sprawa techniczna - Zabezpieczenie serwisu i forum pod względem działania i funkcjonowania w przyszłości.

A i to jest właściwy problem.

Stąd zapytam, czy obecnie jesteście w stanie pomóc mi przygotować się do takich zmian technicznych i wspólnie zabezpieczyć finansowo serwis i forum przed takimi problemami?

Czy w związku z tym macie jakieś oczekiwania wzamian, np: tak jak na innych forach sponsorzy są wyróżnieni innym kolorem, należą do grupy itp.

Myślę, że nie jesteśmy, naprawdę tomik nie otworzysz niczyjego portfela ani nie zachęcisz do zakasania rękawów za pomocą pokolorowania nazwy użytkownika.

Z góry również chciał bym przestrzec przed próbą obrócenia haczyka w serwis płatny – to był by jego szybki koniec.

-----

Ja zawsze byłem za komercjalizacją portalu. Czego natomiast brakuje? A no właśnie portalu. Bo nie czarujmy się - wstyd żeby komuś podać ten adres. Bo jak raz tam wejdzie to już raczej nie wróci. (powtarzam to już chyba od półtora roku) Powinniśmy starać się podnosić rangę haczyk.pl poprzez publikowanie artykułów, zapraszanie "nazwisk" i tym podobne działania. A tu: dział testy, który mógł być dobrym pomysłem jest gdzieś zakopany w czeluściach forum w wcale go nie widać. Tymczasem inni powielają pomysł. Miejsca na relacje czy artykuły również nie ma, bo nawet, jeśli ktoś napisze dwa słowa więcej w "jak było dzisiaj na rybach" to jego post i tak utonie w morzu innych postów typu "dzisiaj trzy płotki może jutro będzie lepiej". A miejsce na takie sprawy (artykuły, testy) właśnie jest na stronach portalu - a i tu wracamy do punktu wyjścia - portalu nie ma.

A teraz z góry odpowiem tym, co twierdzą, że liczy się treść a nie wygląd. Na bankiet należy przychodzić w stroju wieczorowym. Choć byś był nie wiem jak inteligentny, błyskotliwy, dowcipny i bogaty - jak przyjdziesz w dresie to się skompromitujesz a wręcz cię tam nie wpuszczą. Tak, więc wygląd nie jest warunkiem wystarczającym, ale z pewnością jest warunkiem koniecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 463
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Po głębszym zastanowieniu doszedłem do wniosku że Tomaszek ma racje w wielu kwestiach. No w sumie jest obeznany w temacie co do forum. ma praktykę w moderowaniu, w wymyślaniu nowych rzeczy ale nie na tym forum niestety...

Do lojalności się niestety Tomaszek nie odniosłeś, no ale rozumiem że jesteś po prostu otwarty i chętny do pomocy i ja to szanuje i rozumiem. Jesteś na tym forum od dawna, na innych również i starasz się każdemu z nich pomóc, pewne tematy "przetestowałeś" gdzie indziej, więc sądzę że Twoje pomysły zdały by egzamin. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece dymne i pociski hukowe - co by sprawić wrażenie że tych spraw związanych z przyszłością haczyka jest więcej - to te "kilka pytań"

Moje zdanie, że forum jest niezłe i lepiej nie majstrować.

Myślę, że nie jesteśmy, naprawdę tomik nie otworzysz niczyjego portfela ani nie zachęcisz do zakasania rękawów za pomocą pokolorowania nazwy użytkownika.

Za możliwość reklam można coś dostać oby tylko nie było tak jak z dotowaniem prywatnym policji :lol:że potem można być bezkarnym. Ja nie skorzystam bo gdzie indziej sie reklamuję.

Z góry również chciał bym przestrzec przed próbą obrócenia haczyka w serwis płatny – to był by jego szybki koniec.

To akurat nieprawda bo jestem na takim forum i jest tam naprawdę jedna rodzina, nawet jak potrzeba to wspomagam (wspomagamy) się finansowo w przypadkach losowych. Nie ma tam jednak miejsca dla osób przypadkowych z ulicy tylko musi być dwóch wprowadzających którzy biorą za niego odpowiedzialność.

