Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Echosonda


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Ludziska, a wytłumaczcie mi, co oznacza pojęcie "dobra" :cool:

Czy ma miec GPS, pomiar temperatury wody na okreslonych głębokościach, grafike 3D, funkcję odróżniania gatunków ryb z podaniem ich wymiaru?

I to wszystko ma byc za 600 zł :shock::lol::lol::lol:

Posłuchajcie, prawdopodobnie mało kto z nas potrafi "czytać" wskazania sondy i interpretować jej odczyty, np. odróżnić kamień na dnie od ryby. Czy nie wystarczy Wam sama funkcja pomiaru głębokości i odczytu twardości dna i roślinności? :cool:

Myślę, że to już super informacje wystarczające do wyboru właściwego łowiska :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 442
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No jak bede pwny na stówe to bede wysyłał maile do tych co kupili i zobacze czy warte napewno. Ale jak tu shogun_zag mowisz ze wystarcza to juz jest ok :) Mi tez sie tak wydaje ze bez sensu wydawac 1000zl ( i wiecej )za echosonde placąc wlasnie za kolorki i jakies bajery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ja jestem za najtansza firmowa echo. Wole odłożyć przez kilka miesiecy wiecej i dać 500zł za np Eagle niż ta z allegro.

Ale to tylko moje zdanie:]

Narazie jestem zdecydowany na Eagle - duzy plus to 60 stopni stozek(powiedziano mi ze im wiekszy tym lepszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile właściwie powinno się wydać na echo żeby starczyło na zaporówki i rzeki (Odra) ???

podajcie proszę preferencje co do firmy i modeli i ceny

myślę o dobrej echosondzie ile taka kosztuje ???

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miron tyle powinieneś wydać na ile cię stać :smile: ja proponuje ci firme eagle i w tej cenie jaką podałeś to napewno coś sobie kupisz i bedziesz zadowolony dodam że za2000zł można już kupić echo z gps.Ja mam echo o rozdzielczości 320/320 i pływam z nią po Śniardwach i jak narazie mi wystarcza :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeki (Odra

Te dostępne nie nadają się na rzeki typu Odra ,ale Miron to moje zdanie .

Ja mam echo o rozdzielczości 320/320 i pływam z nią po Śniardwach i jak narazie mi wystarcza

Wiesławek czy GPS-sem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

echo jest mi potrzebne na Odrę i zbiorniki zaporowe ale na jeziora też powinna być dobra

z rozmów forumowiczów można wywnioskować , że najtańsza jest lepsza bo nie ma bajerów i jest kasa na inny sprzęt a ryby odróżnić też można na taniej a z funkcją fish-id nie ma co pływać po pokazuje glony zamiast ryb

czy mam choć trochę racji??? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek moja echosonda jest bez gps jak swoją kupowałem to te z gpsem wchodziły na rynek i cena była dla mnie za wysoka i tak żeby było taniej to swoją zakupiłem przez znajomego w USA .

Miron to ty masz zdecydować co chcesz mieć napewno te droższe są lepsze przedewszystkim są dokładniejsze i są czytelniejsze tzn można na nich zobaczyć wiele więcej szczegółow i mają mniej błedów .Podam ci przykład miałem wczesniej echo eagle już nie pamiętam jego symbolu ale to było najprostsze i próbowalem pod sonarem machać szarpakiem żeby sprawdzić czy mi poaże ruch rybki echosonda i nic nie było na ekranie czasami bylo tak że ryby braly dosłownie spod łódki i na echosondzie nic, w obecnym modelu spuszczam przynęte pod sonar i wykonuje nią ruch i na monitorze widac tor poruszania się przynęty.Jak siędo jutra uspokoi wiatr to popłynę na ryby i może uda misię zrobic kilka fotek to zamieszcze na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje czekam z niecierpliwością

jesli to mozliwe możesz spróbować (jeśli chcesz) zaznaczyć w programie paint lub innym szczegóły na zdjęciu obrazu z echosondy (np. ryby , tor przynęty , rodzaj dna)

jeśli chcesz napisz coś o echosondzie której używasz , może jakaś fota...no i cena... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek jakie echosondy są dobre na rzeki (Odra)?

