Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Palenie papierosów...


jmk81

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 356
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość wobler129
co palisz....

Jak to co? Skręty. Towar z najwyższej póły :)

U mnie w miasteczku ostatnio popularna stała się Tabaka :roll: Znam takich, co na lekcji nawet to wciągają :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DareczeK
co palisz....

Jak to co? Skręty. Towar z najwyższej póły :)

U mnie w miasteczku ostatnio popularna stała się Tabaka :roll: Znam takich, co na lekcji nawet to wciągają :roll:

Co w tym dziwnego ? Tabaka udrażnia drogi oddechowe. Sam zażywałem jak miałem katar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym dziwnego ?

W sumie nic.

Tabaka udrażnia drogi oddechowe.

Prawda, jednak należy uważać na ilość, ponieważ zamiast pomóc może podrażnić delikatną śluzówkę. Poza tym istnieje jeszcze wiele innych skutków ubocznych zażywania tabaki, ale to jest temat rzeka :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może oprócz piwa :lol:

No to dopiero szkodzi, nie dość, że nagle nie wiadomo skąd wyłania się mięsień piwny, to kolejna sprawa można się uzależnić..... Jak się przesadza z ilością i częstotliwością :lol::lol::lol:

Aha, czyli nie ma w tym nic złego? :lol::roll:

No bez przesady, wciągając na lekcjach :shock: A to przypadkiem nie jest "używka" dla dorosłych :roll::wink:

A używką jest, mimo iż nie uzależnia tak samo jak np. papierosy, ale jednak jest możliwość i to spora od uzależnienia psychicznego. Kurcze to tak jakby ktoś nagle pozabierał Wam komórki, założę się, że wielu by miało totalnego doła :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Kurcze to tak jakby ktoś nagle pozabierał Wam komórki, założę się, że wielu by miało totalnego doła :lol:

To ja się do nich zaliczam :lol: To wtedy zostały by listy pocztowe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie papierosów w małych ilościach jest nie szkodliwe. W mediach pokazują chorych na raka, jedynie tych którzy palą olbrzymią ilość papierosów. I nie ma się co dziwić. Pokazywanie zasmolonych, czarnych płuc i człowieka umierającego w szpitalu działa bardzo pobudzająco. Media szukają sensacji, więc nie pokazują tych - co palą w ilościach umiarkowanych i nic im się nie dzieje. A takich przypadków jest zdecydowana większość.

Podobnie jest z lekarstwami. Każde lekarstwo jest skuteczne, daje pożądany efekt i przynosi zdrowie, jeżeli jest stosowane w odpowiedniej ilości. Dotyczy to szczególnie hormonów i lekarstw, które wzmacniają transmisje w układzie nerwowym. W nadmiarze każde lekarstwo stanowi truciznę i przynosi śmierć.

Gdyby w mediach na okrągło pokazywaliby ludzi, co przedawkowali dane lekarstwo i w wyniku tego ponieśli śmierć – to firmy farmaceutyczna podałaby je do sądu. Byłby to proces za celowe zniekształcanie rzeczywistości

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w mediach na okrągło pokazywaliby ludzi, co przedawkowali dane lekarstwo i w wyniku tego ponieśli śmierć – to firmy farmaceutyczna podałaby je do sądu. Byłby to proces za celowe zniekształcanie rzeczywistości

.

Rzecz oczywista, że paląc papierosy nie nosimy przy sobie jakiejś wagi czy miarki. Musimy więc uważnie obserwować własny organizm. Przykładowo paląc 30 sztuk papierosów dziennie nie możemy sobie wmawiać, że papierosy nam pomagają, bo to bzdura.

I odwrotnie, paląc jednego papierosa dziennie i czując głód nikotynowy nie możemy sobie mówić, że czujemy się wspaniale – bo to także jest nie prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z paleniem papierosów jest jak z prowadzeniem samochodu. Jedni potrafią jeździć dobrze, palą przez całe swoje życie, uważnie obserwują własny organizm i nie zabijają się. Inni nie potrafią palić. Rozpędzają się do dużych ilości i giną w sposób okrutny.

Jeżeli chcesz palić - to pal, ale rób to z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

.........a ja nie paliłem, nie pale i nie zamierzam i całkiem dobrze się z tym czuje, i nie chodzi tu o same płuca bo napewno palaczy boli też głowa kiedy patrzą na piekielnie rosnące ceny papierosów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Ja paliłem 15 lat (wcześnie zaczełem), średnio paczkę dziennie, teraz nie palę od 5 miesięcy. Większość moich znajomych pali, i niedawno miałem taką sytuację:

Pojechaliśmy w pięciu na rybki, ciach, wędki w wodę i czekamy. Po chwili mam branie, niedługo następne i jeszcze jedno, a pozostali nic, tylko łypią na mnie coraz bardziej. W końcu jeden z nich przypomniał sobie że gdzieś czytał że ryby czują zapach papierosów na przynęcie jeżeli zakładał ją palacz, no i co? Wszyscy zaczeli do mnie biegać z wędkami żebym im zakładał przynęty, mieszał zanętę. Zestawy ponownie poszły w wodę, a koledzy jak nic nie łapali tak dalej zostało, a ja ciągnełem że aż miło :twisted:

W 5h miałem 10 brań, wyciągnełem 6 karpi(ków) 30-38cm i karasia 25cm, reszta brań karpiowych ale dwa nie zacięte, a trzecie zerwane. Koledzy łącznie złowili 3 płotki ~15cm i jednego karpia 27cm.

I co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już chce tak od 30lat

maniek, wystarczy mieć bardzo, ale to bardzo silna wolę. Moi rodzice rzucili palenie 7 lat temu po 20 latach codziennego "puszczania dymka", bez żadnych tabletek, plastrów itp. Po prostu powiedzieli koniec i przestali. Do dziś nie wzięli papierosa do ust. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.