Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Czas zadać sobie kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 463
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Tomiku ale przeciez to juz bylo w tych ankietach

Moze jest taka funkcja aby skopiowac fragmenty napisanych tam wypowiedzi (bo pewnie ktos ma podglad tamtych wypowiedzi)

Tam napisalem (chyba jesli pamiec nie zawodzi :lol: ) i powtorze tutaj

Forum w jak najszerszej formie bo kazdy zaglada do tych dzialow ktorych chce

Przeciez spining to nie tylko dzial spining ale i przynenty i drapiezniki i czasami biala ryba (np klen czy jaz) zylki itp itd

Wiec pomijanie ktoregos dzialu jest bezsensu

A moze w tym tak czesto przytaczanym "mucha" ktos opisze jak robic jakies strimery czy jak sie to tam pisze i pol forum bedzie robic takie a potem ganiac i spiningowac takimi za okoniami :wink:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie już podsumowałem temat i wyszło mi ze:

-chcemy zmiany wyglądu forum

-utrzymanie kosztuje ale znalazł sie "dobry człowiek" sponsora strategicznego nie potrzebujemy a może raczej nie chcemy

-forum ma być wielo tematyczne z akcentem na wielo

-mają być nowi moderatorzy

-główny cel do osiągnięcia tego forum to duża liczba użytkowników, dużo postów i dużo odwiedzających forum

-nie będzie żadnego powiązania lojalnościowego wśród forumowiczów

-no i chyba najważniejsze to wygranie z szeroko pojętą konkurencją.

Az boje sie zebrać to wszystko do kupy i wyciągnąć wnioski.

No ale pewnie sie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziś następne zagadnienie:

Na forum rejestrują się także użytkownicy "tymczasowowi", którym nagle wypadł jakiś problem, czyli nie chce mi się czytać, więc piszę temat "Potrzebuję pomocy!" lub w lepszym przypadku mają parę dni mocnego uczestnictwa i giną.

Czy w związku z tym w przyszłości rejestracja na forum dla takich użytkowników powinna być w jakiś sposób dodatkowo ograniczona lub weryfikowana po jakimś czasie, np: brak aktywności przez określony czas powoduje utratę konta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że trzeba coś z tym zrobić, pewne jest że potrzebni są kolejni moderatorzy (bez urazy obecni :wink: ) którzy "przypilnują" Nowych by korzystali z forum zgodnie z regulaminem. Do tego wprowadziłbym takie coś jak na pocztach mailowych (przynajmniej niektórych) że 3 miesiące nieaktywności powoduje utratę konta, do tego można jakoś ograniczyć aktywność na początku np przez tydzień dwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka opcjii usuwania użytkowników. Obecnie głównie usuwam takich, którzy:

Nieaktywowali po rejestracji, swojego konta poprzez wiadomość w mailu , z wyjątkiem użytkowników zarejestrowanych przez ostatnie 2 dni, czyli najczęściej nie mają albo podają nieaktualny, nieprawdziwy email przy rejestracji.

i

Nigdy nie zalogowanych, czyli aktywowali poprzez wiadomość mailową swoje konto ale sie nawet raz nie zalogowali później na forum z wyjątkiem użytkowników zarejestrowanych przez ostatnie 2 dni

W wiekszości do tej pory były to roboty spamowe, obecnie zlikwidowałem ten problem, więc żadko używam tych opcji.

Niemniej korzystam z poniższej

Uzytkowników, bez postów

Którzy nie napisali żadnego postu i nie logowali sie przez ostatnie 60 dni, z wyjątkiem użytkowników zarejestrowanych przez ostatnie 60 dni, czyli takich którzy owszem aktywowali przez wiadomość w mailu konto z raz czy dwa zalogowali się na forum i tyle...

I myślę, że ustalę ją na 30 dni. Miesiąc to dość czasu aby się zdecydować czy po zalogowaniu chciałbym coś dopisać, tymbardziej, że forum można czytać praktycznie bez ograniczeń.