Na bankiet należy przychodzić w stroju wieczorowym. I być :lol: inteligentny, błyskotliwy, dowcipny i bogaty
:lol::lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

treść a nie wygląd. Na bankiet należy przychodzić w stroju wieczorowym. Choć byś był nie wiem jak inteligentny, błyskotliwy, dowcipny i bogaty - jak przyjdziesz w dresie to się skompromitujesz a wręcz cię tam nie wpuszczą. Tak, więc wygląd nie jest warunkiem wystarczającym, ale z pewnością jest warunkiem koniecznym.

I coś mi zaleciało Nikosiem Dyzmą :wink:

Tomaszek napisał/a:

Z góry również chciał bym przestrzec przed próbą obrócenia haczyka w serwis płatny – to był by jego szybki koniec.

To akurat nieprawda bo jestem na takim forum i jest tam naprawdę jedna rodzina,

Osobiście podzielam zdanie Tomaszka i to z tego względu, że forum jest takie a nie inne od ... początku; i nagłe jego sprywatyzowanie mogłoby podzielić losy wielu firm na przełomie lat 80-tych i 90-tych.

Oczywiście jest to bardzo korzystna opcja dofinansowania forum przez jego użytkowników, nie mniej jednak śmiem sądzić, iż w takim przypadku wiele kont uległoby usunięciu. A to dlatego, że dołącza do nas wielu nowych niedoświadczonych wędkarzy, którzy liczą na pomoc, a także takich , którzy mają coś do wniesienia, ale jedynie mają na względzie utworzenie pewnej grupy koleżeńskiej on line. Być może się mylę i wysuwam pochopne wnioski, ale sądzę, że sprawa jest godna przemyśleń i dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może się mylę i wysuwam pochopne wnioski, ale sądzę, że sprawa jest godna przemyśleń i dyskusji.

Dobrze madi myślisz, faktem też jest że trzeba mieć siłę przebicia. Mali szans nie mają. Portal haczyk.pl... to brzmi ciekawie :grin::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lojalności się niestety Tomaszek nie odniosłeś
Jeśli odnosisz się to faktu przyjęcia przeze mnie propozycji moderowania splawik.com.pl to wiedz że od dawna krytykowałem jakość moderacji i poziom wypowiedzi na tamtym forum. Przyjąłem propozycję nie tylko, dlatego że jestem otwarty i chętny na nowe wyzwania, ale także, dlatego że mam możliwość zmiany czegoś, na co sam narzekałem. Nadal też uważam, że fora (nie tylko spławik i haczyk) więcej korzyści przynoszą ich użytkownikom niż właścicielom. Wiedz też, że nigdy nie otrzymałem żadnej propozycji współpracy czy prośby o pomoc ze strony haczyk.pl, przeciwnie sam oferowałem takową, niestety jak na razie niewiele z tego wyszło. Więc co chciał byś usłyszeć o lojalności :shock: ????

Nie uważam, więc że wspieram w jakikolwiek sposób konkurencję, bo o wartości dodawanej do forum świadczy jakość kontrybucji, a jeśli to porównasz to moich poczynań na haczyku i innych forach nie da się w żaden sposób porównać - wystarczy użyć funkcji szukaj lub obejżeć mój profil na poszczególnych forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eśli odnosisz się to faktu przyjęcia przeze mnie propozycji moderowania splawik.com.pl

Nie nie Tomaszek... nie o to mi chodzi... Nadinterpretacja... wyciągnąłeś wnioski za daleko idące.

Nie musisz nam się tłumaczyć dlaczego jesteś moderatorem na innym forum. ja to szanuję i rozumiem.

Padła opcja abyś został moderatorem. Ok :mrgreen: ale ja zastanawiam się nad tym kto może mieć wtedy pretensje, to tak jak praca jednej osoby w dwóch konkurencyjnych firmach.

Nie musisz tego wcale komentować. Ja się tylko zastanawiam. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie traktuję forów wędkarskich jak firm - przynajmniej póki nimi nie są. Funkcja moderatora to tak naprawdę praca ciecia, stróża nocnego i ochroniarza w jednym – dodatkowy obowiązek. Poza tym wydaje mi się, że bierzesz to zbyt serio. Naprawdę trudno mi dostrzec konflikt interesów w tym, że ktoś uznaje, że jestem w stanie skasować czy przenieść kilka postów w ramach forum, na którym jestem od lat obecny.