Napisze tak ,z dobrym procesorem bo to całe serce echa.Nie zamierzam nikogo namawiać do żadnej z firm ,ale dości długo używałem eagle modelu niestety nie pamiętam hit z lat 90 .W zasadzie była ok, nie nażekałem ,dużo pomogła mi na dużych jeziorkach i duże zębacze to dzięki echa mam na rozkładzie.ale nie wszystko takie proste by było gdyby nie ciągła nauka o echosondach,a mineło pare lat zanim nuczyłem się kiedy oszukuje a kiedy pokazuje prawde.To co napisał Wiesławek było i umnie nie wszystko pokazywała choć i rybki pod czujnik podprowadzałem i co się okazało mniejszej rybki jak 20cm nie pokazuje troche dziwne dlamnie to było ale tak ponoć procesor był ustawiony ,dowiedziałem się tego w serwisie nieco pużniej.

Z tego co wyczytałem Eagle były robione na podzespołach z Lowrenca ,teraz być moż jest inaczej tego nie wiem ,szkoda że się pozbyłem materiałow na temat echosąd.

Miron poszukam artykułu na temat używania echa na rzekach to ci zapodam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

oglądam właśnie symulator echa Wiesławka

Wiesławek nie widzę jakiejś nadzwyczajnej wyższości tej echosondy nad innymi , tańszymi modelami ale może tylko ten symulator nie pokazuje realnych możliwości twojego echa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kupiłem sobie echosondę :)

Na razie używałem jej tylko raz na jeziorze z kolegą który to jezioro dobrze zna. Na początku popływaliśmy po "górkach" i "dołkach" wskazanych przez kolegę żeby się upewnić czy echo dobrze wskazuje, no i zdało celująco, pływając po jeziorku odkryliśmy jeszcze kilka ciekawych miejsc ukrytych skrzętnie pod lustrem wody, czułość echosondy była nastawiona na max- także wskazywała wszystkie ryby (ten model pokazuje 3 wielkości), najczęściej wskazywała ryby przy krzaczkach bądź lekkich dołkach czy górkach, jako ławicę, bądź pojedyncze sztuki, i na jakiej dana ryba znajduje się głębokości, znając upodobania ryb do przebywania w danych miejscach, można się było domyśleć jakie to są mniej więcej gatunki. Echo pokazuje również jakie jest pod nami dno czy muliste czy też nie. Za pierwszym razem nie braliśmy wędek, i nie rzucaliśmy od razu w to miejsce gdzie pokazało rybę, myślę że echo głównie służy do tego ażeby dowiedzieć się jaki w danym miejscu mamy grunt, jakie ukształtowanie dna i jego "twardość" aczkolwiek kiedy echo krzyknie że na 2 metrze jest duża rybka to korci aby od razu wziąć kij w rękę i czesać wodę :D pomimo tego że ryba pokazała się tylko przez chwilkę i popłynęła sobie dalej ;) Zapewne większość z Was drodzy forumowicze zastanawiało się nad kupnem echosondy, mnie skłoniło do tego to że wyjeżdżam na ryby na różne jeziora których nie znam, nie posiadam takiej wiedzy jak wędkarze którzy łowią na danym jeziorku od dłuższego czasu, a skoro już wydaję pieniążki na wyjazd, to chciałbym wiedzieć w jakim miejscu na danym jeziorze jest największa szansa złowienia innej ryby niż uklejka bądź płoć, może się okazać, że przez 2 dni łowiliśmy bez większego skutku 15 metrów od świetnego miejsca a dowiedzieliśmy się o nim w dniu wyjazdu :D. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.