Jest jeszcze ciut inna opcja : użytkownicy bez postów: którzy sie logują ale nie piszą nic

Czy takich mimo wszystko np: po 30 dniach usuwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w związku z tym w przyszłości rejestracja na forum dla takich użytkowników powinna być w jakiś sposób dodatkowo ograniczona lub weryfikowana po jakimś czasie, np: brak aktywności przez określony czas powoduje utratę konta?

proponuję raczej wprowadzić jakieś rozwiązanie typu że temat można założyć po napisaniu np. 20 postów w innych tematach. może to być kłopot dla osób które chcą konkretnie o coś zapytać a nie ma tematu do którego mogliby się podpiąć (a kojarzę tematy które zakładał nowy użytkownik i cieszyły się popularnością i były w nich konkrety np. temat o silnikach), ale jeżeli będzie taki przepis to nowy user będzie musiał przynajmniej poszukać tematów zbliżonych do tego co go interesuje więc jednocześnie zapozna się trochę z forum i jego zawartością więc zniknie powielanie (tj. 100 temat pt. jaki kołowrotek wybrać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że 3 miesiące to optymalny czas. Nie potrafię tego zargumentować ale mnie się wydaje że że to dobry okres. :wink:

proponuję raczej wprowadzić jakieś rozwiązanie typu że temat można założyć po napisaniu np. 20 postów w innych tematach

też o tym wcześniej pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, co czytam!!!

Pierwsze - jasne - nieaktywowane konta - luz - jasna sprawa – po 15 czy 30 dniach. Aktywowani nie zalogowani (przez jakies 60 dni) jak Cię mogę. Ale cała raszta!?!?!?!? O co chodzi z tymi userami. Ktoś się zarejestrował i może pisać na priv. - nie musi walić postów. Lub zarejestrował się, ale nie miał, co napisać przez 300 dni. Dlaczego go wywalać? Sam jestem zarejestrowany na kilku forach (głównie technologicznych) a nie napisałem tam jeszcze posta. I przyznam, że całkiem niedawno właśnie uznałem, że napiszę posta i odruchowo wpisałem swój login i hasło na próbę – i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że już się tam zarejestrowałem ponad półtora roku temu. Czy chodzi o te wyścigi z konkurencją? Walczymy o jakiś stosunek zarejestrowanych do aktywnych - taki współczynnik czy wskaźnik? Jak byśmy mieli ISO 9001 to bym zrozumiał, że jest jakiś zapis w księdze jakości i dążymy do osiągnięcia celu przez osiągnięcie odpowiedniego wskaźnika. Ale tak..? Tylko jakaś niepotrzebna robota - no bo nie rozumiem co przeszkadza użytkownik co nie pisze postów.

Generalnie odnoszę wrażenie jakby Ci się tomik zrobiło nudno i koniecznie chcesz coś wykombinować. Zupełnie tego nie rozumiem. Czy chcemy zniszczyć luz i miłą atmosferę tu panującą? Kogo "kręci" wprowadzanie nowych restrykcji i obostrzeń? Jaki ma mieć to cel – jak ktoś wie to niech wyklaruje bo nie rozumiem naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję raczej wprowadzić jakieś rozwiązanie typu że temat można założyć po napisaniu np. 20 postów w innych tematach.