Co do pretensji, to zawsze ktoś może mieć i jak znam życie napewno mieć będzie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madi napisał/a:

Być może się mylę i wysuwam pochopne wnioski, ale sądzę, że sprawa jest godna przemyśleń i dyskusji.

Dobrze madi myślisz, faktem też jest że trzeba mieć siłę przebicia. Mali szans nie mają.

Mali to my nie jesteśmy... a siła przebicia jest w nas samych, bez obrazy ale tomik sam jako admin zbyt wiele nie zdziała.. tzn. załatwi, pogada, otworzy nowe drogi kontaktu itp. ale to od forumowiczów i ich aktywności zależą losy haczyka.pl, wiec jeśli zbierzemy się to jesteśmy w stanie zdziałać wiele.

jmk81 napisał/a:

Do lojalności się niestety Tomaszek nie odniosłeś

Jeśli odnosisz się to faktu przyjęcia przeze mnie propozycji moderowania splawik.com.pl to wiedz że od dawna krytykowałem jakość moderacji i poziom wypowiedzi na tamtym forum. Przyjąłem propozycję nie tylko, dlatego że jestem otwarty i chętny na nowe wyzwania, ale także, dlatego że mam możliwość zmiany czegoś, na co sam narzekałem.

Jeżeli chodzi o lojalność to sądzę, że każdy użytkownik czy też moderator ma prawo udzielać się na innych forach, pytać, a także odpowiadać - przecież nie podpisywał oświadczenia o niepodejmowaniu działalności konkurencyjnej....

Przyjąłem propozycję nie tylko, dlatego że jestem otwarty i chętny na nowe wyzwania, ale także, dlatego że mam możliwość zmiany czegoś, na co sam narzekałem. Nadal też uważam, że fora (nie tylko spławik i haczyk) więcej korzyści przynoszą ich użytkownikom niż właścicielom.

I może się nie zgodzicie, ale chyba od tego jest forum poniekąd.... Działalność jakiegokolwiek forum niezależnie od jego tematyki to jest swego rodzaju encyklopedią doświadczeń, spostrzeżeń i wymiany zdań przynoszących korzyść głownie jego użytkownikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o lojalność to sądzę, że każdy użytkownik czy też moderator ma prawo udzielać się na innych forach, pytać, a także odpowiadać - przecież nie podpisywał oświadczenia o niepodejmowaniu działalności konkurencyjnej....

Tą sprawę już madi wyjaśniliśmy. ja nie mam nic przeciwko temu, ja się tylko zastanawiałem jak kto do tego podchodzi i czy w związku z tym nie będzie jakiś niepotrzebnych konfliktów. :wink:

Mali to my nie jesteśmy... a siła przebicia jest w nas samych, bez obrazy ale tomik sam jako admin zbyt wiele nie zdziała.. tzn. załatwi, pogada, otworzy nowe drogi kontaktu itp. ale to od forumowiczów i ich aktywności zależą losy haczyka.pl, wiec jeśli zbierzemy się to jesteśmy w stanie zdziałać wiele.

I stąd właśnie ten temat. :wink: musimy wszyscy się zabrać do roboty. nie twierdzę że haczyk.pl jest "czymś" małym ale przy dużym rozwoju konkurencji, stojąc w miejscu bylibyśmy mali... wiec czas zabrac się do roboty. Służę swoją pomocą i liczę na miłą współpracę Drodzy HACZYKOWCY :!::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą sprawę już madi wyjaśniliśmy.

że tak się wyrażę: se zauważyłam jak wysłałam posta to już chłopaki żeście naklepali :lol::lol::lol:

Komp mi się zagotował i nastapił niekontrolowany reset. Chyba czas na większego cooler'a :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa utrzymania serwera.

Obecnie pytając czy jesteście mi w stanie pomóc finanowo utrzymać serwer, gdyby zaszła potrzeba zmiany na kosztowniejszy, pytam jako taki sam użytkownik forum i serwisu i korzystający z jego zasobów jak wy.

