Skocz do zawartości
tokarex pontony

Echosonda


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich przyjaciół po kiju(pisze pierwszy raz na tym forum).Mam pytanie-nosze się z zamiarem kupna echosondy,a posiadam łódż oraz model sterowany-czy jest echosąda spełniająca jednocześnie dwie funkcje:podgląd z łodzi i zdalnie(bezprzewodowo)z brzegu.Łowie na jeziorach do 15m gł. ,zasięg z brzegu 50m-100m.

Moje fundusze ok.1000zł. Dzięki za odp.-pozdrawiam. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 442
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dwie funkcje:podgląd z łodzi i zdalnie(bezprzewodowo)z brzegu.Łowie na jeziorach do 15m gł. ,zasięg z brzegu 50m-100m.
Są i jest na forum opisana ,tyle tylko że jej zasięg to ok 30m .Echo do modeli sterowanych jest przerabiane z "normalnej" i zajmują się tym producenci modeli sterowanych dla karpiarzy ,ostatnio jak pytałem w sklepie to cena modelu sterowanego ok 2200 -3500 pln zależy od modelu i firmy a model z echem to koszt ok 5000-7000 pln .Czyli zamówienie echa do modelu pływającego to koszt ok.3000-4000 pln. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norberetto,jak się domyslam to nie wolno pływać środkami pł.po tych gliniankach.Ja mam podobną sytuacje i kupiłem na allegro smartcasta RF25,który ma zasięg z brzegu

45m i moge obejść glinianki wokoło i dość dobrze przesądować.Niestety ,testował będe rf25 dopiero na wiosne więc wtedy więcej szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć Norberetto,Właśnie wczoraj przetestowałem smarcasta i same pozytywy.

Pokazuje dokładnie(łowisko dośc dobrze znam-glinianki)głębokośc w metrach,temperature wody,rodzaj dna,dokładnie widać krzaki czy konary drzew oraz duże ryby stojące przy konarach.Ważne ,że ma duży zasięg-do50m(jeszcze go powiększe-napisze później).Smarcasta doczepiam do łódeczki i spokojnie penetruje całe łowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tomku! Własnie przed chwilą wróciłem znad wody,gdzie testowałem z kolegą rf 15 z powiększonym zasięgiem.Małe jeziorko mające ze 200m na drugą strone,zasieg spokojnie pokazywał do 200m,nie pływałem dalej bo na takich odległościach nie łowie.Sądze,że zasięg ma jeszcze większy,pokazuje dokładnie dno,głębokość ryby.

Jestem z tego bajeru bardzo zadowolony,pozdrawiam. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy,

mam pytanko o zasilanie echosondy, dokładnie czy można podłączać echosondę i silnik elektryczny do wspólnego akumulatora 100Ah? ( w zeszłym sezonie korzystałem z akumulatora oddzielnego 9Ah, ale jest to mało wygodne i troszke kłopotliwe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie czy Piranha Max 220 sprowadzona ze stanów posiada system metryczny?

Witam, nie posiada systemu metrycznego.Jedynie Eagle i wysokie modele Lowrence posiadają system metryczny.Przerabiałem to osobiście.Humni ma w USA dobrą cene jednak brak systemu metrycznego.Podobno ktoś przerabia w Polsce ale po przerobieniu cena jest taka jak u nas w sklepie.Kasuje 10% wartości echo.

pozdrawiam

PIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie Eagle i wysokie modele Lowrence posiadają system metryczny

I tu (odnośnie echosond Eagle) radziłbym uważać na zakupy z USA i pytać sprzedawcę indywidualnie, gdyz zdażają się te same modele z opcją systemu metrycznego jak i bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam modeli z literką x robione z softem na europe x125, x86 i cd. Wczoraj rozkręciłem swój " telewizor" bo zaparował i właśnie sprawdziłem procek . On ma wbudowany eeprom i z tą wymianą softu to nie jest tak prosto . Najłatwiej kupić procek zaszyty i wymienić.Pozostają dwa problemy ,gdzie kupić i lutowanie w technologii smd to raczej nie dla każdego. Dlatego tak kasują za wymianę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ma problem z wyborem echosondy.Przeglądałem nie jednokrotnie forum wędkarskie lecz zawsze natrafiałem na opis echosondy firmy Eagle- Cuda. Ja natomiast wolał bym kupić echosondę z polskim menu.Więc zwracam się z prośbą jaką echosondę wybrać z pośród podanych niżej :

1.echosonda Garmin Fishfinder 140

http://www.tylkogps.pl/e4u.php/1,ModProducts/ShowProduct/83/11716 lub

2.echosonda Piranha Max 215 X

http://www.sonar.x12.pl/echosonda-piranha-p-30.html

dodam że jestem zwolennikiem połowu drapieżników łowię z łódki bardzo proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

mój Garmin 300C w końcu rozdziewiczony, pływałem z nim po żwirowni i jstem zadwolony, kolory żywe, ładnie pokazuje dno i obiekty w toni , ale czeka mnie jeszcze sporo pływania zanim rozgryze wszystko co pokazuje na ekranie i jak to w naprawde wygląda pod wodą :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki stożek lepszy 15 i45 czy 20 i 60 stopni

. łowie na jeziorach z łódki max gł połowu to 35-40 m

Chodzi mi o wybór echosond Garmin 140 czy Humninbird Piranha Max 170 obie mają 2 stożki prosze o pomoc co wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc w wyborze . Która jest lepsza na jeziora 40metrów

Humninbird Pirania Max 170

Wyświetlacz: LCD 8 stopni szarości,

Rozdzielczość: 240 x 160 pikseli,

Przekątna ekranu: 102 mm,

Przetwornik: dwa stożki 20º i 60º,

Częstotliwość pracy 83/ 200 kHz,

Moc wyjściowa: 1600 W peak to peak,

Głębokość max. 243 m (800 stóp),

Czujnik temperatury zblokowany z przetwornikiem do pomiaru głębokości,

Wymiary urządzenia: 11,1 x 15,6 x 8,3 cm,

Przeznaczony do montażu na pawęży.

Garmin 140

wymiary: 15.5 x 12.5 x 6.6 cm,

ekran: 8.4 x 8.4 cm, 4 odcienie szarości,

rozdzielczość: 240 x 128 px,

waga: 500 g,

zasilanie: ze źródła zewnętrznego 10-18 V,

pobór mocy: 3.5W,

wodoszczelność: wg IPX7,

podwójny stożek - 14 oraz 45 stopni,

automatyczny i manualny ZOOM 2x, 4x,

max. głębokość pracy: 240 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam Wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum. Zastanawiam się nad zakupem jednej z tych echosond bardzo są do siebie podobne i nie wiem która z nich będzie lepsza. Wędkuję głównie na jeziorach, czasami rzekach, głębokość głównie nie większa niż 10m tylko czasami powyżej. Obie echosondy mają podobną moc (lowrance 2400W max, eagle 1500W max), która na pewno starczy na moje łowiska i stożek po 60. Różnica tylko w wyświetlaczu Eagle którego rozdzielczość to 640x480, a Lowrance 480x480, nie wiem czy mi to pomoże w lepszym czytaniu dna. Czytałem dużo dobrych opinii o Lowrance i Eagle, co dodatkowo utrudnia mi wybór. Może też macie jakieś inne propozycje z echosond Humminbird np. Nie potrzebuje echa z GPS, zależy mi na jak najlepszym czytaniu dna i kolorowym wyświetlaczu żeby dobrze pokazywał szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.