A kto to będzie kontrolował? Chba że się deklarujesz :cool:

Ta opcja to kolejne parę zdań w regulaminie. Czyli dłuższy regulamin, więcej czytania... czyli więcej ostrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek to jest Twoje zdanie. Nie neguj innych tylko pisz że masz takie i takie zdanie na ten temat. A z Twojej wypowiedzi można odnieść wrażenie, że tylko Ty masz rację, a tu chodzi o to by każdy się wypowiedział na ten temat. Ilu ludzi tyle może być różnych zdań na ten temat i trzeba to uszanować :!::wink::wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto to będzie kontrolował?

nie wiem myślałem że jest taka opcja techniczna.... nie znam się na adminowaniu stąd mogę się mylić....jeżeli nie można tego ustawić automatycznie to rzeczywiście pomysł niezbyt mądry :roll: . ale 2 tygodnie czekania zanim będzie można pisać wydaje mi się nie lepszym bo to naprawdę może zniechęcać....czy likwidować konta nieaktywnych Tomaszek ma racjię że niepisanie i nielogowanie nie oznacza braku zainteresowania, może nie ma nic ciekawego do napisania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z Twojej wypowiedzi można odnieść wrażenie, że tylko Ty masz rację
Już się przyzwyczaiłem do tego wrażenia :roll: I zawsze powtarzam że takie wrażenie mają tylko Ci którzy nie są dość przekonani do swojego własnego zdania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niepisanie i nielogowanie nie oznacza braku zainteresowania, może nie ma nic ciekawego do napisania...

Ale patrzeć na to z innej strony tej niej "atrakcyjnej" to po co się logować jak nic nie chce się pisać? Przecież niezalogowany też czytać może. Dobra to ja się tylko przypatruję temu zagadnieniu.

I zawsze powtarzam że takie wrażenie mają tylko Ci którzy nie są dość przekonani do swojego własnego zdania.

I tu się mylisz... :wink::wink::wink:

P.S. Szacuneczek Tomaszek :mrgreen: , w sumie ważne jest by była burza argumentów. Każdy ma swoje zdanie. Ty bronisz swojego i za to Cię lubie ale niekoniecznie muszę się z nim zgadzać... jak to w życiu. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się zarejestrował i może pisać na priv. - nie musi walić postów. Lub zarejestrował się, ale nie miał, co napisać przez 300 dni. Dlaczego go wywalać?

Funkcja pisania na pw to opcja forum, mi zależy żeby pisać na forum... druga rzecz użytkownicy, którzy nie napisali żadnego postu i nie logowali sie przez ostatnie 60 dni, z wyjątkiem użytkowników zarejestrowanych przez ostatnie 60 dni, czyli takich którzy owszem aktywowali przez wiadomość w mailu konta, z raz czy dwa zalogowali się na forum i tyle... jeżeli nawet wysłali jakieś "pw" to zrobili to chyba podczas pierszych dwóch trzech logować bo usunąłem chyba z 1, 5 tys. takich martwych kont i nikt do mnie nie miał o to pretensji a tymbardziej że niezdążył dostać odpowiedzi... :cool:

W drugiej opcji (przez 300 dni? mieć konto i nic nie skrobnąć? :shock: nawet chociaż przedstawić się? :shock: ) - to będę usuwał bo być może zajmuje jakiś fajny nick :wink::mrgreen:

Walczymy o jakiś stosunek zarejestrowanych do aktywnych - taki współczynnik czy wskaźnik? Jak byśmy mieli ISO 9001 to bym zrozumiał, że jest jakiś zapis w księdze jakości i dążymy do osiągnięcia celu przez osiągnięcie odpowiedniego wskaźnika. Ale tak..? Tylko jakaś niepotrzebna robota - no bo nie rozumiem co przeszkadza użytkownik co nie pisze postów.
:wink:

Walczymy a przede wszystkim szukamy sposobu na jeszcze większą motywację do pisania na forum. Pisałem forum, jest ogólnie dostępne do czytania. Nie trzeba mieć tu konta, żeby sobie poczytać.

