Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Echosonda


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się wydaje ze wszystko najlepiej opisane będzie w instrukcji obsługi.

Bynajmniej u Mnie jest to wszystko opisane,krok po kroku :wink:

Ps.

Spróbuj najpierw się z nią dobrze zapoznać przed kupnem,bo potem się okazuje że mamy kolejną mało użyteczną zabawkę w swojej kolekcji :wink:

Mam instrukcję do echosondy lecz nie m tam nigdzie napisane jak należy zamontować przetwornik HDS aby nie przeszkadzał LSS-1.

Dlatego szukam kogoś kto ma wiedzę jak zamontować oba przetworniki aby wszytsko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 442
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam,

Od jakiegoś czasu interesuje mnie echo Lowrance HDS-5. Chcę sprowadzić z USA. Poniżej przedstawiam fragment opisu echosondy ze stron polskich:

Podstawowy model występuje jako sama echosonda (HDS-5x) lub GPS z wyświetlaczem map elektronicznych (HDS-5m) lub jako Combo echosondy z GPS-em i mapą elektroniczną (HDS-5)

Pozostałe modele występują jako chartplotter lub jako Combo.

Oglądając oferty echo z USA są modele:

Lowrance HDS5 Base 5-Inch Fishfinder - kod producenta 000-0140-21 (tu mysle ze to GPS+echo+mapa elektroniczna)

Lowrance HDS5 Combo 2010 (83/200 insght shot) - czy tu po prostu nie ma zadnych map?

HDS-5 Multifunction Fishfinder/Chartplotter - tu najwieksza niewiadoma, co to jest wersja chartplotter? jest to najdrozsza wersja

Czy ktoś zorientowany może mi podać różnice, potwierdzić, zaprzeczyć moim przypuszczeniom, wyjaśnić pojęcie multifunction fisfinder (wielofunkcyjna echo)/chartplotter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Proszę o opinie o echosondzie z GPS GPS GARMIN 398. Ewentualnie jaką echosondę z GPS i kolorowym wyświetlaczem najlepiej zakupić. Będzie używana do wędkowania raczej na wodach płytkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych kolegow wedkarzy

Poszukuje echosondy ktora wyraznie bedzie pokazywac głębokość, strukturę i profil dna. Lokalizacja ryb jest raczej dodatkiem.

Niestety nadmiar informacji w internecie wraz z ich lakonicznościa nie pozwala zorientować się dostatecznie w sytuacji. Interesują mnie indywidualne doświadczenia a nie tylko parametry i zapewnienia sprzedawców ;-)

Poradźcie zatem jaka Waszym zdaniem nada się do takiego celu. ?

Echosonda używana byłaby na rzece.

Cena moze sięgać 10-15tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich to mój pierwszy post na forum więc chciałem powitać wszystkich. Zwracam się do Was z problem a mianowicie posiadam echosondę firmy HUMMINBIRD model Matrix 12 zakupiona w USA. I mam problem jak zmienić jednostki (głębokości oraz temperatury) Jeżeli ktoś z Was był by mi w stanie pomóc prosił bym o kontakt na e-mail foresciak@o2.pl lub przez PW. Pozdrawiam Forest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Forest,,,,,, jak nie ma opcji zmiany w MENU to nie zmienisz.Opcja ta umieszczona jest w MENU echo, a jak wiadomo HUMNI jest, był daleko w polu z europejskimi wersjami, bo myślał, że jest królem rynku USA, i EU miał w d.....

Bardziej normalni i otwarci na rynek EU jest Eagle i Lowrence, i nawet proste modele mają miary METRIC, nie majac polskiego jezyka, ale to wystarcza.

pozdrawiam

PIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomylilem sie ;)

Taki budzet mam mniej wiecej przeznaczony na echosonde.

Dodam jeszcze ze szczególnie interesuje mnie mozliwosc tworzenia map dna np w drdepth albo podobnym programie (oziexplorer), w miare dokladnych map.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w takim razie proponuje zapoznać sie z tym forum:

http://www.xumba.scholleco.com/index.php?sid=e91cbca903146371e3bd913389294ffb

zobaczysz co potrafi HUMNI model 9xx, i tyle kasy wydasz co chcesz, ale czy wydatek bedzie adekwatny do $???? Sam oceń,echo ma wodotryski, których w/g mnie nie wykorzystasz, ale to twoje $ i twoja decyzja.

pozdrawiam

PIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

...... i tyle kasy wydasz co chcesz, ale czy wydatek bedzie adekwatny do $???? Sam oceń,echo ma wodotryski, których w/g mnie nie wykorzystasz, ale to twoje $ i twoja decyzja.

pozdrawiam

PIT

Wielkie dzieki. Nie widzialem jeszcze tego forum.

