Skocz do zawartości
tokarex pontony

akwarium


PAweł1995

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 4 weeks later...

A ja mam z kolei 2 akwa w domciu.

1 to 200 literków, a wnim 2x polypterus senegalus, + 2 x trzciniak + 1x ostronos (węgorek) oraz 2x glonojadki (zbrojniki właściwie).

No a w tym drugim akwa 60 literkowym :razz: moja kobieta trzyma pięknego i cudnego aksolota mexykańskiego (szary, nie albinos) + 3 kiryski pstre ( cudnie go czyszczą :lol: ).

Ogólnie to dbam o nie. średnio 3-4 godzinki na tydzień poświęcam, + karmienie( a jest co karmić, same drapieżniki w sumie :twisted: ).

Wieczorkiem cudnie jak się na fotelu człowiek po pracy rozsiądzie z wędeczką i popatrzy na rybcie :roll:

Pewnie to mało ważne, ale można by jakąś małą galerię swoich akwariowych pociech zrobić :grin:

P.S. Również miałem krewetki, nawet kilka rodzajów, bo japonki, amano i filtrująće ( duże), ale wszystkie zezarte zostały z czasem przez polypteruski, już mają aptetyt taki co ja, w niedzielę 1 filet dla mnie i jeden filecik dla rybek :wink: ehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwniaki, to piękne rybki, niemal jak pyszczaki.

Super się opiekują potomstwem, łatwe w rozmnażaniu, polecam mieć parkę albo mały haremik, potem się odda najwyżej jak się w parkę dobiorą.

Ahoy w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

U mnie w sumie 3 akwaria

1 - 200l a w nim black molly, żaglopłetwe molinezje żółte, danio lamparcie i pręgowane, labeo albinos x2, skalary, glonojad albinos, glonojad (plecostomus plecostomus) x2, kilka samców gupików (widlaków i normalnych)

2 - 60l chwilowo tylko parka pielęgniczek ramireza

3 - 40l do narybku a w nim dość dużo black molly ;D

Zasadniczo w każdym akwa mam podobne rośliny i generalnie nic wymagającego:

x moczarka kanadyjska

x kabomba

x jakaś typowa trawa ale bardzo sukcesywna

x skrzydłokwiat wodny

Gdyby ktoś chciał narybek black molly to odezwijcie sie na prv ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No to nieźle ASTER.

U mnie mniej bujnie w 200l pływają:

2x polupterusy senegalusy - aka smoki (niesamowite kilery, różne charakterki)

1x Macrognathus aculeatus - długonos ciernisty - aka nosek (złodziej 1 kategorii :mrgreen: )

1x kirys pstry ( 4 zeżarte, planuję ostatniego przenieść do 60 l do innych kirysów)

1x samiczka mieczyka (2 samce i 2 samiczki już zeżarte, a miały po 3-4 cm :shock: )

3x Pelvicachromis pulcher - barwniaki czerwonobrzuche, piękne rybki, terytorialne (dają radę smokom)

2x Zbrojniki, jeden to L203 a drugi Plekostomusek ( rośnie jak na drożdzach, przegania l203) - aka glusie

1x Erpetoichthys calabricus - trzciniak (wąż wodny, bardzo strachliwy, ale ma swoje miejsce w akwa) - aka wąż

Roślin trochę mam, nie dużo, raczej obrośnięte akwa od tułu i po bokach trawą dlugą na 50 cm.Środek duże drewno i włala + parę kokosów.

Czego brakuje a co było?! z 3-4 krewetek filtrujących, z 10 japonica i z 5 red cherry.

Ponadto z 5-6 ampularii, no wszycho zeżarte co się nie potrafiło dostosować, a karmię rybcie dość obficie, bo:

Filteami, wątróbką, suchym pokarmem i spiruliną.

Masakra :twisted:

W 60 literkach mam (prawie nie ma roślin, kokosek, drewno + jaskinia):

3x kirysy pstre

Oraz numero uno 1x Ambystoma mexicanum - czyli aksolotl mexykanski aka GŁODZILLA :lol:

On jest po prostu super.Kirysy go nieźle czyszczą, niejednokrotnie je połykał, potem wypluwał, bo w końcu ma darmową ekipę sprzątającą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w moim akwariumiku jakos ponad 60l. trzy piranie wszystkozerne :mrgreen: była rowniez para plecostomusow ale niestety samiczke zjadły nie wiem czemu bo z samcem trzymaja sztame :lol: i uwielbiaja jesc wieprzowine :mrgreen: jeszcze małe ale szybko rosna :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.