Co do ISO... to spotykałem się z zapytaniami ze stron np: osób zainteresowanych reklamą o profil użytkowników pod względem aktywności i ilu znich coś wniosło lub wnosi do forum a ilu jest "tylko na papierze". Dla mnie wystarczający argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co się logować jak nic nie chce się pisać

po to żeby mieć możliwość zabrania głosu kiedy pojawi się kwestia w której będziesz miał ochotę się wypowiedzieć....usuwać konta użytkowników którzy napisali 1post "pomocy" dostli ostrzeżenie i nie już wrócili jestem za... ale można kogoś zrazić do forum skasowaniem konta którego używał sporadycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ISO... to spotykałem się z zapytaniami ze stron np: osób zainteresowanych reklamą o profil użytkowników pod względem aktywności i ilu znich coś wniosło lub wnosi do forum a ilu jest "tylko na papierze". Dla mnie wystarczający argument
Dobry argument ale raczej za tym żeby wiedzieć ilu coś wnosi a nie za tym żeby kasować tych co nie wnoszą. Można by wprowadzić jakieś rangi (nie koniecznie widoczne w profilu ale widoczne dla Ciebie) w zależności od aktywności bierzącej (jak kto przestaje pisać to ranga zaczyna spadać) i to z grubsza załatwia sprawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem myślałem że jest taka opcja techniczna.... nie znam się na adminowaniu stąd mogę się mylić....jeżeli nie można tego ustawić automatycznie to rzeczywiście pomysł niezbyt mądry

Dyskutujemy, z mojej strony może to wyglądać inaczej stąd pytam i twój pomysł był jak najbardziej na miejscu i ok. Poprostu trudny do pilnowania.

Na wielu forach spotykam również opcję rejestracja + sms nawet symboliczny, ograniczającą także w pewien sposób "szybkich i tymczasowch" użytkowników niemniej wykluczyłem ją ponieważ chciałbym aby dalej rejestrowali się u nas ludzie z poza kraju a poprzez taki drobiazg mógłby być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sinus, to było pytanie raczej retoryczne ale wg mnie każdy zarejestrowany powinien coś napisać choćby w Hyde Parku. :wink:

niemniej wykluczyłem ją ponieważ chciałbym aby dalej rejestrowali się u nas ludzie z poza kraju a poprzez taki drobiazg mógłby być problem.

Ups... :roll: też fakt... Nie ma co tak robić...

Można by wprowadzić jakieś rangi (nie koniecznie widoczne w profilu ale widoczne dla Ciebie) w zależności od aktywności bierzącej (jak kto przestaje pisać to ranga zaczyna spadać) i to z grubsza załatwia sprawę.

W sumie dobry pomysł... motywujący :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale można kogoś zrazić do forum skasowaniem konta którego używał sporadycznie

dwa, trzy logowania na początku i potem być może za rok?

jeżeli kilka - kilkanaście razy od zalogowania ale cały czas systematycznie to takich kont nie usuwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sinus, to było pytanie raczej retoryczne

moim zdaniem retoryczne nie było.....

jeżeli kilka - kilkanaście razy od zalogowania ale cały czas systematycznie to takich kont nie usuwam

pytanie techniczne jak bardzo takie konta obciążają forum (poza fajnymi nickami) jeżeli niebardzo to warto je pozostawić może ktoś wróci... jeżeli to kłopot to możesz mieć rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poprosze przelewem, bo zdaje się że z zagranicy to mi się nie uda "reaktywować" swojego konta.

Niewiem nie przeczytałeś do końca co napisałem o tym pomyśle? czy tego nie widać?

tomik napisał/a:

niemniej wykluczyłem ją ponieważ chciałbym aby dalej rejestrowali się u nas ludzie z poza kraju a poprzez taki drobiazg mógłby być problem.

Ups... też fakt... Nie ma co tak robić...

A nie, jednak widać

Toż to się z haczyka zrobi eltia - płatne forum wędkarskie

Nie mamy aż takiej marki, żeby wymagać opłat za rejestrację na forum - chyba skecz.

Elita moze za "wysokie" stwierdzenie ale cenione, wartościowe, najlepsze... ja nie mam nic przeciwko.

Płatne nie będzie, choć może kiedyś niektóre informacje jak w innych serwisach będą, nie wykluczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.