Co do wydawania kasy to chce po prostu uzyskac doklady obraz dna rzeki a koszty jakie z tym bedą związane na szczęście nie tak bardzo martwić mnie nie muszą ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem posiadaczem echosondy Hummibird 450tx,wiem że to stary sprzęt ale bardzo dokładny i nie mam zamiaru jej zmieniać a mianowicie chciałbym dokupić do niej GPS z możliwością wgrania mapy jezior,czy ktoś mi pomoże :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem posiadaczem echosondy Hummibird 450tx,wiem że to stary sprzęt ale bardzo dokładny i nie mam zamiaru jej zmieniać a mianowicie chciałbym dokupić do niej GPS z możliwością wgrania mapy jezior,czy ktoś mi pomoże :?:

Witam,

nie moge znaleśc specyfikacji tej echo, nawet na stronie producenta. Jak masz instrukcje to zobacz czy ma gniazdo z tyłu do transmisji NMEA, ale wydaje mi się że nie.

Podłaczeznie zewnętrznego GPS do echo jest możliwe TYLKO POPRZEZ KABEL NMEA.

Innej opcji NIE MA.

Echo mające takie wejscie obsługuje 99% GPS*ów, ale stosuje się przeważnie GARMIN*y

pozdrawiam

PIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Instrukcji nie mam ale tu masz wszystkie dane http://www.permatech.com.pl/oferta/echosondy_humminbird/classic.php

A gniazdo dodatkowe w niej jest,tylko nie jest opisane. Ma wymiary ok 5mm na 5mm i cztery gniazdka czyli kabel łączący musiał by być wtyczką,tak mi się wydaje :roll:

Witam, to co podałes znalazłem, ale nic mi to nie mówi.

Gniazdo do NMEA jest osobnym dodatkowym gniazdem, nie tym gdzie podłaczasz przetwornik i zasilanie.

Gniazdo to jest przystosowane do wtyczki, z 4 bolcami, NMEA.

Jak tego nie ma, to NIE PODŁĄCZYSZ.

pozdrawiam

PIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to sprawdz jeszcze czy w menu echosondy masz jakieś ustawienia co do tego gniazda lub ustawienia zew. GPS lub protokołu NMEA. JAk masz to musisz zaopatrzyc się w kabel do echo+ kabel do GPS+ GPS np Garmin 60Csx, suma wyjdzie taka,że kupisz COMBO jeszcze zostanie na piwo :mrgreen: .

pozdrawiam

PIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do slowika, ten sprzęt map nie obsługuje . Co dotyczy magistrali danych to może być wykorzystana do przesyłu informacji na inne urządzenie lub do łączenia z kompem ,ewentualnie wyświetla parametry pracy silnika ,poziomy paliwa... (nie sprawdzałem ,mam bardziej zaawansowany sprzęt, na moim to jest ) . Niema sensu kombinować . Łącząc do tego gps nawet jeżeli to ci uda nic ci nie pomoże,skoro nie obsługuję map to niema softa do obsługi gps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Czy ktoś może mi doradzić czy lepiej kupić echosondę której przetwornik posiada kąt 90 stopni czy 120 stopni. Echosonda będzie używana tylko na wodach śródlądowych o głębokości max 20-30 m a najczęściej nie więcej niż 10 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Czy ktoś może mi doradzić czy lepiej kupić echosondę której przetwornik posiada kąt 90 stopni czy 120 stopni. Echosonda będzie używana tylko na wodach śródlądowych o głębokości max 20-30 m a najczęściej nie więcej niż 10 m.

Myślę że ta stronka Ci pomoże.

Lowrance echosondy:

http://www.lowrance.pl/?module=articles&Path=22_26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam,chcę kupić echosondę i wybór padł na te dwie:

-1 Cuda 300 http://www.eaglenav.com/Products/Fishfinders/CUDA-300/

-2 Garmin Fishfinder 140 https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=149&pID=344

Które z tych urządzeń lepiej się sprawdzi na Pomorskich jeziorach i rzekach?

Pozdrawiam.

Ja pstrykąłem sobie tą:

Piranhamax 170:

http://www.allegro.pl/item899475625_humminbird_echosonda_piranhamax_170_gratis.html

Ciekawsza od cudy i garmia a cena bardzo zbliżona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.