Interesem w tym momencie jest dalsze, tak jak obecnie funkcjonowanie forum.Padły deklaracje "ja tak" "ja nie" i ok, proste, jasne.

Przy okazji zapytałem o inne pomysły na rozwiązanie tego problemu:

Głównym jest znalezienie sponsora, sponsorów najlepiej lub poprostu reklamodawców branży wędkarskiej.

Faktycznie jest to rozwiązanie. Niemniej raz, że moim zdaniem w obecnej formie serwisu trudne. I jak sądzę, nie dlatego, że nie znalazłbym kogoś takiego, ale z prostej przyczyny. Serwis nie jest komercyjny, nie wystawia faktur za takie usługi a to są koszty, duże koszty, które sobie można odliczyć od podatku.

(jeżeli się mylę w tej kwestii, to poprawcie mnie, niemniej pare razy ktoś zrezygnował z reklamy bo niewystawiam faktury)

Dwa czy w formie obecnej czy komercyjnej, wykluczam coś takiego jak "sponsor generalny" czyli haczyk.pl sponsorowany przez firmę wędkarską "X" a później do końca świata kojarzony z firmą "x" podobnie jak bardzo fajny aktor Stanisław Mikulski zawsze kojarzony z Kapitanem Klossem.

A więc "sponsor" całego serwisu nie, reklamodawcy z branży wędkarskiej jak najbardziej.

W każdym razie w momencie gdy serwis byłby komercyjny lub będzie komercyjny nie było by kwestii zrzutki na serwer. Był by to problem "firmy" haczyk.pl a nie użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam jako taki sam użytkownik forum i serwisu i korzystający z jego zasobów jak wy.
Uuu, trochę przesadziłeś. Nie jesteś takim samym użytkownikiem serwisu. Wiem, teraz to wygodne obniżyć postawę i powiedzieć ja taki sam mały żuczek jestem ja wy, ale ja uważam że jednak powinieneś stać wyprostowany i wytrzymać presję.
Dwa czy w formie obecnej czy komercyjnej, wykluczam coś takiego jak "sponsor generalny" czyli haczyk.pl sponsorowany przez firmę wędkarską "X" a później do końca świata
Oczywiście że tak - nie raz rozmawialiśmy tomik i jestem przekonany że dobrze widzisz i oceniasz całą sytuację. Jestem spokojny że Twoje działania dotyczące zabezpieczenia forum, tak jak do tej pory nadal będę rozsądne i celne.
Interesem w tym momencie jest dalsze, tak jak obecnie funkcjonowanie forum.Padły deklaracje "ja tak" "ja nie" i ok, proste, jasne.
Obawiam się że ani proste ani jasne. Jasne to by było dopiero gdy sprawa wyglądała by tak - jeśli nie będzie zrzuty zamykamy forum. O wtedy (po kilku miesiącach) sprawa była by dopiero jasna - delaracje "ja tak", "ja nie" są bardzo płynne - zwłaszcza w takiej postaci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak - nie raz rozmawialiśmy tomik i jestem przekonany że dobrze widzisz i oceniasz całą sytuację.

Szkoda że nie wszyscy jesteśmy do końca w temacie :???:

uważam że jednak powinieneś stać wyprostowany i wytrzymać presję.

Tomik głowa do góry :!::mrgreen:Tomaszek ma rację :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wg mnie tomik powinien "prosto z mostu" i konkretnie napisać o co mu chodzi tzn jakie ma pomysły, do czego chce doprowadzić. prawda??

Ale ważne że Tomikowi się humor poprawił (widać to w ostatnich postach niekoniecznie w tym temacie) :wink:

Z tymi fakturami też się zastanawiałem. Możliwość wystawiania faktur wiąże się z nie małymi nakładami, rejestrowanie firmy itd.

Tomaszek; w takim wypadku jaki sposób proponujesz aby zdobyć kasę na utrzymanie haczyk.pl?? Irlandia to nie Polska więc mocno stąpaj po ziemi :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis nie jest komercyjny, nie wystawia faktur za takie usługi a to są koszty, duże koszty, które sobie można odliczyć od podatku.

(jeżeli się mylę w tej kwestii, to poprawcie mnie, niemniej pare razy ktoś zrezygnował z reklamy bo niewystawiam faktury)

Jest to prawda. Na razie, dopóki to jest hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek; w takim wypadku jaki sposób proponujesz aby zdobyć kasę na utrzymanie haczyk.pl?? Irlandia to nie Polska więc mocno stąpaj po ziemi
jmk81, ja jestem inżynierem a nie managerem. Wiem jednak że z ręki można wymienić conajmniej 3 czy 4 fora wędkarskie podobnych lub większych rozmiarów, na których nie podejmuje się tego typu tematów, fora działają i mają się dobrze. Jakoś to ludzie robią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podejmuje się tego typu tematów, fora działają i mają się dobrze. Jakoś to ludzie robią.

No ale z jakiegoś powodu tomik podjął taki temat... No to szukamy ekonomistów, managerów którzy coś na ten temat powiedzą bo też jestem laikiem (też branża techniczna) w tym temacie.

Sponsor - nie

Reklamodawcy - tak

Z tego co tomika zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam jako taki sam użytkownik forum i serwisu i korzystający z jego zasobów jak wy.
Uuu, trochę przesadziłeś. Nie jesteś takim samym użytkownikiem serwisu. Wiem, teraz to wygodne obniżyć postawę i powiedzieć ja taki sam mały żuczek jestem ja wy, ale ja uważam że jednak powinieneś stać wyprostowany i wytrzymać presję.
Dwa czy w formie obecnej czy komercyjnej, wykluczam coś takiego jak "sponsor generalny" czyli haczyk.pl sponsorowany przez firmę wędkarską "X" a później do końca świata
Oczywiście że tak - nie raz rozmawialiśmy tomik i jestem przekonany że dobrze widzisz i oceniasz całą sytuację. Jestem spokojny że Twoje działania dotyczące zabezpieczenia forum, tak jak do tej pory nadal będę rozsądne i celne.
Interesem w tym momencie jest dalsze, tak jak obecnie funkcjonowanie forum.Padły deklaracje "ja tak" "ja nie" i ok, proste, jasne.
Obawiam się że ani proste ani jasne. Jasne to by było dopiero gdy sprawa wyglądała by tak - jeśli nie będzie zrzuty zamykamy forum. O wtedy (po kilku miesiącach) sprawa była by dopiero jasna - delaracje "ja tak", "ja nie" są bardzo płynne - zwłaszcza w takiej postaci.

Gdybym nie był "pomarańczowy" i jakby odjąć 90% moich postów z racji administracji to pewnie nikt by nawet nie zauważył mojej wędkarskiej obecności :mrgreen: , więc osobiście uważam się za bardzo małego żuczka na tym forum. Choć wolałbym określenie "leszczyk" :wink:

Trzymam się, ale zegnę się po pomoc i chętnie z niej skorzystam bo chciałbym tu jeszcze popływać właśnie jako ten "leszczyk" a nie dlatego, że jestem formalnie właścicielem domeny i serwisu.

Bo jako właściciel haczyk.pl pisałem wcześniej lub chodźby patrz: pierwszy mój post z poprzedniej strony, ostatnie zdanie: że ja nie wysiadam z haczyk.pl

ale wg mnie tomik powinien "prosto z mostu" i konkretnie napisać o co mu chodzi tzn jakie ma pomysły, do czego chce doprowadzić. prawda??

Pomysły mam, ale lubię je konsultować bo niekoniecznie z mojej perspektywy muszą wyglądać tak samo jak z waszej :cool: , więc trzymajmy sie póki co zagadnień i wspólnie poszukajmy dla nich rozwiazań - czy jak wolisz pomysłów.

Nie ma się co zarzekać jak żaba błota

Jeżeli oczekiwania sponsora ograniczą się do samej reklamy to mogę wskoczyć w to błoto :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli oczekiwania sponsora ograniczą się do samej reklamy to mogę wskoczyć w to błoto

Oczywiście, że nie należy się godzić na bezwarunkowy sponsoring generalny gdyż to może rodzic podejrzenie nieczystych intencji takiego sponsora dotyczących zlikwidowania konkurencji lub zawłaszczenia właścicielstwa portalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.